Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Re: Czy windsurfing jest bezpieczny dla 6 latka?

Dzieciaki na desce.

Postprzez windmen » 5 paź 2017, o 06:33

Spokojnie... wytrzyma.
Ostatnio edytowano 16 mar 2018, o 14:36 przez windmen, łącznie edytowano 1 raz
windmen

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 20

Postprzez Wojtas » 5 paź 2017, o 12:58

Jak chcesz aby to robił niezależnie od pogody to musisz kupić długą piankę i buty. Choć dzieci maja to do siebie, że po 10 minutach na desce pytają się czy już mogą wskoczyć do wody. Często pływanie jest dla nich bardziej interesujące. Jak jest więcej dzieci na desce to jest większa ochota windsurfing. Sześciolatek i tak za wiele nie popływa ale ja zainwestowałem w piankę mimo wszystko i nie żałuję.
Wojtas

Podziękowania:
Rozdane: 25
Otrzymane: 211

Postprzez Vanilia » 15 mar 2018, o 14:39

Mam pytanie... w jakim wieku wasze dzieciaki zaczynały przygodę z deską? Wydaje mi się , że 6 lat to trochę za szybko :roll: :?:
Vanilia

Podziękowania:
Otrzymane: 0

Postprzez cosma » 15 mar 2018, o 23:22

Dają radę i ciężko je wygonić na brzeg :)
Załączniki
nauka.jpg
Fanatic Shark + 5.8; 6.6; 8.0 m
cosma

Podziękowania:
Rozdane: 36

Postprzez Jakub29 » 16 mar 2018, o 10:54

Mój syn zaczął właśnie w wieku 6 lat i nie było problemu, ważne by dostosować odpowiednio sprzęt. Pędnik ok 1-1.5m , deska ok 210-250cm, 90-110L najlepiej junirska albo jakiś lekki freestyle z dołożonym środkowym finem. Broń Bożę duże szkółkowe pancerne deski .
Jakub29

Podziękowania:
Otrzymane: 0

Postprzez windmen » 16 mar 2018, o 14:39

Zerknij poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=ZiWmXEXr1mM

Na zatoce widuję maluchy po 5 lat, którzy spokojnie potrafią wrócić skąd wypłynęli.
windmen

Podziękowania:

Postprzez Wojtas » 17 mar 2018, o 10:19

Najważniejsze żeby dziecko chciało i się nie zniechęciło. Nie może być za długo. Najlepiej w grupie bo jest motywacja. Żagiel to myślę, że 1,5m jest odpowiedni. Te 1 m są bardzo niskie i nie da się tym praktycznie sterować. Co do deski to z mojego doświadczenia może być nawet okręt ale z mieczykiem najlepiej krótkim. Jeżeli chodzi o fin to standardowy się nie za bardzo nadaje. Może w deskach szkoleniowych są krótsze. Osobiście kupiłem fin dodatkowy i go obciąłem na 15cm. Ciąłem kilka razy sprawdzając czy na takim się daje pływać i sterować żaglem 1,5m i gdzieś tyle mi pozostało. Pływałem na tej desce samemu aby mieć pewność. Przy większym nie dało się wyostrzyć i sterować deską. Dziecko powinno mieć piankę i najlepiej buty. Jak się inwestuje tyle to i na jakąś nawet długa pianka się znajdzie. Pianki kupowałem wcześniej przed sezonem ciut za duże. Sześciolatka da się nauczyć pływać na tyle aby wracał sam. Większość dzieci w tym wieku jednak szybko się nudzi i niestety lekcje są bardzo krótkie. W takich przypadkach właśnie pomaga towarzystwo innych dzieci. Oczywiście kapok obowiązkowy nawet jak dziecko umie pływać a powinno umieć nawet nurkować aby nie bało się upadku do wody. Potrzebna jest asekuracja na wodzie. W zasadzie 2 deska przynajmniej na początku nie wchodzi w grę bo zbyt długo się do dziecka by dopływało. Można na początek puszczać dziecko na desce na 2mm sznurku aby za daleko nie odpłynęło. Po 20 m robimy stop i ściągamy z powrotem.
Wojtas

Podziękowania:
Rozdane: 25
Otrzymane: 211

Powrót do Windsurfing dla dzieci