Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

moje dziecko chce jezdzic na desce

Dzieciaki na desce.

moje dziecko chce jezdzic na desce

Postprzez Falamorza » 8 sie 2017, o 14:27

Witam,
Mój syn ma 8 lat i wymyślił że chce jechać z kolegą na obóz dot. windsurfingu.
Początkowo się zgodziłam, bo cieszyłam się , że czeka go wyjazd i nowa przygoda.
Teraz mam duże wątpliwości, naczytałam się jak niebezpieczny jest to sport.
A on jest jeszcze taki mały ... Wiem, że spotkam tutaj zawodowców.
Ale czy są tutaj rodzice dzieci które jeżdżą na desce?
Będę wdzięczna za każdą radę.
No jasne, walimy do Albanii. Przeszukanie całego kraju zajmie nam najwyżej jedno popołudnie" – zadrwił Ron
Falamorza

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Re: moje dziecko chce jezdzic na desce

Postprzez Wojtas » 8 sie 2017, o 19:28

Bardzo dobrze, że chce. Nie ma czego się obawiać. Windsurfing jest sportem ekstremalnym ale w warunkach oceanu a nie w Polsce. Sam wysyłałem i nadal wysyłam dziecko na obóz co roku i jest to najlepsza część wakacji. Na obozach są profesjonaliści którzy zapewnią bezpieczeństwo często dużo lepiej niż na niejednych koloniach gdzie tak na prawdę dzieci się nudzą i wymyślają rożne rzeczy wymykając się z pod kontroli. Mimo, że są na wodzie to mają odpowiedni sprzęt i opiekę. Moja żona też miała wątpliwości ale jak zobaczyła to w rzeczywistości była bardzo zadowolona. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samego windsurfingu to jest to na tym poziomie bardzo mało urazowy sport. Gdzieś na forum są wątki związane z bezpieczeństwem i urazami. A na wodzie instruktorzy mają małe grupy i przede wszystkim pilnują dzieci żeby się nic nie stało. Dzieci pływają osobnymi grupami a liczenie sprawdzanie gdzie są to ich podstawowe zajęcie. Szkółki są wyposażone w motorówki i sprzęt ratunkowy który praktycznie najczęściej jest używany jak wiatr ścichnie zupełnie aby w miarę szybko wszystkich pozbierać.
Nie ma obaw. Dużo bardziej bałbym się wysłać dzieci na zimowisko czy na obóz żeglarski.

Za tę wypowiedź Wojtas otrzymał(a) podziękowania od:
pinez (8 sie 2017, o 20:49)
Wojtas

Podziękowania:
Rozdane: 27
Otrzymane: 238

Postprzez Qroofka » 11 sie 2017, o 22:09

Dodałbym do tego jeszcze jedną informację, że podstawowe szkolenie dzieci (do opanowania pierwszych manewrów) jest prowadzone na naprawdę płytkiej wodzie gdzie dziecko zawsze może stanąć na dnie. Dopiero jak umie zawrócić i wrócić w miejsce startu zdarzają się dłuższe halsy ze wszystkimi ubezpieczeniami, o których wspomniał mój przedmówca.
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Postprzez Jakub29 » 25 sie 2017, o 10:24

Mój syn w lipcu skończył 8 lat a od trzech lat plywa na windsurfingu. Jeśli Twój syn ma 8 lat to myślę ,że jest to dobry moment na rozpoczęcie przygody z tym sportem. Windsurfing uprawiany wyczynowo może być kontuzjogenny ale czy niebezpieczny....wątpię. Tak jak pisali moi poprzednicy w szkółkach czy na obozach windsufingowych są wyspecjalizowani instruktorzy i sprzęt by zapewnić uczącym sie bezpieczeństwo.
Jakub29

Podziękowania:

Postprzez kriszaw » 2 sie 2018, o 17:53

Mój syn - również lat 8 też chce pojechać na taki obóz. Mnóstwo wątpliwości ale po przeczytaniu Waszych postów myślę, że to może być dobry pomysł.
kriszaw

Podziękowania:

Postprzez Slimmer » 14 lut 2019, o 10:44

Moim zdaniem zawsze jest lepiej dać dziecku sprawdzić samodzielnie czy cos mu pasuje niż nie. Gdyby dziekco mialo rozwijac pasje tylko wg tego co wolą jego rodzice to byloby dośc ubogie w rozwoju :)
Ujędrnienie ud? Jest tylko jeden dobry sposób: https://sinial.pl/
Slimmer

Podziękowania:

Postprzez kropik » 29 maja 2019, o 09:04

Jakub29 napisał(a):Mój syn w lipcu skończył 8 lat a od trzech lat plywa na windsurfingu. Jeśli Twój syn ma 8 lat to myślę ,że jest to dobry moment na rozpoczęcie przygody z tym sportem. Windsurfing uprawiany wyczynowo może być kontuzjogenny ale czy niebezpieczny....wątpię. Tak jak pisali moi poprzednicy w szkółkach czy na obozach windsufingowych są wyspecjalizowani instruktorzy i sprzęt by zapewnić uczącym sie bezpieczeństwo.

