Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

"Mikołajowie na deskach" 01.12.2012 - krótka relacja
Autor: Piórek   
02.12.2012.
 
1 grudnia (sobota) godzina 7:00 – pobudka. Za oknem ciemno, wszędzie śnieg i oszronione samochody. No nic… Była decyzja więc jedziemy. Szybkie pakowanie auta, po drodze krótka wizyta w Surfotece u Romka, kierunek Rewa, a potem Camping Małe Morze. Na miejscu byliśmy koło godziny 10:30. Przywitał nas mocno padający śnieg i przeszywające zimno. Zapowiadał się ciekawy dzień...
 
Przykładowa grafika
Szybko przygotowaliśmy boje, a przybyli  już uczestnicy sprzęt. Koło 12:00 wszyscy byli zwarci i gotowi w strojach Mikołajów. Furorę zrobił strój Mikołaja w masce Patryka, aniołek Maryśki oraz Wielka Pani Mikołajowa Marassa. Na miejscu zjawiła się telewizja regionalna TTM oraz Dziennik Bałtycki, którzy postanowili nagłośnić trochę całą akcję. Miejmy nadzieję że zaowocuje to większą liczbą uczestników w przyszłym roku.  Po wywiadach i długich negocjacjach z uczestnikami  co do trasy, postanowiliśmy ustawić jedną boję. Start został puszczony z linii, górną boję trzeba było ominąć lewą burtą. Wygrywał ten, kto pierwszy pokonał trasę i zameldował się na brzegu. Wg wszelkich prognoz miało wiać od 15 do 20 węzłów, co oczywiście się nie sprawdziło i wyścig odbył się w warunkach „wypornościowych”. Wyścig od startu prowadził Marek Kumor, któremu na ostatnich metrach odebrał puchar Michał Żuchowski. Trzeci był Janek Poreda. Po wyścigu, jak na złość, wiatr zaczął się wzmagać i niektórzy polatali jeszcze na żaglach >8,0m2.
 
Przykładowa grafika
 
Warunkiem uczestnictwa w wyścigu było wpisowe w postaci słodyczy, które po wszystkim zostały przekazane Joasi Gajdamowicz, opiekunce ze świetlicy socjoterapeutycznej w Łebczu. Zgłoszonych było 13 osób, z których wystartowało 12. Wszyscy ukończyli wyścig, za co należy im się ogromny szacunek. Około 14:30 odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem przedstawicielek świetlicy. Dzięki sponsorom (Easy Surf Shop, go2hel, Surfoteka, Powersurf) wszyscy uczestnicy akcji otrzymali nagrody rzeczowe.  Serdeczne podziękowania należą się również firmie All Blue za plakat imprezy, Campingowi Małe Morze za przyjęcie  oraz Joasi i Emi za fotorelację. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Wyniki:

1.      1.  Michał Żuchowski

2.      2. Marek Kumor

3.      3. Janek Poreda

Pozostali uczestnicy wyścigu:

Martyna Brzana
Marysia Olewczyńska
Błażej Gawroński
Patryk Sienkiewicz
Karol Franaszek
Wojtek Deec
Krzysztof Wylegała
Piotr Dudek
Andrzej Horabik
Darek Wyryma

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Wesołych Świąt !!!
Pozdrawiamy
Hotis.pl 

Przykładowa grafika

 

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.