Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Spin out

Uprawiany na co dzień przez zdecydowaną większość windsurferów.

Re: Spin out

Postprzez Kapusta » 3 cze 2011, o 18:41

hej,
przyczyn spin-outu może być baaardzo wiele ale z tego co zauważyłem to u większości wynika on ze zbyt słabego wybrania żagla po maszcie,
pzdr, kapusta
Kapusta

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 2

Postprzez joker 102 » 3 cze 2011, o 23:30

spin od niewybranego żagla?
możesz mi przyblizyc tą idee, bo pierwszy raz się spotykam z taką przyczyną spinu i nie bardzo mogę sobie ułożyć to w głowie, nie rozumiem wpływu niewybranego żagla na spin...
Wiatr Schrödingera... :D
joker 102

-#instruktorWS6

Zdjęcia: 3

Podziękowania:
Rozdane: 15
Otrzymane: 45

Postprzez Kapusta » 4 cze 2011, o 10:29

siła ciągu skierowana jest wtedy bardziej w bok niż do przodu i, szczególnie na żaglach kamberowych i w mniej wprawnych rękach ciężko wtedy opanować tendencję deski do dryfu
Kapusta

Podziękowania:
Otrzymane: 2

Postprzez JP69 » 5 cze 2011, o 06:03

Kapusta ma racje . Czasami ludzie maja klopot ze spinem i kombinuja ze statecznikami , ustwieniami palety a wystarczy pociagnac troszke po maszcie i po klopocie .
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 54

Postprzez gajjan » 8 cze 2011, o 18:30

Jeżeli po maszcie już maksymalnie wybrałeś żagiel i spin nie jest przyczyną przeżeglowania (tu pomaga większy fin lub mniejszy żagiel ;) ale pamiętaj że każda deska ma też swój własny zakres finów do użytku) to radzę zminić ustawienia tylnego strapa do przodu jedno oczko i do środka. Mnie osobiście to pomogło.
The Dark Side of Windsurfing
gajjan

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 3

Postprzez del_pablo » 15 cze 2011, o 22:21

potwierdzam, zbyt słabe wybranie żagla po maszcie bedzie przyczyną spinout-u. Tzn zbyt słabe, czyli poniżej zakresu przewidzianego przez producenta, w zakresie fabryczny, trymowanie jest zależne od warunków wiatrowych, sama dlugośc statecznik-a ma mniejsze znaczenie, niż trym zestawu, tzn, ustawienia linek i wybranie żagla, polecam fabryczne ustawienia żagla i linki cofnięte w strone noku bomu, i ćwiczyć, ćwiczyć Warto też podnieść bom wyżej
del_pablo

Podziękowania:
Otrzymane: 1

Postprzez del_pablo » 15 cze 2011, o 22:26

generalnie spin-out można wyczuć 1 sekunde wcześniej, przyczyna albo jest po stronie złego prowadzenia poprzez trapez, albo zbyt mocne naciskanie tylną nogą.
del_pablo

Podziękowania:
Otrzymane: 1

Postprzez kosmita » 15 cze 2011, o 22:52

A ja akurat bardzo często wybieram żagiel poniżej minimum(np. firana nie dochodzi do kropki MIN na VTS w żaglach NS) i bardzo dobrze mi się pływa :P Zresztą sporo osób pływających freestyle tak takluje żagle z tego co zauważyłem i mimo połączenia z małymi statecznikami, dają radę pływać bez spinów, a nawet się halsować ;] Tak tylko jątrzę ...
"Pod koniec życia wygrywa ten chłopiec, który zgromadził najwięcej zabawek"
kosmita

-#moderator

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 28
Otrzymane: 113

Poprzednia strona

Powrót do Freeride