Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Polacy liderami klasyfikacji po drugim dniu regat Allegro Cup
Autor: Betty   
31.07.2009.
 
Marta i Paweł Hlavaty, oznaczeni numerami POL 111 i POL 11, prowadzą w klasyfikacji generalnej po drugim dniu regat Allegro Cup, czyli jednej z pięciu najważniejszych na świecie imprez w Formule Windsurfing.
 
Wybrana grafika

 

Fot. Marta Hlavaty

Polka wyprzedza drugą w kolejności Sarah Herbert (ARM 1) - Francuzkę pływającą w barwach Armenii oraz Agnieszkę Pietrasik (POL 19). Jej brat Paweł Hlavaty wygrywa z drugim w tabeli Australijczykiem Stevem Allenem (AUS 0) i trzecim Anglikiem Rossem Williamsem (GBR 83), aktualnym mistrzem Europy. Tuż za podium znalazł się Holender Dennis Littel (NED 13), który był liderem klasyfikacji po pierwszym dniu regat.

Drugi dzień Allegro Cup upłynął pod znakiem fantastycznej pogody. Tuż po 11.00 znad Łeby zniknęły deszczowe chmury, a wiatr rozwiał się na dobre. Przy prędkości dochodzącej do 24 węzłów udało się rozegrać po cztery wyścigi dla każdej z flot. Wszystko w promieniach słońca, które na plaże ściągnęły wielu kibiców.

-Czuję się jakbym był martwy – mówił Arnon Dagan (ISR 1) reprezentant Izraela zwycięzca ostatniego z dzisiejszych wyścigów. – Ledwo dopłynąłem do brzegu – potwierdza Paweł Hlavaty – Założyłem największy żagiel, bo wiatr przed pierwszym wyścigiem był słabszy. Podczas startu zaczęło mocno dmuchać i musiałem się nieźle wysilić – dodaje.

 

Fot. Paweł Hlavaty

W drugim dniu zawodów świetnie spisywali się Polacy. Aż czterech naszych rodaków zdołało zająć miejsca w pierwszej dziesiątce. Poza liderem byli to Michał Polanowski (POL 16), który jest piąty oraz Przemek Miarczyński (POL 126) i Wojtek Brzozowski (POL 10), sklasyfikowani odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu. Aktualny lider światowego rankingu Formuły Windsurfing Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3), pomimo zaciętej walki i wygranej w dwóch wyścigach, spadł z dziewiątej na dziesiątą pozycję.

Kolejne sportowe emocje już w sobotę. Pierwszy możliwy wyścig zaplanowano na godzinę 11.00. Zawodnicy zostaną po raz kolejny podzieleni na dwie floty. Najlepsi będą w ramach grupy złotej rywalizować o najwyższe laury i nagrody, których pula sięga 30 000 euro. Pozostali, którzy zakwalifikują się do grupy srebrnej, powalczą o dalsze miejsca. Przed nami jeszcze 2 dni zawodów, w których rywalizuje ze sobą 118 zawodników. Wśród 106 mężczyzn i 12 kobiet są reprezentanci zarówno zimnej Norwegii jak i gorącej Brazylii.
 
 
Fot. Mistaeczko Allegro Cup 2009

Rywalizacji sportowej na wodzie nieustannie towarzyszą, odbywające się na plaży, gorące imprezy w rytmie brazylijskiej samby. Przez cały dzień na plaży B w Łebie plażowicze mogą skorzystać m.in. z darmowych masaży, pograć w siatkówkę, puszczać latawce, uczyć się samby czy ćwiczyć aerobik. Wieczorem czeka na nich jeszcze impreza klubowa Madonna’s Night. Od 20.30 na głównej scenie będzie można posłuchać utworów królowej popu w aranżacjach najlepszych DJ-ów i wygrać bilety na sierpniowy koncert artystki, który odbędzie się w Warszawie.

Allegro Cup to cykliczne zawody windsurfingowe zaliczane do najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie. Pierwsze zawody odbyły się w 2005 roku w Chałupach. Od 2006 turniej cyklicznie rozgrywany jest w Łebie. Tegoroczne zmagania zaliczane są do cyklu Grand Prix i zaliczają się do pięciu najważniejszych regat światowych w tej klasie. Pula nagród sięga 30 000 euro. W zawodach startuje cała światowa czołówka oraz najbardziej utytułowani polscy zawodnicy.

 

Aktualności z  zawodów, lista zawodników oraz szczegółowy program imprez towarzyszących dostępne sa na oficjalnej stronie regat: www.allegrocup.pl 
 
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.