Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoserwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Kobiety
hawajski.jpg

 

 

 

 

Windsurferki...

 
...dziewcząt i kobiet uprawiających windsurfing jest coraz więcej, choć i tak znacznie mniej niż mężczyzn. Pewnie dlatego niewtajemniczeni sądzą, że dziewczyna pływająca na desce musi być wielka i silna, jednym słowem „babochłop”. Tymczasem w windsurfingu nie potrzebujesz być silną, to sport techniczny, a siła tkwi w wietrze. Twoim zadaniem będzie odpowiednio tą siłę wykorzystać.
 
Wspomnienie...

...kiedyś, po zakończeniu pływania, usiadłam na plaży żeby zrobić kilka zdjęć pływającym kolegom. Niedaleko mnie usiadły dwie dziewczyny. Patrzyły przez kilka minut na pływających chłopaków i w końcu jedna powiedziała coś co pamiętam do dziś: „Jak im się chce tak stać i trzymać ten pałąk?” „Pałąkiem” rzecz jasna miał być bom. Pomyślałam sobie, że skoro dziewczyny tak to widzą to trudno się dziwić, że nie palą się do windsurfingu.

A tymczasem...
 
...windsurfing to sport niezwykły, może go uprawiać równocześnie cała rodzina, gdzie każdy pływa na innym stopniu zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu doborowi sprzętu każdy, bez względu na wiek, płeć czy umiejętności może pływać i mieć z tego dużo frajdy.

… to również dobra odmiana, odskocznia od problemów dnia codziennego. W trakcie pływania nie myśli się o niczym innym jak tylko o … pływaniu, o przyjemności, jaka się z tym wiąże, o tym skąd wieje i jak czy dam radę wykonać nowy trik.

…to sport ekstremalny, ale czy na pewno? Urazowy jest wtedy, gdy uprawiany jest wyczynowo. Dobre przygotowanie techniczne, i metodyczne oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa praktycznie minimalizuje ryzyko urazu.

…to sport ogólnorozwojowy. Podczas pływania na desce podnosi się ogólna kondycja i sprawność fizyczna. Wiele osób nie czuje żadnego zmęczenia, mimo że pływają kilka godzin. Zmęczenie przychodzi później, najczęściej po ciepłym prysznicu, gdy siadamy sobie przy pysznym jedzonku i nagle okazuje się, że ręce się trzęsą i nie możemy utrzymać widelca i noża, nie mówiąc już o kuflu piwa.

Jak ja będę w tym wyglądać?

Boisz się, że w piance będziesz źle wyglądać? Bez obaw. Nie ma dziewczyny, która by źle wyglądała w dobrze dobranej piance.
Faktem jest, że trudno na desce pływać z makijażem na twarzy, po kontakcie z wodą efekt może być mało ciekawy. Również malowanie paznokci na wiele się nie zda bo po powrocie na brzeg połowy lakieru nie będzie. Wszelka biżuteria na dłoniach odpada ze względów bezpieczeństwa, długie kolczyki również nie są wskazane. Co zatem można? Jeśli czujesz się naga bez biżuterii to ewentualnie możesz założyć maleńkie dodatki, po których nie będziesz płakać w razie gdy się zgubią w głębinach.

Dla kogo jest windsurfing?

 Dla kobiet! Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie kilka lat temu, nauka pływania na desce nie należała do najłatwiejszych. Wiele osób rezygnowało po pierwszych niepowodzeniach. Teraz kiedy mamy duży wybór odpowiedniego sprzętu, nauka stała się prawdziwą przyjemnością, a na każdym jej etapie możemy czerpać wiele przyjemności z uprawiania windsurfingu. Na szczęście producenci również odkryli, że kobiety mają nieco inne zapotrzebowania na sprzęt niż mężczyźni. Zarówno sylwetka jak i siła fizyczna znacznie nas różni od mężczyzn i trudno by było wbijać się np. w męską piankę czy „wyciągać po maszcie” siedmiometrowy żagiel. Większość firm produkujących sprzęt ma w swojej ofercie sprzęt dla kobiet lub taki, który kobietom będzie odpowiadał.  Na tej stronie znajdziecie propozycje sprzętowe dla kobiet oraz garść porad jak z niego korzystać.

© https://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.