Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoserwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Technika
Windsurfing wbrew powszechnym pogladom nie jest sportem siłowym. W tym sporcie liczy się przede wszystkim technika i koordynacja ruchowa. Siła i wytrzymałość jest niezbędna dopiero w stopniu mocno zaawansowanym.

Złe nawyki, nabyte poprzez nieprofesjonalną naukę czy nietechniczne podejście do windsurfingu, pogłębiane z sezonu na sezon nie tylko pozbawiają możliwości dalszego postępu, ale również powodują kontuzje i zniechęcają do dalszego pływania.

Wiele osób „zawiesiło deskę na haku”, ponieważ przez wiele sezonów nie poczyniło postępów. Brak postępów najczęściej jest spowodowany błędami technicznymi w wykonywaniu danych elementów czy trików.Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji jest pomoc fachowca, czyli doświadczonego instruktora, który wychwyci wszelkie nieprawidłowości i wytłumaczy na czym błędy polegają.

W wortalu Hotis.pl znajdują się porady techniczne, oparte na wiedzy teoretycznej i wieloletniej praktyce w nauczaniu windsurfingu. Przestudiowanie treści serwisu wpłynie nie tylko na zwiększenie szybkości nauki w szkółkach. Dla większości czytelników zamieszczona dawka teorii jest wystarczająca do nauczenia się poszczególnych manewrów samemu.

W dziale TECHNIKA, sukcesywnie powiększanym o kolejne artykuły, znajdują się szczegółowe opisy wykonania konkretnych manewrów, wraz z objaśnieniem, dlaczego dany element robi się w taki a nie inny sposób i jak to wpływa na zachowanie deski lub żagla. Położono też duży nacisk na podanie przyczyny i sposobu korekty typowych błędów. W serwisie Hotis.pl znajdziesz opisy manewrów podstawowych i zaawansowanych, możliwych do wykonania przez każdego jak i przez nielicznych. U nas będziesz mieć możliwość nauczenia się niecodziennych trików Freestyle, zarówno wykonanych w ślizgu, jak i słabowiatrowych, będących alternatywą dla zaawansowanych gdy nie wieje.  

Znajdziesz tu także artykuły o poszczególnych elementach zestawu windsurfingowego, ich zastosowaniu i sposobie trymowania na różne warunki wiatrowe i zafalowanie.

Jest też trochę teorii żeglowania dla czytelników, chcących poznać temat głębiej, zrozumieć przyczyny powstających na desce i żaglu sił. Tutaj położono nacisk na wyjaśnienie, jak teoria  przekłada się na stronę praktyczną w windsurfingu.

© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.