Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Wspólne pływanie z Kiteowcami.

Ankiety, sondy. Zapytania do ogółu społeczności

Czy masz jakieś zastrzeżenia do wspólnego pływania z Kiteowcami ?

TAK
18
39%
NIE
23
50%
NIE MAM ZDANIA
5
11%

Liczba głosów : 46

Wspólne pływanie z Kiteowcami.

Postprzez Pucek_Gdynia » 6 lut 2008, o 21:45

Witam ! Na wielu stronach można spotkać się z nagonkami na kiteowców i na windsurferów.
Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.Nie chcę aby wywiązała się tu rozmowa niskopoziomowa czy bitwa między obozami , napiszcie jeżeli coś wam nie odpowiada a co wam odpowiada , lub czy mieliście jakieś przygody z Kiteowcami. :-P

Ja osobiście miałem jedną , raz w chałupach leciałem spokojnie na desce , dosyć szybko (jak na mnie :P ) I nagle metr przed dziobem do wody wpadły linki od latawca . Wleciałem w linki , Oczywiście wleciałem do wody i troszkę się zdziwiłem lecz Kiteowiec okazał się bardzo spoko, przeprosił i zapytał się czy z moim zestawem wszystko ok. Ale miałem więcej sytuacji mniej komfortowych , może nie w kolizjach lecz na wymianie poglądów.
:mrgreen:
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Pucek_Gdynia, łącznie edytowano 1 raz
Pucek_Gdynia

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez Morgon » 7 lut 2008, o 10:39

Dla mnie ta cała "wojna" jest kompletnie bez sensu. Kiedy jeszcze na niczym nie pływałem kite jeszcze nie był tak popularny i z bólem serca przyjąłem do wiadomości, że na kite lepiej się nie pchać na jezioro więc stanęło na ws. Wszedłem już dość mocno w ten sport ale kiedyś na pewno spróbuje/nauczę się pływać na kajcie ale czy czyni mnie to kimś gorszym albo lepszym?
Ws ma już u mnie swoje miejsce i wiem, że pomimo swoich upierdliwości w transporcie i rozkładaniu będę pływał do póki będę w stanie ;-). Co do linek to cóż to już zależy od zdrowego rozsądku osoby pływającej i tak samo na desce jakaś osobą szczęśliwa, że jedzie pierwszy raz w ślizgu a weszła w niego przypadkiem wjedzie w Ciebie ;-). Jest jeszcze niepisana zasada oprócz zasady prawego halsu - przepuszczaj/uważaj na początkującego :-).
Miłość do wiatru i idealnych warunków powinna łączyć nie dzielić.

Ps. Nie wiem skąd się to bierze
Snowboarderzy nie lubią narciarzy i odwrotnie.
Surferzy, windsurferów itd.
Dla mnie to lęk nieznanego i nowego a to tylko podkreśla jak zacofani na zmiany są ludzie (zupełnie jak kościół :-P )
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 4

Postprzez Pucek_Gdynia » 7 lut 2008, o 14:51

HeHe dokładnie , padnie wyciąg narciarze krzyczą że to jakiś snowboardzista rozwalił. I tak zawsze . Moim zdaniem ta odwieczna wojna jest spowodowana chęcią udowodnienia co jest lepsze . Nie jest takie same więc nie można znaleźć kompromisu i tak będzie w kółko ...
Pucek_Gdynia

Podziękowania:

Postprzez PolKAROL » 7 lut 2008, o 23:21

Racja, snowboardzistów narciarze nazywają parapecierzami, a snowboardziści narciarzy sztacheciarzami. :lol:

Jak długo spór między mężczyzną, a kobietą o dominację w życiu, tak długo będzie trwał spór kite’ciaża i windsurfing’owca o dominację na akwenie.

PS. Ja jednak wolę pływać sam, a tak naprawdę nie lubię jak przepływa obok mnie żaglówka i zabiera mi wiatr :-x .
Pozdrawiam

PolKAROL. Karolpolitanski.pl
PolKAROL

-#instruktorWS3

Zdjęcia: 1

Podziękowania:
Otrzymane: 10

Postprzez Pablo » 8 lut 2008, o 21:34

Nie da się ukryć że uczący się kitesurfingu stanowią dla innych bardzo poważne zagrożenie. Z tego wynika moim zdaniem niechęć przeciętnego windsurfera do nich, a nie z powodu odmienności. Wiele razy byłem świadkiem sytuacji gdy w CH3 na wodzie była ponad setka osób na deskach a w tym tłumie paru ledwo pływających kiciarzy, którzy nic sobie nie robili na prośby i groźby, aby spłynęli na akwen po zawietrznej, specjalnie dla nich wyznaczony.

