Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Mój Iceboard :)

Re: Mój Iceboard :)

Postprzez galu3 » 19 sty 2014, o 14:47

w-m KRISS napisał(a):Ja też już gotowy wraz ze swoim Iceboardem, teraz tylko wyczekiwanie

Mam podobnego i ze dwa sezony przelatane co prawda w większości przez marassa ale co mogę podpowiedzieć to:
-powinieneś przymocować wzdłuż osi podłużnej ajsa na pokładzie listwę z jakimś materiałem antypoślizgowym -przydaje się by zaprzeć nogę
-na krawędziach zewnętrznych też przydał by się jakiś rant by tobie noga nie uciekła przy zwrocie -szczególnie przy tak kiepskim antypoślizgu
-sprzęt mój też jest wykonany z klejonej deski ale jest dobre 10cm węższy i niestety klejenie nie wytrzymało naciski -pomyśl o wzmocnieniu poprzecznym
galu3

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 20
Otrzymane: 66

Postprzez w-m KRISS » 19 sty 2014, o 19:02

Dzięki galu3 za cenne rady.
Właśnie ostatnio tak się zastanawiałem, czy czasem czegoś nie dać jeszcze na pokład, bo może się okazać że faktycznie jest brak jakiegokolwiek zaparcia.
W tym tygodniu jeszcze nad tym popracuję.
Co do klejonki.To może to nie jest widoczne to na zdjęciach lecz starałem się stworzyć klejonkę z poprzecznym ukierunkowaniem słoi w stosunku do panującej siły obciążenia ślizgu. Nie mówię że nie pojawią się pęknięcia, ale jest prawdopodobieństwo że będzie ją trudniej połamać. Materiał klejony z drewna w większości pęka wzdłuż słoja.
Kwestie antypoślizgu chyba rozwiąże w ten sposób jak mi kiedyś radziłeś, i zrobiłem to w swoim pierwszym IB. Czyli dywanik z wycieraczki. :D
Vivace 107 l. NP Supersonic pow. 6.7 North Ice 5.3
    czKriss
    pozdrawiam
w-m KRISS

Zdjęcia: 6

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 1

Postprzez Route213 » 7 gru 2014, o 19:39

Jak myślicie będzie latał? Fajnie się bawiłem przy budowie ,ale totalnie nie mam doświadczeń w jeżdżeniu takim sprzętem i martwię się trochę że żagiel 5,1 jest za mały. Ciekawi mnie czy opór płóz jest lżejszy niż deki w wodzie czy przeciwnie, będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam!
Załączniki
111.JPG
b.JPG
a.JPG
Route213

Podziękowania:
Rozdane: 10
Otrzymane: 10

Postprzez M4ti » 7 gru 2014, o 21:00

Hej Route213.

Czy to twoja własna konstrukcja czy już ktoś na czymś takim latał i zapożyczyłeś projekt?

Zastanawia mnie mocowanie pędnika do konstrukcji. Wygląda jak by maszt był na stałe włożony w stopę bez przegubu (jak w łódce FIN) jeżeli tak, i nie ma w tej konstrukcji want, to zastanowił bym się czy na pewno maszt windsurfingowy poradzi sobie z przeciążeniami w dolnej jego części.

Widziałem sporo podobnych konstrukcji - jedną nawet u siebie w garażu (bazowałem na projekcie iceflyer) ;), w każdej były jakieś wanty.
U Ciebie pędnik jest mały, więc może wanty nie będą potrzebne i konstrukcja się sprawdzi - maszt wytrzyma i sprzęt będzie latał ;).
Fanatic Hawk 120
Naish Wave 80
M4ti

Podziękowania:
Rozdane: 28
Otrzymane: 37

Postprzez Route213 » 7 gru 2014, o 22:13

Napatrzyłem się trochę na Icelot-a ,ale ogólnie to raczej radosna twórczość z wykorzystaniem tego co pod ręką :)
Maszt faktycznie jest na stałe przymocowany,nie licząc oczywiście obrotu, a wanty są, lecz nie ma ich na zdjęciu , zdjęcie chciałem zrobić przed zmierzchem a byłem w trakcie roboty. Jest wanta od dziobu do bomu i od topu masztu do bocznych płóz.
Route213

Podziękowania:

Postprzez marecki » 8 gru 2014, o 12:54

pewnie trochę będzie telepało ze względu na sztywną płozownicę :) Jak się ma długość Twojej płozownicy do płozownicy od DNa? Gratuluję pomysłu i realizacji. Chyba czas się zabrać za swojego icea :)
marecki

