Zmień rozmiar tekstu

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa?

Jak się zabezpieczyć przed urazami, uszkodzeniem sprzętu,niebezpieczeństwami.

zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa?

Postprzez bastek » 27 gru 2010, o 20:21

Witam ,
Od ok 2 tyg, po ostatniej zabawie ze snowkitem, przy chodzeniu (szczególnie w butach) boli mnie przyczep ścięgna Achillesa
Nie jest to mocny ból ale jednak nie chciał bym zrobić sobie większej krzywdy a sezon się zbliża....

Miał ktoś może do czynienia z taką kontuzją?

z góry dziękuje i pozdrawiam :>

PS nie wiem czy nie naginam regulaminu tym tematem jeśli tak to go oczywiście skasuje
..jednak wydaje mi się ze w windsurfingu urazy achillesa tez się zdążają i może komuś poza mną ewentualne rady się przydadzą.. oczywiście nie życzę nikomu kontuzji :P

google... nie udało mi się jeszcze nic konstruktywnego wyszukać na ten temat :( po angielsku pewnie jest więcej ale zupełnie nie łapię się w nazewnictwie medycznym

ortopeda.. pewnie niedługo zrobię do niego wycieczkę ale z tego co czytałem to nie bardzo pomaga :P
Załączniki
achilles.jpg
achilles.jpg (1.2 GiB) Przeglądane 1097 razy
nie ryzykujesz nie jedziesz
bastek

Podziękowania:
Rozdane: 7
Otrzymane: 9

Postprzez amateusz » 27 gru 2010, o 23:23

Pablo z tego co kojarzę jest rehabilitantem, więc... ;)

Chyba, że coś mi się pomieszało :)

Zostałeś adminem, gratulacje! :D
amateusz

Zdjęcia: 3

Podziękowania:
Rozdane: 25
Otrzymane: 41

Postprzez bastek » 27 gru 2010, o 23:41

to ze jestem adminem to trochę dziwna historia, w każdym razie nie chodziło o administrowanie tylko uprawnienie administracyjne, bez których nie mogłem zrobić pewnych rzeczy, ktorych jeszcze nie skończyłem :oops: :oops: ale skończe :(: (taki mam plan :) )
bastek

Podziękowania:

Postprzez Pablo » 28 gru 2010, o 14:42

Z reguły naciągnięcie układu zginacza podeszwowego stopy objawia się bólami w okolicy pogranicza m. dwugłowego łydki i płaskiego mięśnia leżącego pod nim. To syndrom rozpoczęcia sezonu narciarsko-snowboardowego - efekt pochylonych do przodu butów ;)
Ból o którym piszesz może ale nie musi być wynikiem mikrourazów achillesa. Wtedy już żartów nie ma. Procedura?
1 - Lekarz POZ i skierowanie do chirurga
2- Chirurg i badanie RTG + najlepiej USG
3 - jeśli nic nie wyjdzie leki p.zapalne/p.bólowe (ketoprofen, diklofenak)
4 - rehabiliatacja (laser, pole magnetyczne, jonoforeza z jednym z wymienionych leków, krio)
5 - jak i to nie pomoże - leki p. zapalne sterydowe
6 - ew. Epidian-5 plus utwardzacz Pac-1 ;-)

[mod]Morgon, dopisz może co Ty uważasz ;-)[/mod]
Ostatnio edytowano 28 gru 2010, o 17:22 przez Pablo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 12

zachęcam zalecam

Postprzez jacekj » 28 gru 2010, o 16:58

Z całym szacunkiem dla derektora , oprócz jego wielce trafnych zaleceń , zachęcam do samokontroli czy aby wkładka pod piętę spowoduje zmniejszenie bolesności. jesli tak można ją troszku ponosić w ramach odbarczenia . Mogłeś naciągnąć co nieco i ona to , ta wkładka , z zaleceniami poprzedników doprowadzi do szczęsliwego finału. Przytrafiło mi się zerwanie Achillesa ( siatkówka ) i stwierdzam że A. nie dawał mi znaków poprzedzających kontuzję, pekłbył z hukiem i tyle. nie polecam nikomu. USG zdiagnozuje stan przyczepów iścięgien
ja Cuś
jacekj

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez bastek » 30 gru 2010, o 01:36

minęły 3 dni od kiedy wiem ze to poważna sprawa (wcześniej niestety nie wiedziałem, że tam jest przyczep Achillesa i to olewałem pomimo narastającego z dnia na dzień bólu)

Teraz bardzo oszczędzam nogę - nie wykonuje żadnych ruchów które sprawiały ból.
Udało mi się nie zakładać butów. Wielokrotnie zastosowałem kurację ciepło-zimo to znaczy 2 wiadra jedno z lodem 2 gie z gorącą wodą. 2 min w zimnym 5min itd.. (to podobno wspomaga regenerację tkanek przez ich kurczenie w zimnym i rozszerzanie się w ciepłym..) + fastum żel + magnes + potas

Ból ustąpił - to chyba dobrze
Wciąż widać lekkie pogrubienie w miejscu przyczepu- obrzęk czy coś takiego

Będę kontynuować "terapię" do nowego roku. Jesli wszystkie objawy nie ustapią to od razu w nowym roku wybiorę się gdzieś na USG i mam nadzieje że się dowiem dokładnie co tam się stało...

PS. dziękuję wam za fachowe rady :) Pablo napisał całą procedurę leczenia :) i pewnie będę musiał w końcu ją uskutecznić...
bastek

Podziękowania:

Powrót do Bezpieczeństwo