Nie mam nic przeciwko pływaniu razem z kiciarzami którzy w pełni panują nad latawcem. Z ich strony na pewno nic nie grozi. Za to uczący się powinni znaleźć sobie bezpieczny obszar po zawietrznej, z dala od plażowiczów, wózków z małymi dziećmi, drzew, słupów etc.
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 12

Postprzez Morgon » 8 lut 2008, o 22:34

Paweł oki słuszna uwaga ale co z deskarzami? Na wodzie też trafisz na początkujących którzy nawet nie wiedzą co znaczy kiedy z daleka drzesz się w niebogłosy PRAWY!!! :-) dlatego tak jak napisałem wszystko zależy od zdrowego rozsądku i nie tworzyłbym specjalnej grupy uczących się na kajcie ale ogólnie grupę uczących się :-).
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:

Postprzez Pablo » 8 lut 2008, o 22:56

Zgadzam się w pełni :-D
O tym jak omijać uczących się nawet już wspominałem ;-)
Mimo wszystko początkujący kiciarz w tłumie stwarza większe zagrożenie niż początkujący deskarz.
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:

Postprzez Morgon » 10 lut 2008, o 09:24

Paweł wybaczysz mi ten jeden raz :roll: przeczytałem prawie wszystko ale na pamięć wszystkich artykułów jeszcze nie wkułem :lol: ;-)
Obrazek
Morgon

Podziękowania:

Postprzez Krzysztof K » 20 mar 2008, o 21:06

Witam
Napiszcie kilka rad dla mojego kumpla który kupił kajta i będzie uczył się na karolinowie pływać, może kilka wskazówek żeby kolega się nie połamał bo dopiero ściąga gips po snąbordzie. ;-)
Skazany na Windsurfing

Pozdrawiam
Krzysztof
Krzysztof K

Podziękowania:
Otrzymane: 2

Postprzez Pablo » 20 mar 2008, o 21:44

Na nauczaniu "kiciarstwa" się nie znam, ale z tego co wiem, to po wstępnej zabawie i nauce sterowania latawcem na brzegu, przechodzi się do następnego etapu - body dragów (ciągnięcia przez latawiec z wiatrem) i tu nie bardzo widzę nauki na głębokiej wodzie po zawietrznej plaży w Karolinowie.
Zanim zacznie się pływać na desce, konieczne jest kilka dni intensywnej nauki w sprzyjających warunkach (czysty wiatr, woda za kolana, i mnóstwo wolnego miejsca). Obserwując kumpli uczących na kite`ach w Chałupach, zauważyłem że nikt nie uczy się na wodzie uniemożliwiającej powrót na piechotę. A pierwsze próby na desce kończyły się chyba zawsze tzw. "trójkątem" (baksztag, baksztag i powrót z buta) lub "pontorówką".
Halsówka na kite`ie z tego co słyszałem jest bardzo trudna i możliwa dopiero na poziomie zaawansowanym. Ale tak jak wspomniałem na kiciarstwie się nie znam - raz się bawiłem latawcem w wodzie.
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:

Postprzez TOMEK M » 21 mar 2008, o 19:23

No to nasz kolega, zwany dalej ŁYSYM ma przerąbane. A mówiłem kup deche!!!!!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JAK BYĆ MISIEM TO TYLKO GRIZZLY!
TOMEK M

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 14
Otrzymane: 32

Postprzez Krzysztof K » 21 mar 2008, o 20:41

Dzięki Wielkie Pablo za kilka cennych wskazówek dla naszego kolegi, chcieliśmy trochę mu pomóc w pierwszych chwilach kiciarstwa.
;-) ;-) ;-)
Skazany na Windsurfing

Pozdrawiam
Krzysztof
Krzysztof K

Podziękowania:

Postprzez Tomi » 21 mar 2008, o 22:27

Oj będzię się działo na Karolinowie... :mrgreen:
Tomi

Podziękowania:

Postprzez PIWEK » 24 mar 2008, o 08:29

Krzysztof K napisał(a):Witam
Napiszcie kilka rad dla mojego kumpla który kupił kajta i będzie uczył się na karolinowie pływać, może kilka wskazówek żeby kolega się nie połamał bo dopiero ściąga gips po snąbordzie. ;-)

Witam wszystkich, myśle ze niebędzie tak źle :D , potrenuje się troche na sucho i jak mnie wciągnie to dopiero potem na wode :)
TIGA X-GAME 165
PIWEK

Podziękowania:

Postprzez Krzysztof K » 24 mar 2008, o 11:33

Witam Kolege z wielkim Kajtem
Jak pogoda dopisze zaczynamy 31marca od wietrzenia sprzętu na Karolinowie

[ Dodano: 2008-03-24, 11:38 ]
Sory nie 31marca lecz 30marca niedziela wielkie wietrzenie sprzętu na Karolinowie
Zapraszam
Skazany na Windsurfing

Pozdrawiam
Krzysztof
Krzysztof K

Podziękowania:

Następna strona

Powrót do Sondy i ankiety