Od 3 lat? Naprawdę podziwiam! Mój 6-latek ledwo na rowerze jeździ. Naprawdę podziwiam takie dzieciaki, ale przyznam szczerze, że ja chyba bym zawału dostała. Córce obiecałam, że będzie mogła spróbowac w przyszłym roku, jak skończy 12 lat. I to tylko dlatego, ze potrafi dobrze pływać i nie boję się aż tak o to
Szansa na rozwój biznesu niewielkim nakładem finansowym? Sprawdź tu jak to zrobić i jakie urządzenia mogą Ci się przydać!
kropik

Podziękowania:

Postprzez Jakub29 » 30 maja 2019, o 13:04

Mój syn zaczął jako 6 latek ale głównie dla tego , że ja pływam na windsurfingu i pływał pod moją opieką. Jeśli chodzi zaś o dobrą umiejętność pływania to oczywiście jest ważna, jednak musisz wiedzieć, że nie wyobrażam sobie aby w szkółce WS wpuści dziecko na deskę bez kamizelki asekuracyjnej.... choćby nawet było mistrzem świata juniorów.
Jakub29

Podziękowania:

Postprzez Wojtas » 8 cze 2019, o 17:53

kropik napisał(a):Córce obiecałam, że będzie mogła spróbowac w przyszłym roku, jak skończy 12 lat

W wieku dwunastu lat to dzieci czasami pływają w ślizgu (pod warunkiem, że zaczęły wcześniej). 6-8 lat to jest wiek minimalny i z reguły to przede wszystkim zabawa. Czasami nawet je to nudzi i dlatego nie robią wielkich postępów. Jak ich to zainteresuje i mogą popływać dłużej i same tego chcą same to na pewno są gotowe do windsurfingu.
Kwestie bezpieczeństwa nie są jakimkolwiek ograniczeniem w pływaniu na desce niezależnie od wieku ponieważ zawsze dorośli organizują tego typu sprawy. Dorośli windsurferzy jakby mają to we krwi i o ile oczywiście dopiero nie zaczynają tego sportu. Instruktorzy tym bardziej. Windsurfing uczy pokory i tego że musimy się odpowiednio dostosować do warunków naturalnych. Dlatego wszystko odbywa się w odpowiednich miejscach na odpowiednim sprzęcie z właściwymi zabezpieczeniami. Bezpieczeństwo jest priorytetem i inaczej być nie może.
Myślę, że takie ograniczenia są niepotrzebne.
Wojtas

Podziękowania:

Postprzez FMiller87 » 27 cze 2019, o 07:30

a ja mam takie pytanie... może trochę śmieszne, ale serio mnie to zastanawia. Mój syn - 6 lat, też zamarzył o desce. Mam pewne obawy, zwłaszcza, że woda to nie do końca mój żywioł, ale z drugiej strony cieszę się, że ciągnie do jakiejś aktywnosci fizycznej. A moje pytanie jest takie, czy aby uczyć się pływać na desce, syn musi super dobrze pływać? Syn niby pływać umie, ale nie wszystkie techniki są mu znajome. No i nie jest to jeszcze takie super dobre, pewne pływanie.
FMiller87

Podziękowania:

Postprzez Fragi » 27 cze 2019, o 17:33

Kamizelka, dobrze dopasowana i zapięta. No i dozór, nie spuszczać z oka, najlepiej z wody.
Fragi
Fragi

Podziękowania:
Rozdane: 1
Otrzymane: 4

Postprzez Qroofka » 1 lip 2019, o 21:31

Dodałbym do tego jeszcze takie oswojenie z wodą aby przypadkowe wpadnięcie do wody głębokiej nie było szokiem ale zabawą. Aby umiał sobie poradzić w takiej niezaplanowanej sytuacji.
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Postprzez Wojtas » 13 lip 2019, o 16:26

Dla takich małych to raczej kapok z kołnierzem. Jak chce sam to super.
Wojtas

Podziękowania:

Powrót do Windsurfing dla dzieci