Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Przedłużka
Autor: Betty   
14.02.2009.
 
Służy do zwiększenia długości masztu, jeśli wymaga tego żagiel. Maksymalne długości przedłużek to 42 cm (czasem można spotkać 44 cm). Na przedłużce naniesione są oznaczenia długości w centymetrach. Różne firmy stosują różne systemy blokowania długości. Na rynku są przedłużki do masztów RDM oraz do masztów klasycznych. Dla kobiet zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest przedłużka Power XT firmy North-Sails. Rozwiązanie, które firma zastosowała w swoich produktach pozwala na dobre wybranie żagla „po maszcie” bez wysiłku.
 
 
 Wybrana grafika

 

Wybrana grafika
Wybrana grafika

 

 

Przedłużka NORTH SAILS Power XT pozwala  uzyskać teoretyczną redukcję siły napinającej aż 60:1. Teraz napinanie nawet dużych żagli  nie powinno nastręczać nikomu żadnych kłopotów.

 

Wybrana grafika
 
 
Jeśli żagiel nie wymaga zwiększenia długości masztu, wówczas zamiast przedłużki możemy zastosować stopę masztu (element wsuwany w przedłużkę lub bezpośrednio w maszt)
 
 
 Wybrana grafika

 

 

 

 

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.