Strona 1 z 1

Skoki

PostNapisane: 22 cze 2017, o 21:43
przez Route213
Nie dokopałem się do tematu z wskazówkami odnośnie skoków,a jestem na etapie w którym trochę się z tym bawię. Dodam że deska F2 Ride 103l i żagiel 7,5 wiem żagiel trochę za duży na falę ale to mój jedyny.

Nie wiem za bardzo jak ma wyglądać samo wybicie, czy ma to to być podciągniecie deski nogami ,czy bardziej wduszenie jej w wodę przy najeżdzaniu przez falę.

Obecnie robię coś takiego że płynac w ślizgu widząc wyższą falę przed sobą ,płynę półwiatrem, nie odpadam i nie ostrzę. I w momencie najechania na falę wypycham dechę jakby przed siebię trzymając mocno z bom. Udaje mi się na jeziorkowej falce wyskoczyć tak na dwie długości fina. Lądowanie wygląda tak ,że deska opada lekko na dziób, takim lotem parabolicznym a mnie przy kontakcie deski z wodą mocno bujnie na lince w dół. Staram się też odpaść dechą przy lądowaniu wtedy nie tracę ślizgu i nie łapię spina

Nie wiem za bardzo jak się poprawnie wybić, czy skakać wpięty w linki (bez linek nie potrafię) i czy nie powinienem lądować jakoś na rufie aby unikną ewentualnego lądowania na płasko które mogło by złamać deskę.
Jak widzę gdzieś fotkę skaczącej dechy to ma ona mocno zadarty dziób, heh moja decha w locie wygląda tak :DDDD https://zapodaj.net/1f5ed8d990acb.jpg.html

Re: Skoki

PostNapisane: 23 cze 2017, o 05:44
przez Czarny
Niestety nie jestem na takim poziomie.... ale znalazłem filmiki, które mogą być pomocne:
https://www.youtube.com/watch?v=VDlmFBhAh_0
https://www.youtube.com/watch?v=y41k8GB3T6s

Pozdrawiam

Re: Skoki

PostNapisane: 28 cze 2017, o 18:16
przez Route213
Na tym drugim filmiku widać co nieco, Czyli się tak jakby podciąga z tym wszystkim no i bez trapezu jednak... Na morzu ogólnie decha sama skacze ale na jeziorowej fali trzeba jej bardziej pomóc. Dzięki Czarny :)