Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Big Bay Classic
Autor: Wojtek   
08.01.2009.
 
Od poniedziałku nie mają szczęścia wszyscy, którzy zebrali się w Cape Town z okazji Big Bay Classic, regat liczących sie w programie Pucharu Świata IFCA 2008. Pomiędzy oczekujacymi na wiatr można znaleźć takie nazwiska jak Ross Williams, Ben van der Steen, Chris Pressler i wśród kobiet Lena Ardil. Wsród innych, na liście organizatorów można znaleźć znaną nam i bliską sercu Martę Hlavaty.

 Niestety nie znalazłem potwierdzenia tego na listach startowych IFCA. Konkurencje kobiet jeszcze sie nie rozpoczęły i wszystko jest możliwe. Trzymamy za Martę kciuki.

Niestety, wiatry nie są sprzyjające. Po poniedziałku, spędzonym na zapisach i rejestracji sprzętu, wtorek upłynął bezwietrznie, zdołano rozegrać jedną czy dwie eliminacje. Wczoraj powiało nadzieją. Godzinę po południu podniósł się wiatr wiejący z prędkością 11-12 węzłów. Okazało się, że to był tylko przeciąg i Eol szybko zamknął okno. Niestety tak zawodnicy jak i organizatorzy spędzili dzień w stand by, wynikiem czego była decyzja przeprowadzki. Cała karawana przeniosła się na sąsiedni spot Scarobourgh na Wybrzeżu Białych Piasków z nadzieją, że tam wiatr będzie wiał z większym zapałem i będzie bardziej skory do współpracy.

 

 
 
 
Źródła
u-ride.net
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.