Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Windsurfing na narodowym!
Autor: Adam Łożyński   
15.03.2014.
 
Koniec domysłów. Od 5 do 7 września będziemy mogli podziwiać zmagania windsurferów na naszym Stadionie Narodowym!
 
Przykładowa grafika
Za sprawą pewnego internetowego portalu pękła bańska domysłów więc chyba teraz mogę się podzielić kilkoma informacjami i oświadczyć, że po siedmioletniej przerwie windsurfing wraca na hale z wiatrakami. Wszystko za sprawą tegorocznych zawodów z cyklu PWA, które odbędą się na stadionie narodowym we wrześniu przy udziale czterdziestotysięcznej publiczności. Szykuje się nam największe wydarzenie windsurfingowe w historii naszego kraju bo oprócz obecnych gwiazd freestylu, wavu będziemy mieli okazję zobaczyć slalomowych ścigaczy i spotkać prawdziwe legendy pokroju Robbiego Naisha! Jednym słowem to będzie coś czego przegapić nie sposób.
 
Organizatorem zawodów jest nadzorca obiektu spółka PL.2012+ i to za jej pośrednictwem będziecie mogli niebawem nabywać bilety, których ilość rzecz jasna będzie ograniczona. Z pewnością chętnych będzie wielu ponieważ przewiduje się, że przez wszystkie trzy dni przewinie się osiemdziesiąt tysięcy kibiców co bez wątpienia oznacza, że trybuny będą pękać w szwach a zawody przyjmą rangę światowego wydarzenia. Ceny biletów i karnetów będą oscylować w granicach 50-150 zł.
 

Jeśli chodzi o arenę zmagań to sam basen będzie mierzyć niespełna 100m długości i 33m szerokości co zajmie połowę płyty boiska. 34 wiatraki będą ustawione na środku. Resztę zajmie strefa do taklowania sprzętu oraz strefa bezpieczeństwa w pobliżu wiatraków. Nie ma jeszcze decyzji co do tego, czy ludzie zgromadzeni na widowni będą mogli przemieszczać się w pobliżu zawodników i basenu, ponieważ priorytetem są względy bezpieczeństwa. Pewnym jest natomiast to, że każdy z was będzie miał możliwość dostania się za kulisy i otrzymania specjalnej nagrody z rąk windsurfingowej gwiazdy w głównym dniu zawodów na oczach tysięcy widzów. Taki szczęśliwiec będzie musiał wygrać wcześniej cykl regat, ale o szczegółach turnieju organizowanego przez szkółki napiszę kiedy indziej.

Podczas zawodów odbywać się będą również targi sportów wodnych

Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na ten temat to serdecznie zapraszam na najbliższe targi „Wiatr i Woda”, które odbędą się w pierwszy weekend kwietnia również w murach warszawskiego stadionu narodowego. Kierujcie się prosto do windsurfingowej wioski i stoiska Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu.

Do zobaczenia!

źródło: www.lozynski.pl
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.