Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Szkolenia windsurfingowe - Change&Style w Karolinowie
Autor: Karol   
09.05.2011.
 
Masz już dość pływania po prostej? Chcesz się wyróżnić, pokazać swój własny odrębny styl? Szkolenie windsurifngowe we freestyle'u jest właśnie dla Ciebie! Zdobędziesz wiedzę na każdy interesujący Cię temat w windsurifngu. Nie tylko poznasz wiedzę na temat tricków, ale również wiele innch przydatnych informacji.
 
 Przykładowa grafika

UCZESTNICTWO:

Każdy! Jedyne, co musisz umieć to rufa w ślizgu i posiadać swój własny sprzęt do Freestyle’u.

KADRA:

KAROL POLITAŃSKI Mistrz Polski Wave z 2009 roku na zawodach Quiksilver Wave Session i autor wielu artykułów technicznych z dziedziny Freestyle i Wave!, licencjonowani instruktorzy windsurfingu.

MIEJSCE:

Karolinów- miejscowość położona w południowo- wschodniej części województwa łódzkiego, nad południowym, zalesionym brzegiem zalewu sulejowskiego.
 
NOCLEG:

We własnym zakresie. Polecamy skorzystanie z oferty Gospodarstwa Agroturystycznego– JOLA - pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 
WYŻYWIENIE:

We własnym zakresie. Polecamy wyżywienie Gospodarstwa Agroturystycznego JOLA

BAZA WINDSURFINGOWA:

Szkolenie prowadzi szkoła windsurfingu – PMWINDSURFING, mająca swoją siedzibę na plaży w Karolinowie nad Zalewem Sulejowskim

PROGRAM:

Szkolenie windsurfingowe 2 razy dziennie w grupie do 6 osób:

I  ETAP: helitack, upwind 360, back wind, sail&boby 360, gecko.

II ETAP: vulcano, body drag, carve 360, duke jibe, speer loop, flaka, spock, grubby.

INFORMACJE DODATKOWE: bezpieczeństwo na wodzie, jak podchodzić do nowych tricków, optymalne warunki, ustawienie sprzętu, wiele przydatnych rad i wskazówek.
 
 Przykładowa grafika

Cele i założenia szkolenia:

Szkolenie zostanie podzielone na 3 etapy: Podstawowy, Freestyle i Zaawansowany. Celem kursu będzie ukończenie przez każdego uczestnika przynajmniej dwóch pierwszych etapów. Etap Zaawansowany jest rozwinięciem etapu Freestyle.

Na każdym etapie szkolenia będą realizowane różne umiejętności:


Podstawowy: Celem tego etapu, bez względu czy uczestnik już rozpoczął swoją przygodę z Freestyle, czy też nie, będzie zbudowanie solidnych podstaw. Na początku ćwiczenia wykonywane będą na dużych i szerokich deskach, po czym każdy z uczestników po ich opanowaniu przesiądzie się na mniejszą deskę, w celu lepszego opanowania stylu i techniki. Ważne będzie wyrobienie sobie umiejętności odpowiedniego ustawienia sprzętu, postawy, równowagi na mniejszej desce podczas słabego wiatru i podstawowych tricków na mniejszej desce. Przyda się to szczególnie podczas marginalnych warunków wietrznych, z jakimi Freestyler często musi sobie dać radę.

Freestyle: Realizowane będą różne tricki w zależności od warunków. W razie słabego wiatru: heli-tack, upwind 360, backwind i jego wariacje, sail&body 360, gecko i wiele innych, które przydają się podczas warunków silno wiatrowych. W przypadku silnego wiatru, pozwalającego na osiąganie ślizgu, każdy z uczestników będzie przypasowany do odpowiedniej grupy w zależności od doświadczenia i poziomu umiejętności. W zależności od indywidualnych preferencji każdego uczestnika i jego zdolności fizycznych, proponowany będzie oddzielny zasób ćwiczeń na wodzie przy udziale instruktora. Celem będzie wyeliminowanie jak największej ilości błędów i nakierunkowanie uczestnika na konkretne działanie. Podstawowym celem ukończenia tego etapu będzie opanowanie podstawowego tricku nowoczesnego freestyle’u, jakim jest Vulcano. W zależności od indywidualnych preferencji kursanta, realizowane będą również tricki typu: Body drag, Carve 360, Duck jibe, Speed Loop, Flaka, Spock, Grubby.

Zaawansowany: Ten etap charakteryzuje się tym, że rozwijane będą umiejętności przede wszystkim techniczne, szybkość wykonywanych tricków i ich styl. Również poruszane będą tematy jak analizować, rozwijać swoje umiejętności i podchodzić do każdego nowego tricku. Poruszane będą zagadnienia Freestyle i Wave.

Oto najważniejsze założenia naszego kursu:

·        Ważne jest to abyś podczas uczenia nie utrwalał błędów, my do tego nie dopuścimy.

·        Freestyle to niekonwencjonalna metoda pływania, dlatego naszym celem będzie zmiana twoich dotychczasowych przyzwyczajeń.

·        Wszechstronny wybór szkolenia od elementów Freeride, Freestyle i Wave.

·        Przed każdym zejściem na wodę będzie odbywała się rozgrzewka, próby na „sucho”, dokładne wyjaśnienie każdego tricku, podstawowych umiejętności i celu, jaki jest do osiągnięcia danego dania ćwiczeń.

·        Indywidualne podejście do każdego uczestnika.

·        Zachęcanie do ciągłego rozwoju i nowych innowacji w Twojej jeździe, wskazywanie porad, wskazówek i tak zwanych kluczów.

·        Elastyczne nauczanie, dopasowane do indywidualnych spostrzeżeń i propozycji kursantów.

·        Podpowiedzi jak nieustannie zwiększać swój poziom, kombinować i stosować różne wariacje danego tricku.

·        Atmosfera, jaką tworzymy bardziej przypomina pływanie w gronie przyjaciół niż nudne zajęcia.

·        Czas spędzony podczas szkoleń oprócz pracy, ma być to przede wszystkim przyjemność. Zarówno wieczorami jak i przerwami między szkoleniami, zawsze znajdzie się coś do robienia.

·        Naszym celem jest dopasowanie do każdego z uczestników indywidualnego szkolenia pozwalającego na jego ciągły postęp w czasie szkolenia i długo po nim.

·        Godziny i rodzaj szkolenia dopasowane będą do warunków panujących na wodzie.

·        Uczestnicy posiądą również wiedzę na każdy temat związany z windsurfingiem, który ich zainteresuje.

TURNUSY:
31.07-06.08.2011

14.08-20.08.2011

21.08-27.08.2011

KOSZT OBOZU: 660 zł

Kontakt: Piotrek 602 113 473, zapisy: pmwindsurfing@op.pl

24.06.2011 weekend Bożego Ciała, otwarcie sezonu 2011 w szkole PMWINDSURFING .

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.