Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Wspólne pływanie z Kiteowcami.

Ankiety, sondy. Zapytania do ogółu społeczności

Czy masz jakieś zastrzeżenia do wspólnego pływania z Kiteowcami ?

TAK
18
41%
NIE
21
48%
NIE MAM ZDANIA
5
11%

Liczba głosów : 44

Re: Wspólne pływanie z Kiteowcami.

Postprzez JP69 » 5 gru 2013, o 20:46

Przy tej tendencji i prędkości z jaką rozwija się kit , za kilka lat na 10 kitów na wodzie będzie 1 windsurfer
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 53

Postprzez orbit » 5 gru 2013, o 21:02

Ogólnie rzecz biorąc nie mam nic przeciwko kite'owcom na moim jeziorku. Są to ludzie, którzy nie robią tego dla lansu i dbają o to, żeby nikogo latawcem nie uszkodzić. Dodatkowo nie robią nam deskarzom problemów. Pływają zazwyczaj dalej od nas.
Panuje miła atmosfera. Rozmowy po pływaniu też mają czasem miejsce.

Teraz pływam w takim miejscu gdzie pływają sami deskarze. Moje miasto ma 38 tys. mieszkańców, a windsurferów naliczyłem koło 15. Kiteowców jest z tego co widziałem trzech z czego przynajmniej 2 z nich pływa na windzie :)
Jednak na większych spotach nie jest już tak kolorowo, aczkolwiek zdarzają się wyjątki. Chałupy czy Rewa to dla mnie pod tym względem porażka.

Na szczęście u mnie kajtowcy przesiadają się na ws, a nie na odwrót :)
Life is better at the beach

Poozdro..
Orbit :)
orbit

Podziękowania:
Rozdane: 45
Otrzymane: 28

Postprzez Jan k » 26 sie 2015, o 17:21

A co jerzeli mam plan popływac z kolegom kajciarzem na zatoce, tyle ze jakos blirzej siebje. Polecacie morze jakies spokojniejsze miejsca (np. Pomiedzy spotami)???
Jan k

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez pawel7318 » 27 sie 2015, o 15:01

Widzac czlowieka na desce wiem czy ogarnia temat i jak moze zachowac sie przy danym kierunku i wietrze. Jest prawo drogi ale nie kazdy o nim wie i nie kazdy potrafi sie do niego zastosowac a ja wole czasem odpuscic by bylo milo i bezpiecznie niz pchac sie "bo ja mam pierwszenstwo". Widzac czlowieka z kite mam pewna obawe bo kompletnie nie wiem czego moge sie po nim spodziewac. Nie potrafie odczytac jego intencji i przewidziec co moze stac sie z jego zestawem.

Do tej pory takich zetkniec mialem ledwie kilka. Ostatnio na naszym srodladowym zalewie byl jeden razem z grupa znajomych sobie windsurferow i przy bocznym wietrze startujac z tej samej plazy plywal pomiedzy wszystkimi. Wiedac jednak bylo, ze ma spore umiejetnosci. Jechalismy raz na siebie to odpuscilem zagiel i pozwolilem, zeby on zdecydowal, ktora strona przejedzie. Bylo lekkim utrudnieniem to, ze plywa pomiedzy nami ale jednoczesnie milo bylo popatrzec jak ta deska tnie wode.
Fanatic Shark 145 HRS + NP Diablo 6.9
Starboard Flare 116 + NS Volt 5.9
pawel7318

Zdjęcia: 1
Lokalizacja: Wieliczka, Staszów - spot: Chańcza (woj. świętokrzyskie)

Podziękowania:
Rozdane: 21
Otrzymane: 15

Postprzez Tadzik1977 » 28 sie 2015, o 00:41

Jako początkujący mam ubogie doświadczenia z kitesurferami ale na razie pozytywne.
Mimo że sam jeszcze nie panuje czasem nad deska i pływałem tuż obok uczących się kejciarzy jakoś nikt nikomu nie wadził. Raz spadł przede mną kite.
Nowicjusz z instruktorem pewnie modlili się bym nie zaplątał się w linki.
Ja zeskoczyłem z deski i złapałem latawiec . Miny mieli zdziwione. Ale gdy instruktor zobaczył że trzymam go do wystartowania od razu krzyknął "startuj".
Zaraz po tym jak kite już stał w horyzoncie oboje stali uśmiechnięci z rękoma w górze na znak "dzięki "

Myślę że oba sporty powinny nas łaczyć bo przecież kite i WS to bardzo podobna pasja.
Złapiesz bakcyla WS - nieuleczalne ;-)

Za tę wypowiedź Tadzik1977 otrzymał(a) podziękowania od:
andrzy (28 sie 2015, o 04:05)
Tadzik1977

Podziękowania:
Rozdane: 8
Otrzymane: 3

Postprzez JP69 » 28 sie 2015, o 06:31

Na wszystkich dobrze zorganizowanych spotach , jest ścisły podzał na strefy kite i wind . Podział jest przestrzegany i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie.
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 53

Postprzez Nitro » 29 sie 2015, o 23:07

U nas na Mietkowie 2 kajty się splątały ze sobą, a ja omal w to nie wpłynąłem:) A ostatnio kajciarza wiatr zabrał z jeziora i typ gdzieś pofrunął:)
Nitro

Podziękowania:
Rozdane: 21
Otrzymane: 2

Postprzez mordka » 2 lip 2018, o 16:49

JP69 napisał(a):Na wszystkich dobrze zorganizowanych spotach , jest ścisły podzał na strefy kite i wind . Podział jest przestrzegany i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie.

W jaki sposób to działa? Np taka sytuacja, zajeżdzasz na spot i nie wiesz, że jest dobrze zorganizowany? Skąd masz wiedzieć, że jest podział?
Inna sprawa nie wiem w czym problem. Przeczytałem wątek, ale dalej nie rozumiem skąd te narzekanie. Jak komuś tłok nie pasuje to pływa dalej. W czym problem.
mordka

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 2

Poprzednia strona

Powrót do Sondy i ankiety