Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Tricko-podsumowanie roku 2009
Autor: Karol   
03.01.2010.
 
Bez grafiki

Rok 2009 okazał się być bardzo dobry  pod względem nowych tricków. Pionierami przede wszystkim w tym roku byli: trzykrotny mistrz świata Freestyle Jose "Gollito" Estredo (North Sails, Fanatic), powracający do dawnej formy Everon „Tonky” Frans (F2, Gaastra) i jego brat Elton „Taty” Frans (Starboard, MauiSails),

 jeden z najbardziej utytułowanych freestylerów Kiri Thode (Starboard, Gaastra), tegoroczny zwycięzca zawodów EFPT Steven Van Broeckhoven (F2, MauiSails), młody wave sailor Kai Lenny (Naish), oraz tegoroczny debiutant na zawodach PWA Davy Scheffers (Gaastra, Tabou Board). Freestyle zaczyna rozwijać się na nowym poziomie, oprócz dalszych rotacji (duble, triple itd, wszelkiego rodzaju 900, 1080 itd.), widać parę nowych innowacji. Głównie przez połączenie znanych już tricków, często wykonywanych nawet w innych kierunkach. Na pewno w niedługim czasie zobaczyć można będzie tricki typu Grubby Flaka, które jak wiadomo wykonuje na zupełnie innej płaszczyźnie.
Oto parę z najciekawszych tegorocznych tricków:

Skopu, krótko mówiąc wygląda nieco jak Switch Kono Funnell
Spock Kono, czyli połączenie Spocka z Kono
 Kaino, ciekawa wariacja znanego tricku Swich Kono, wykonywana na fali, przed którym wykonuje się carving 360. Czyli można by powiedzieć Carving Swich Kono off the lip.
Bongka - ciekawe połączenie Spin Loop'a z Double Flaka
Kuma Flaka , chyba jeden z najtrudniejszych tricków jakie widziałem, najpierw Tonky wykonuje Flakę, po czym szybka Shaka, a na dokładkę jeszcze jedna Flaka… niezwykle trudna kombinacja.

 

Mobster, czyli Spock i Air Bob w jednym tricku.

Jak widać nazwy coraz ciekawsze. Kto myśli że Freestyle to tylko karkołomne tricki, może wziąć przykład z pomysłowego Philipa Soltysiaka (Starboard, Sailworks) , który również świetnie radzi sobie we freestyle’u
Ciekawe co przyniesie nowy rok, może wreszcie triple loop, albo double back loop…
    
Filmy: www.continentseven.com
Zdjęcia: www.pwaworldtour.com
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Pokaż 1 z 1 komentarzy

1. 09-01-2010 21:48 - Kapusta

Fajnie wymienione to wszystko...a co do tricków to dodam tylko, ze np. semi grubby into flakę Golito zrobił już 2 lata temu: 
http://www.youtube.com/watch? v=BcSB5fZNhMI 
Super, że od zeszłego roku czołówka robi tricki na powerze - toady, culo, burnery itd - power moves. I o to chodzi!

Pokaż 1 z 1 komentarzy

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.