Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Śniardwy

Śniardwy

Postprzez mikews » 5 kwi 2012, o 06:33

Witam wszystkich zakręconych windmaniaków :mrgreen: !
Zapraszam w imieniu ełckiej grupy na pływanko na Śniardwach gdzie najczęściej bywamy, oczywiście przy najbliższej sprzyjającej okazji.
Dla nieznających spotów na tym jeziorze polecam lekturę naszej strony:
http://windriders.pl/spoty.html

Pozdrufka
Mike
Wind i the power, no wind is the pleasure.
mikews

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Re: Śniardwy

Postprzez lozynski » 5 kwi 2012, o 08:33

mikews napisał(a):Witam wszystkich zakręconych windmaniaków :mrgreen: !
Zapraszam w imieniu ełckiej grupy na pływanko na Śniardwach gdzie najczęściej bywamy, oczywiście przy najbliższej sprzyjającej okazji.
Dla nieznających spotów na tym jeziorze polecam lekturę naszej strony:
http://windriders.pl/spoty.html

Pozdrufka
Mike

Trzeba będzie się zdzwonić :) Jest jeszcze kilku kolegów z Olecka i ode mnie z Giżycka.
Ja w najbliższym czasie postaram się opisać i obadać spoty na Niegocinie. Przy południowych, wschodnich wiatrach jest bardzo przyjemnie! Wy pewnie lubicie płytkie wody? Ja właśnie często latam na Formule więc nie jestem entuzjastą Śniardw.
Mikews powiedz jeszcze na czym latacie? Można by jakies regaty slalomowe albo po trasie w sezonie zorganizować. Mistrzostwa Mazur np. :D
lozynski

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 13

Postprzez kapust » 5 kwi 2012, o 13:29

Cześć,
Pojechałem raz popływać na Śniardwach. W Nowych Gutach wyglądało że może się jakaś dyskoteka zrobić, więc na pływanie i nocleg (pod namiotem) wybrałem Szeroki Ostrów. Do godz 16 był spokój, a później jak się zaczęła impreza rozkręcać (disco polo z samochodów pięć metrów od nas) to myślałem że mnie szlag trafi. Jest tam jakieś spokojne miejsce na spanie?
kapust

Podziękowania:
Rozdane: 1
Otrzymane: 0

Postprzez Stoke » 8 kwi 2012, o 16:28

Czołem Mike, witamy na forum! Ełccy windriderzy zawitali już na hotisowych spędach i mniej lub bardziej oficjalnych ustawkach (np. Mikołaje na deskach w 2011).
Mam nadzieje ,że świeżo powołany wątek mazurski z pomocą waszą i z Pol295 będzie rozwijał się dynamicznie, tak czy inaczej trzymam za to kciuki. :mrgreen:

Pozdro
Stoke
Stoke

Podziękowania:
Rozdane: 22
Otrzymane: 51

Postprzez sftd » 8 kwi 2012, o 17:03

kapust napisał(a):Cześć,
Pojechałem raz popływać na Śniardwach. W Nowych Gutach wyglądało że może się jakaś dyskoteka zrobić, więc na pływanie i nocleg (pod namiotem) wybrałem Szeroki Ostrów. Do godz 16 był spokój, a później jak się zaczęła impreza rozkręcać (disco polo z samochodów pięć metrów od nas) to myślałem że mnie szlag trafi. Jest tam jakieś spokojne miejsce na spanie?

Ja pewnie w tym roku będę próbował kilka razy popływać w Nowych Gutach, jeśli wiatr pozwoli.

Z moich zeszłorocznych doświadczeń wynika, że niezależnie gdzie jesteś to wspomniane, urokliwe dźwięki i tak słychać w obrębie wielu kilometrów, więc pod tym względem niestety średnio trafione miejsce (nie wspominając jeszcze o stertach śmieci jakie potem zostają wszędzie po ludziach od tych "imprez").

Pozdr.
sftd

-#admin

Zdjęcia: 5

Podziękowania:
Rozdane: 44
Otrzymane: 71

Postprzez w-m KRISS » 13 mar 2013, o 20:50

Witam wszystkich.
No widzę, że wreszcie zaistniał jakiś wątek odnośnie spotów na Mazurach. Świetnie
Mam nadzieję, że wątek Śniardwy będzie prężnie się rozwijał i dzięki niemu nastąpi wiele ustawek na poszczególnych spotach Mazur, a kto wie może i powstaną jakieś zorganizowane wyjazdy na Polskie wybrzeże :lol:
Vivace 107 l. NP Supersonic pow. 6.7 North Ice 5.3
    czKriss
    pozdrawiam
w-m KRISS

Zdjęcia: 6

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 1

Postprzez wustamariana » 13 mar 2013, o 20:59

w-m KRISS siema,
różnie to z czasem bywa, ale parę razy byliśmy na gutach, więc może i w tym roku jakiś wypad będzie.
pozdro
Dudek - Olecko
Dudek
wustamariana

Podziękowania:
Rozdane: 3

Postprzez w-m KRISS » 13 mar 2013, o 21:23

Mam przyjemność zaprezentować zapomniany spot na Mazurach. Często tam bywam. http://www.windsurfing.pl/place/242,radzieje
    czKriss
    pozdrawiam
w-m KRISS

