Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Rewolucyjna przedłużka North Sails
Autor: Pablo   
06.09.2010.
 

North Sails wprowadza na rynek innowacyjną przedłużką z amortyzatorem SHOX.XTR. Pierwsze testy zestawów Freerace ujawniają wzrost szybkości o 3-5 knotów i całkiem przyjemne doznania na chopie.

Wybrana grafika

 

Wzorując się na popularnych "amorkach" rowerowych, North Sails wprowadza do sprzedaży przedłużkę, która oprócz znanego już systemu łatwego wybiernia i luzowania napięcia "po maszcie" posiada wbudowany amortyzator tłumienia drgań w osi masztu. Pierwsze testy potwierdziły prawdziwą moc urządzenia, które zdaniem testerów umożliwiło osiąganie prędkości większych o 3-5kn w porównaniu z tradycyjną "twardą" przedłużką, zdecydowanie bardziej dynamiczne rufy i wrażenie lekkości zestawu.

 

Wybrana grafika

 

Źródło: www.north-windsurf.com

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Pokaż 2 z 2 komentarzy

1. 07-09-2010 11:14 - garm_l

Ciekawe o ile droższe toto będzie od całego mojego zestawu 8)

2. 11-09-2010 20:04 - bastek

fajny pomysł - po co kombinować z kosmiczną technologią w maszcie (reflex) skoro można odfiltrować wyższe harmoniczne siły wymuszającej ugięcie (pochodzącej od uderzeń deski w falę) stosując amortyzator w przedłużce :D 
 
deska idzie twardo-szybko a żagiel gładko, stabilnie-duża siła ciągu

Pokaż 2 z 2 komentarzy

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.