Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Honda civic vs wożenie sprzętu na dachu

Postprzez wchwalisz » 22 maja 2017, o 07:05

Cześć

Ma ktoś doświadczenie w wożeniu sprzętu na dachu hondy civic 7 (UFO).
Wczoraj w aucie kumpla zmieściłem do środka dwie deski ale mam wątpliwości co do bagażnika dachowego. Tego nie mogłem sprawdzić... dach jest okrągły i umożliwia relatywne wąskie mocowanie bagażnika a chce na tym wozić cały sprzęt (dwie deski i obok torba na żagle).

Byłbym wdzięczny za jakieś info...

Dzięki
Wojtas
wchwalisz

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 1

Re: Honda civic vs wożenie sprzętu na dachu

Postprzez kasan » 22 maja 2017, o 09:36

W xsarze picasso też się zastanawiałem, bardzo wąsko rozstawione zaczepy, ale można było wozić, jedynie pozostaje kwestia mocowania deski. U mnie najlepiej zachowywała się dziobem do tyłu i do góry. Oczywiście używałem protektorów i pokrowca na dechę. Albo torba z masztami i żaglami i wąska decha a na wszystko szeroka.
Pzdr
Surfpol Slalom 117, SB Isonic94, North Ram F12 9.3 ,SimmerStyle SCR 8.4, Loft Swichblade 6.3, NP RSR 7,2
kasan

Podziękowania:
Rozdane: 13
Otrzymane: 14

Postprzez BartixMayo » 22 maja 2017, o 14:25

Przecież nie wozisz sprzętu stricte "na dachu" tylko na bagażniku dachowym. Łapy masz dobrane do modelu. Belkę możesz dobrać dowolnej długości, byle zgodnie z przepisami poza obrys nie wystawała.
https://www.bagazniki.pl/mobile/pl/p/Ba ... AT128/3418
IMHO nie ma tu problemu.

Ps. Pamiętasz bagażnik pod Pełgeota? Ten zabieg na belkach służył właśnie do zaadaptowania szerszych belek niż normatywne.
Home made Windfoil: http://www.facebook.com/coyeq/
Sprzedam: żagiel North Sails Drive Cloth 3.5 z masztem alu, przedłużka North Sails XTR (ta z rączką) 28cm; finy Select: 49, 37; bomy NS Silver 180-230, 200-250, NS S-type 8.4
BartixMayo

Zdjęcia: 0

Podziękowania:
Rozdane: 45
Otrzymane: 60

Postprzez wchwalisz » 22 maja 2017, o 15:55

Kasan dzięki.
Bartek tu chodzi nie o szerokość belek tylko ich wąski rozstaw na dachu... ze względu na daleko nachodzące szyby...
Będę testował na aucie sąsiada...;)
wchwalisz

Podziękowania:
Rozdane: 0

Postprzez Szaman » 23 maja 2017, o 21:00

Kolega wozi na UFO cały sprzęt ( 1 deska , żagle maszty i bom) i wszystko gra . Można sprawdzić w instrukcji samochodu dopuszczalna obciążalność dachu. Myślę , że mieści się gdzieś w okolicach 40 kg, chyba ,że ma wersję ze szklanym dachem wtedy trochę mniej. Trzeba sprawdzić aby koledze przysługi nie zrobić. Rozstaw belek jest narzucony przez Hondę, jak nie będziecie pędzić za szybko to UFO nie odleci :-)
Szaman

Podziękowania:
Rozdane: 2

Powrót do Różne (wycena sprzętu, oferty pracy i inne)