Podziękowania:
Rozdane: 9
Otrzymane: 24

Postprzez Route213 » 8 gru 2014, o 15:21

Dokładnych wymiarów dn nie sprawdzałem,moje są długie na 40cm wysokie na 5cm i szerokie na 5mm. zaostrzyłem je na literkę U i wypolerowałem osełką tak aby nie czuć było najmniejszej zadry.
Mam nadzieję że dadzą radę ,bo jak posłuchałem jak to robią zawodowcy to stwierdziłem że czym mniej wiem tym lepiej żyję :)
https://www.youtube.com/watch?v=fxKlPS5yDwU
Route213

Podziękowania:

Postprzez marecki » 8 gru 2014, o 16:14

Plozownica to ta długa poprzeczna belka na której osadzone są plozy:) Chyba sporo wezsza jest niż w bojerze DN. nagraj jakiś filmik jak to lata
marecki

Podziękowania:
Rozdane: 9
Otrzymane: 24

Postprzez Piórek » 8 gru 2014, o 19:30

Płozy na literkę U? czyli zaokrąglone zamiast naostrzone? Wow !!! Generalnie płozy powinny być jak brzytwa na gładki i twardy lód. Im miększy lód tym bardziej można je tępić aby nie wbijały się. Generalnie stosuje się różne rodzaje płóz, zależne od warunków i tak w skrócie: wkładki - lód twardy i gładki, kątowniki - lód miękki i dużo śniegu na nim, tasaki - najbardziej uniwersalne na lód średniej jakości, może być trochę śniegu, są jeszcze teowniki ale to już inna historia :-)

Elastyczna płozownica jest dosyć ważna ponieważ to na nią działają siły. Jak jej nie masz to cały zestaw może się złożyć jak domek z kart ;-)
Pozdroo...

Piórek ;-)
Piórek

-#admin

Zdjęcia: 7

Podziękowania:
Rozdane: 165
Otrzymane: 279

Postprzez zales470 » 8 gru 2014, o 19:41

ja się tak zastanawiam czy ten centralny RHS to wytrzyma?!
Sex, Beer & Rock 'n' Roll
zales470

Zdjęcia: 8

Podziękowania:
Otrzymane: 42

Postprzez Route213 » 9 gru 2014, o 15:09

Płozownica krótka 2m , no i fakt całość dość sztywna ,jeżeli będzie bardzo źle to płozownica jest przykręcana więc będę mógł zrobić inną.
Do tej pory całość robiłem dosłownie z tego co mi z ogrodzenia zostało bez zakładania jakiegoś szczególnego projektu :/
Wracając do płóz to ogólnie wolał bym się z szlifierką do tego nie zabierać ,rozejrzałem się trochę i są punkty które ostrzą łyżwy ,może uda mi się w takim załatwić ostrzenie,i chylę się w stronę task gdyż goły lód na moich jeziorach to raczej rzadkość.
Co do centralnego RHS to jeżeli chodzi Ci o miejsce w którym jest wspawana rura pod maszt, to też się o to martwię, wspawane jest na bogato ale czy się nie powykręca nie wiem.
Route213

Podziękowania:

Postprzez zales470 » 9 gru 2014, o 16:44

W zasadzie to chodzi mi o całość, bo widać że jest bardzo długi (RHS), a "podparty" tylko w dwóch miejscach. Dodatkowo obciążony masą "pilota" (moim zdaniem powinieneś płozownicę przesunąć trochę do przodu, żeby to na nią był przekazywany ciężar), no i na samym środku (chyba najgorzej jak się da) to gniazdo masztu, które podczas latania na pewno będzie mocno parło w dół i wyginało cały profil :-/
Oczywiście nie krytykuje tylko wyrażam swoje zdanie i przemyślenia :-D Generalnie pomysł bardzo ciekawy, no i mam nadzieje że niedługo go przetestujesz i zdasz relację :-)
Sex, Beer & Rock 'n' Roll
zales470

Zdjęcia: 8

Podziękowania:
Otrzymane: 42

Postprzez fibi » 11 cze 2015, o 15:17

:-> Wi :-> tam :->

Bardzo fajne- podziwiam :-|

Pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego :roll: :!:
fibi

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez kasan » 29 sty 2017, o 15:46

Surfpol Slalom 117, SB Isonic94, North Ram F12 9.3 ,SimmerStyle SCR 8.4 Severne Reflex 6.2, NP RSR 7,2
kasan

Podziękowania:
Rozdane: 13
Otrzymane: 14

Postprzez slick » 14 lut 2017, o 18:04

moglbys cos wiecej napisac i wrzucic jakies zdjecia od dolu? dobrze to dziala?
slick

Podziękowania:
Rozdane: 8
Otrzymane: 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lód