Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Seryjny hydrofoil?
Autor: mrBig   
10.12.2010.
 

AHD postanowiło opracować seryjną deskę do pływania w warunkach 7-15 węzłów... nie byłoby w tym oczywiście nic dziwnego, gdyby nie fakt, że służy ona do pływania nad powierzchnią wody...

Klucz do sukcesu w pływaniu na tego typu sprzęcie podobno leży w odpowiednim balansowaniu ciałem (przy takiej żegludze pędnik ma wydawać się o wiele lżejszy). Poza zwyczajowym "ględzeniem marketingowym" firma ujawniła dość ciekawe informacje na temat samej konstrukcji.

 Wymiary deski:

Długość: 238cm
Szerokość: 67cm
Wyporność: 112 litrów
Waga: 6.5 kg
Technologia: Full Kevlar Carbon

Wyposażono ją w dwie skrzynki statecznikowe - przednią i tylną. Przednia jest przeznaczona dla początkujących - umożliwia ona opanowanie pływania na hydrofoilu (bez strapów). W momencie, kiedy potrafimy już sprawnie przemieścić się z punktu A do B zaczynamy używać skrzynki bliżej rufy - umożliwia ona pływanie w strapach (w celu uzyskania jak najwygodniejszej pozycji stopy należy trzymać jak najszerzej)
Płetwa statecznikowa (węglowa, w technologii bezszwowej) została wykonana przez firmę Florian Madec Composite, specjalizującą się w wyrobach na potrzeby przemysłu lotniczego i jachtów zaawansowanych technologicznie. Co o tym sądzicie? "Nowa era" windsurfingu dla przeciętnego Kowalskiego?

Źródło: http://www.windsurfermag.com/ahd-back-to-the-future-afs-1-foil-boards.html

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.