Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Jak reagować gdy potrzebna jest pomoc?
Autor: Pablo   
26.12.2008.
 
 Jeżeli widzisz, że ktoś ma problemy nie wahaj się podpłynąć do niego i spytać, czy „wszystko w porządku”. Do tego nie musisz mieć specjalnych umiejętności czy biegłej znajomości języków.
Jeśli widzisz, że ktoś nie może się podnieść z wody, ma problem ze sprzętem, brakuje mu umiejętności lub jest po prostu zmęczony, spytaj czy potrzebuje pomocy. Jeśli tak, to na pewno dowiesz się, co się stało i będziesz mógł zorganizować pomoc  np. poprzez dowiezienie części na wymianę (zapasowego przegubu, statecznika, czy kawałka linki) tak, by umożliwić poszkodowanemu powrót do brzegu. Z reguły, jeśli wymaga tego sytuacja deskarze pomagają sobie w ten sposób, że jeśli nikt  nie ma w zapasie części na wymianę wówczas ktoś pożycza potrzebną część ze swojego zestawu na czas akcji ratunkowej.

Jeżeli żeglujesz w sąsiedztwie szkółek lub wypożyczalni i widzisz samotną postać siedzącą na desce, oddalającą się z wiatrem, powiadom kogoś z personelu szkółki bądź wypożyczalni. Zazwyczaj dysponują oni sprzętem ratunkowym i umiejętnościami potrzebnymi do udzielenia pomocy, niezależnie od warunków atmosferycznych.
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Pokaż 1 z 1 komentarzy

1. 27-12-2008 17:50 - Voltek

Heheh, a to ci dopiero będą komentarze

Pokaż 1 z 1 komentarzy

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.