Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Australijczyk na czele stawki po trzecim dniu Allegro Cup
Autor: Pablo   
01.08.2009.
 
Steve Allen (AUS 0) z Australii jest liderem klasyfikacji mężczyzn po trzecim dniu regat windsurfingowych Allegro Cup, czyli jednej z pięciu najważniejszych na świecie imprez w Formule Windsurfing. W klasyfikacji kobiet prowadzi Polka Marta Hlavaty (POL 111).
 
Wybrana grafika

Po ośmiu wyścigach mężczyzn tuż za liderem są Polak Paweł Hlavaty (POL 11)

Wybrana grafika

i Anglik Ross Williams (GBR 83).

Wybrana grafika

W klasyfikacji kobiet po sześciu startach liderkę Martę Hlavaty (POL111)...

Wybrana grafika

... gonią Sarah Herbert (ARM 1), Francuzka pływająca w barwach Armenii, i Agnieszka Pietrasik (POL 19) z Polski.

Trzeci dzień Allegro Cup należał jednak do Polaka Przemka Miarczyńskiego (POL 126).

Wybrana grafika

Nasz olimpijczyk w klasie RS-X najlepiej wykorzystywał dzisiejsze warunki i po dwóch wyścigach, wygranych z dużą przewagą, awansował na czwartą pozycję. Narzekać nie może również zwycięzca poprzednich czterech  edycji zawodów Steve Allen.

Wybrana grafika

W obu rozegranych dzisiaj wyścigach zajął odpowiednio trzecie i drugie miejsce, dzięki czemu objął prowadzenie w regatach.

Dnia do udanych nie mogą zaliczyć Paweł Hlavaty, Wojtek Brzozowski (POL 10), Michał Polanowski (POL 16) i reprezentant Argentyny, lider światowego rankingu Formuły Windsurfing, Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3).

Cała czwórka popełniła falstart w ostatnim ósmym wyścigu. Hlavaty stracił przez to pozycję lidera regat. Dyskwalifikacja najprawdopodobniej uniemożliwi także Brzozowskiemu i Polanowskiemu zdobycie miejsc na podium.

Organizatorzy zawodów zmagali się dzisiaj z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Ok. 13.30 prędkość wiatru spadła poniżej 7 węzłów, czyli minimum wymaganego do rozegrania wyścigów. Przez całą sobotę odbyły się jedynie po 2 starty kobiet oraz flot złotej i srebrnej, na które podzieleni są mężczyźni. Kolejne sportowe emocje już w niedzielę, która jest ostatnim dniem zawodów Allegro Cup. Pierwszy możliwy wyścig zaplanowano na godzinę 11.00, ostatni może się odbyć o 16.00. O główne nagrody, których pula wynosi 30 000 euro, rywalizuje 118 zawodników. Wśród 106 mężczyzn i 12 kobiet są reprezentanci 22 krajów.

 Zmaganiom sportowców towarzyszą niezmiennie imprezy na plaży. W sobotę, poza warsztatami samby, capoeiry i aerobiku, odbył się pokaz tworzenia rzeźb z piasku. W ciągu kilku godzin, tony specjalnie przygotowanego piasku zmieniły się w postać Shreka na desce windsurfingowej. Wieczorem kolejne atrakcje. O 21.00 atmosferę na plaży B w Łebie podgrzeje zespół Feel.

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.