Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Mistrzostwa Polski Wave 2013 ? w oczekiwaniu na prognozę...
Autor: Szkoła Kitesurfingu Board&Kite   
05.08.2013.
 
Sezon od początku nie rozpieszcza nas dobrymi warunkami do jazdy na falach. Oczywiście było kilka sesji, kiedy można było już skoczyć i złapać falkę ale były to zawsze pojedyncze dni, kiedy warunki były niewystarczające, a prognoza zbyt słaba aby zebrać ludzi z całej Polski.
 
Przykładowa grafika
Zawody na prognozę mają to do siebie, że oczekujemy i wypatrujemy dobrych i bardzo dobrych, oraz zasadniczo pewnych warunków wiatrowych i falowych. Niezbędne minimum to 2- 3 dni sztormu z wiatrem ok 30 węzłów i 2-metrową falą. Niestety warunki takie nie zdarzają się w Polsce często ale musimy być dobrej myśli, że przed końcem września jednak ujrzymy na ekranach monitorów tą długo wyczekiwaną prognozę...

W tym roku po raz pierwszy windsurferzy wystartują we wspólnych hitach z kajciarzami, jednak rywalizować będą tylko między sobą, gdzie windsurferzy będą musieli zaliczyć dobre skoki i jazdy na fali, a kajciarze będą oceniani wyłącznie za jazdę po falach. Dwie, niezależne komisje sędziowskie będą patrzeć na poziom techniczny, czystość i styl wykonywanych manewrów w powietrzu i na wodzie. Nie przewiduje się kategorii overall i łączenia dyscyplin, zawodnicy w obydwu dyscyplinach będą konkurować w kategoriach: OPEN mężczyźni i OPEN kobiety.

Zasady rozgrywania zawodów będą zgodne z przepisami PWA i IKA. Ze względu na ramy czasowe i potrzebę rozegrania zawodów w jeden dzień od razu zakładamy, że rozegrana zostanie tylko pojedyncza eliminacja, jedna runda hitów. Zawodnicy muszą przygotować się na walkę o falę w systemie pucharowym w ośmio-osobowych hitach (4 WS i 4 KS), w 3 rundach eliminacyjnych, a dalej już w pół-finałach i w finałach zobaczymy pojedynki 1:1, czyli dwuosobowe hity oddzielnie dla windsurferów i kajciarzy.

W zależności od kierunku wiatru zawody rozegramy w Łebie, w Ustce lub we Władysławowie, o czym poinformujemy ostatecznie na 2 dni przed zawodami. Zawodników informujemy, że maksymalna liczba zgłoszonych zawodników do danej dyscypliny to 30 osób, dlatego zachęcamy Was do zgłaszania się drogą elektroniczną, pisząc na maila: info@boardandkite.pl ( w tytule maila wpisujemy „MP wave 2013”, a w treści maila wystarczy podać imię, nazwisko i konkurencję windsurfing lub kitesurfing ).

Plan dnia:
9:00-10:00 zapisy w biurze regat
11:00-18:00 eliminacje i finały windsurfing i kitesurfing
19:00 zakończenie zawodów

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/181640905337090/ oraz do sprawdzania stron patronów medialnych.

Organizator: Szkoła Kitesurfingu Board&Kite

Patronat: PSW i PSKite

Sponsorzy: Lotto, Burn, 4SUN, Board&Kite, Cabrinha, NeilPryde, NP, 24Surf, Boardsport, Cuna
 
Przykładowa grafika
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.