Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Imprezy towarzyszące zawodom Allegro Cup w Łebie
Autor: Betty   
21.07.2009.
 
Przybywa nazwisk na liście zgłoszeń tegorocznych regat Allegro Cup. Impreza, zaliczana  do prestiżowego cyklu Grand Prix, jak zwykle zgromadzi na starcie całą światową czołówkę. Od 30 lipca do 2 sierpnia trwa rywalizacja na falach, a na plaży – imprezy i koncerty...

 

Plaża w Łebie jest jednym z najpopularniejszych windsurfingowych „spotów”,  a regaty na najwyższym światowym poziomie są tu organizowane do wielu lat. Od pięciu sezonów rozgrywane z Łebie zawody odbywają się pod szyldem Allegro Cup. Uczestnicy walczyli tam między innymi o medale mistrzostw świata i Europy.

 

 

Przykładowa grafika

 

Absolutnym rekordzistą zawodów jest Steve Allen, który wygrał wszystkie cztery dotychczas rozegrane edycje Allegro Cup. Popularnego, mieszkającego w Polsce Australijczyka nie zabraknie w Łebie i w tym roku. O piąte zwycięstwo z rzędu może być jednak bardzo ciężko. Na liście startowej widnieją bowiem  nazwiska jego najgroźniejszych konkurentów,  jest tam Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel (ARG-3), Brazylijczyk Wilhelm Schumann (BRA-999) oraz Brytyjczyk Ross Williams (GBR-83). 

Na starcie najważniejszych polskich regat nie może zabraknąć naszych reprezentantów. Tym bardziej, że najlepsi z nich należą do absolutnej światowej czołówki. Wojtek Brzozowski (POL-10) to aktualny mistrz świata w Formule Windsurfing, a tytuł wywalczył po niemal dwuletniej przerwie w startach, spowodowanej poważną kontuzją.

Sporo kolorytu regatom w Łebie dodaje zawsze rywalizacja kobiet. Teraz na miano gwiazdy wśród światowych zawodniczek wyrasta Marta Hlavaty (POL-111 ), aktualna mistrzyni świata w Formule Windsurfing. Polka już dziś zapowiada, że rywalki nie będą miały łatwego zadania. 

Zawodom windsurfingowym, które rozgrywają się na pełnym morzu towarzyszą pokazy skimboardingu tuż na brzegu plaży. To nowa dyscyplina sportu, polega na ślizgu na krótkiej desce po odpływającej fali lub płytkiej wodzie.

Sportowym zmaganiom z wiatrem i wodą towarzyszą liczne atrakcje w plażowym miasteczku. Każdy z czterech dni to zabawa w gorącym klimacie Rio de Allegro. Pokazy i warsztaty samby i capoiery, zajęcia aerobiku, mecze siatkówki plażowej oraz konkursy i animacje dla dzieci. Na zakończenie dnia – wieczorynka na wielkim ekranie tuż obok sceny.

 

Miasteczko Allegro nigdy nie śpi. Po zmierzchu rozkręca się tam imprezowe szaleństwo. Zaczynamy od koncertów na scenie – w tym roku zobaczycie na niej Audiofeels, Feel, Kosheen i Stereo MC’s. Obowiązkowy punkt programu to piątkowa Madonna’s Night – czyli plażowe before party przed koncertem Królowej Pop. Co noc zagrają najlepsze składy DJ’skie a plaża zamieni się w klubowy parkiet. 

Imprezy towarzyszące zawodom Allegro Cup w Łebie 

29 lipca, środa

19.00   Wieczorynka na wielkim ekranie

20:30  Kino plażowe Allegro Cup

30 lipca, czwartek 

11:00 – 18:00   Rio de Allegro zaprasza - konkursy i atrakcje na plaży dla dzieci i dorosłych 

19.00   Wieczorynka na wielkim ekranie 

20:30   Ceremonia Otwarcia Mistrzostw, Players Party oraz koncert Audiofeels i Kasi Rościńskiej 

31 lipca, piątek

11:00 – 18:00   Rio de Allegro zaprasza - konkursy i atrakcje na plaży dla dzieci i dorosłych

10:00 – 20:00   Turniej siatkówki plażowej – społeczność Allegro 

19.00   Wieczorynka na wielkim ekranie 

20:30   Madonna’s Night –  impreza klubowa na plaży, konkursy z biletami na koncert Madonny 

1 sierpnia, sobota 

11:00 – 18:00   Rio de Allegro zaprasza Konkursy i atrakcje na plaży dla dzieci i dorosłych. Rzeźby w piasku - pokazy i warsztaty 

19.00   Wieczorynka

20:30   Koncert zespołu Feel 

2 sierpnia, niedziela 

11:00 – 18:00  Rio de Allegro zaprasza- konkursy i atrakcje na plaży dla dzieci i dorosłych. Rzeźby w piasku - pokazy i warsztaty 

19.00   Wieczorynka  

20:30   Wielki finał – ceremonia wręczenia nagród. Koncert Kosheen i Stereo MC’s 

 

Szczegółowy program imprez towarzyszących dostępne są na oficjalnej stronie regat: www.allegrocup.pl 

 

 

 

 


 

 

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.