Podziękowania:

Postprzez wustamariana » 13 mar 2013, o 21:39

parę razy na darginie byłem i raz zahaczyłem o wyspę kormoranów lecz nie na ws. Może trzeba zrobić objazdówkę. Na Niegocinie byłem parę razy w tamtym roku i zapewne będę w tym parę lub więcej razy - pływa tam Adam pol 295 więc można się kiedyś zgadać i spotkać w pół drogi..
Jeszcze z Suwałk jest kolega Marcos, ale jakoś nie możemy się zgadać - fajnie by było złapać się w paru i polatać - patrząc na mapę to mamy do siebie nie więcej jak 70km więc nie takie straszne odległości
Dudek
wustamariana

Podziękowania:

Postprzez Bartek Świderski » 14 mar 2013, o 08:37

Ma ktoś jakieś dobre fotki ze Śniardw, najlepiej z Nowych Gutów? O tej miejscówce słyszałem, już 10 lat temu, ale nigdy nic konkretnego (trochę jak z potworem z potworem z Loch Ness).
Jeżeli jest na forum jest lokals z Mazur, który dobrze zna tamtejsze miejscówki i chciałby pomóc w opracowaniu opisów spotów, proszę o info. Aż wstyd się przyznać, że na Vistuli nie many jeszcze ani jednego opisu z tej części Polski, a mamy ich już trochę - spoty z PL.
Nasz admin Piórek, obiecywał status domownika na Hotisie w zamian za opracowanie opisów dla Vistuli :-D
Ja ze swojej strony dodam, że opracowanie będzie podpisane imieniem i nazwiskiem lub adresem www (podobnie w przypadku fotek).
Pozdrawiam
Bartek Świderski
www.vistulasurf.pl
Bartek Świderski

Podziękowania:
Rozdane: 37
Otrzymane: 34

Postprzez wustamariana » 14 mar 2013, o 09:46

zerknij na tego linka http://www.windriders.pl/spoty.html
Nie jestem autorem tego ani nie należę do jej grupy - jeśli chcesz zapożyczyć coś z ich opisów to najlepiej skontaktuj się z autorem - a może chętnie pomoże w opisie
pozdrawiam
Dudek
wustamariana

Podziękowania:

Postprzez Bartek Świderski » 14 mar 2013, o 11:43

Zaraz napiszę do Mika, bo widzę, że chyba on jest najbardziej aktywny z tej grupy.
Ale jak ktoś ma ochotę pomóc w pisaniu opisów - to zapraszam :-)
Pozdrawiam
Bartek Świderski
www.vistulasurf.pl
Bartek Świderski

Podziękowania:

Postprzez Bartek Świderski » 16 mar 2013, o 20:46

Obrazek

Opis spotu Nowe Guty - Jezioro Śniardwy - gotowy.
Świetną robotę w błyskawicznym tempie odwalił lokales - Maciek Olszewski, znany na forum jako MikeWS.
Maciek serdecznie dziękuję za profesjonalny opis, fajne fotki i ekspresową realizację!

Dodam, że Maciek obiecuje na początku kwietnia opracować ciekawą miejscówkę z Litwy.
2 fotki na "zajawkę"

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Bartek Świderski
www.vistulasurf.pl
Bartek Świderski

Podziękowania:

Postprzez JP69 » 17 mar 2013, o 06:44

Oglądałem relację z tego litewskiego spotu . Warunki takie jak u nas na zatoce . Z mapy wynika , że dobre miejsce na wiatr z S . Natomiast bardzo podoba mi sie podejście Litwinów do przygotowania spotu . Na zdjęciu widac , że przy samej wodzie jest tylko trawa i żadnych przeszkód (nie ma o co uszkodzić sprzętu) Samochody stoją na wyznaczonych miejscach odgrodzonych palikami wbitymi w ziemie .
W Polsce w takim miejscu musiałoby byc "na bogato" Promenada z polbruku , szpaler drzewek , co 15 metrów ławeczka :-D
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 54

Postprzez w-m KRISS » 18 mar 2013, o 20:44

wustamariana napisał(a):parę razy na darginie byłem i raz zahaczyłem o wyspę kormoranów lecz nie na ws. Może trzeba zrobić objazdówkę. Na Niegocinie byłem parę razy w tamtym roku i zapewne będę w tym parę lub więcej razy - pływa tam Adam pol 295 więc można się kiedyś zgadać i spotkać w pół drogi..
Jeszcze z Suwałk jest kolega Marcos, ale jakoś nie możemy się zgadać - fajnie by było złapać się w paru i polatać - patrząc na mapę to mamy do siebie nie więcej jak 70km więc nie takie straszne odległości

wustamariana# Ja osobiście jestem otwarty na takie propozycje. Jak coś to proszę na priv lub na gg i robimy ustawkę. Fajnie by było gdyby jeszcze paru chętnych się znalazło...
    czKriss
    pozdrawiam
w-m KRISS

Podziękowania:

Następna strona

Powrót do Warmia i Mazury