Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Wciskanie deski do wody

Uprawiany na co dzień przez zdecydowaną większość windsurferów.

Re: Wciskanie deski do wody

Postprzez Dąbasz85 » 17 maja 2017, o 11:31

Cześć wszystkim. Ja mam podobny problem tylko ja wyczytałem że też ważne jest to w którym miejscu. Ustawi się podstawę masztu. Ja mam w pozycji 1/4 od dziobu. Pływam na 6.5 7 i 7.5 metrowy żagle i m am wrażenie że czasami docisku deskę do wody. Jak już wyjdę rufa z wody to nie mogę przełamać zagla na wiatr tylko co najwyżej plyne w pół wietrze. Nogi mam obok foodstopow. Jeszcze nie ogarnąłem wkładają nóg. Mam takie wrażenie że żagiel mocno wyrywa prądem aleja wiszę na linkach tylek prawie na wodzie to przednia ręke mogę odjąć i sięgnąć do wody. Czy to źle ustawione linki jak wyżej piszecie czy to ze nie mogę wycofać pednika żeby płynąć na wiatr spowodowane jest ze mam podstawę masztu za bardzo z przodu?
Dąbasz85

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Re: Wciskanie deski do wody

Postprzez Dąbasz85 » 17 maja 2017, o 11:48

Autorowi polecił bym zakup dłuższych linek i zdecydowanie wyżej boom. Ja ustawiłem boom w przeróżnych pozycjach najłatwiej dla mnie było wyciągać pewnik z wody jak boom był niżej ale z czasem zauważyłem że gorzej ściąga się go do zamknięcia. Kupiłem dłuższe linki boom ustawiam na wysokości barków nie wyżej i jest idealnie. Mniej upadam więc wyciąganie z wody zagla już nie jest takie istotne. Wydaje mi się że przy starcie z brzegu też jest łatwiej kiedy boom jest wyżej.
Dąbasz85

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Poprzednia strona

Powrót do Freeride