Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Secret spots

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

Czy dzielisz się informacją o nieznanych super miejscówkach na deskę?

Tak, z wszystkimi windsurferami, np. na otwartym forum
31
63%
Tak, ale tylko ze znajomymi
15
31%
Nie, najlepsze miejscówki zostawiam dla siebie
3
6%

Liczba głosów : 49

Secret spots

Postprzez Pablo » 22 mar 2009, o 23:07

Chciałbym o kilka opinii dotyczących tzw. "secret spots" czyli doskonałych miejscówek, o których wiedzą tylko nieliczni. Czy warto się dzielić taką informacją z innymi? Jeśli tak, czy uważacie że tylko ze znajomymi, czy z wszystkimi? Czy może wolicie mieć cały akwen dla siebie, bo nie lubicie tłoku na wodzie lub z innej przyczyny?
Ostatnio edytowano 22 mar 2009, o 23:12 przez Pablo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez Pushloopek » 22 mar 2009, o 23:11

"Secret spot" to nazwa mówiąca sama za siebie :) jak wszyscy o nim wiedzą - przestaje być sekretnym miejscem. A wiadomo, że chyba tłoku na wodzie nikt nie lubi, więc tym bardziej o elitarność takiej miejscówki każdy będzie walczył i bronił informacji o niej jak najdłużej.
Too cool for school
Pushloopek

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez Hypnonaish » 22 mar 2009, o 23:14

ja myślę ze jak jest jakaś grupa to lepiej się pływa , ja nie mam problemów , gdyż zbiorniki w mojej okolicy są na tyle dużo ze wszyscy się pomieszcza a po małych pipidówkach nie każdy lubi jeździć :)
Niech wiatr będzie z wami ...... :)
"Windsurfing in storm surf seperates the man from the boys" - Robby Naish
Obrazek Obrazek
Hypnonaish

-#instruktorWS6

Zdjęcia: 5

Podziękowania:
Rozdane: 22
Otrzymane: 40

Postprzez Pushloopek » 22 mar 2009, o 23:23

Nie no, oczywiście, że ze znajomymi jest fajnie, lepiej niż zupełnie samemu i akurat z nimi warto się dzielić takimi rzeczami. Ale jak wszyscy wiedzą i tłumy się zjeżdżają, to zaraz tam jakiś bar powstaje, śmietnisko i komercha i miejsce traci charakter. Nie znam żadnego takiego spotu w Polsce, bo pływam na Zatoce, ale gdybym znalazł, to tylko ze znajomymi bym się zabierał tam.
Too cool for school
Pushloopek

Podziękowania:

Postprzez kosmita » 22 mar 2009, o 23:43

imo, to zależy od miejscówki
np. słynny secret spot w łebie był fajny dopóki był "secret", bo i tak było tłoczno, teraz w sezonie,jeśli jest dobra prognoza to jeśli nie jest się tam o 7 rano, to ciężko znaleźć miejsce.
z drugiej strony mam mój "home spot" czyli zalew włocławski, który jest mało znany, a szkoda bo to jedna z lepszych miejscówek śródlądowych w kraju i dlatego warto aby więcej ludzi ją poznało
"Pod koniec życia wygrywa ten chłopiec, który zgromadził najwięcej zabawek"
kosmita

-#moderator

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 28
Otrzymane: 113

Postprzez Krzysztof K » 23 mar 2009, o 21:36

Kiedyś Karolinów był moło znany a dziś jest oblegany.
;-)
Skazany na Windsurfing

Pozdrawiam
Krzysztof
Krzysztof K

Podziękowania:
Otrzymane: 2

Postprzez Pablo » 23 mar 2009, o 23:41

Tu przyczyna jest inna. Powodem jest upadek spotu w Treście, do którego kiedyś jeździło dużo więcej osób niż dziś do Karolinowa. Wiele lat jeździliśmy głównie tam, ale ktoś chciał aby tamta plaża zniknęła z powierzchni Ziemi (sadzenie setek patyków wierzby na plaży przez leśników, częste naloty policji i kasowanie nawet tych co kupili bilet parkingowy itd.) Do tego Stara Wieś również przestała być atrakcyjna z powodu wykupienia masy terenów pod prywatne działki i (tu również) nalotów policji i kasowania za parkowanie bliżej niż ileśtam metrów od wody.
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez Tytus » 5 sie 2009, o 09:54

Czesc
Pablo napisał(a):Tu przyczyna jest inna.
...
i (tu również) nalotów policji i kasowania za parkowanie bliżej niż ileśtam metrów od wody.

W Karolinowie rowniez obowiazuje zakaz podjezdzania ponizej 25 m do wody. Osobiscie bylem swiadkiem jak gosc podjechal przyczepa z katamaranem i w zasadzie nie zdazyl jej nawet zwodowac a juz pojawila sie policyjna motorowka. Zaskoczeniem bylo dla mnie to ze policjanci nic nie mowili, nic nie pisali tylko obfotogafowali dokladnie goscia, samochod. przyczepe i odplyneli.
Pozdrawiam
Jacek
Tytus

Podziękowania:

Postprzez el_montanes » 9 gru 2009, o 10:38

kosmita napisał(a):imo, to zależy od miejscówki
z drugiej strony mam mój "home spot" czyli zalew włocławski, który jest mało znany, a szkoda bo to jedna z lepszych miejscówek śródlądowych w kraju i dlatego warto aby więcej ludzi ją poznało

Podzielam zdanie kolegi. Choć mam sporo kilometrów byłem 2 razy na "zachodzie" podobało mi si to ,ze jak cie troche sponiewiera to nie ma dryfu gdyż wisła ciągnie w drugą stronę. No i mozna fajnie poskakać.
el_montanes

Podziękowania:
Otrzymane: 1

Postprzez siemaniec » 9 gru 2009, o 16:48

Widzę, że temat trochę odkopany. Przyłączam się do wypowiedzi Hypnonaish'a i Voltka. Ja u "siebie" nie mam problemu z tłokiem. Najwięcej naliczyłem może z 15 desek naraz. Pływam przeważnie tutaj więc wpadajcie, na pewno się nie pozabijamy na wodzie :-D bo miejsca jest dużo.
Maciek vel Siemaniec.
siemaniec

Podziękowania:
Rozdane: 8
Otrzymane: 40

Re: Secret spots

Postprzez karciuskipper » 21 lut 2011, o 18:12

Powidz to dosyć duże jeziorko bo ponad 1200ha więc dużo surferów i żeglarzy się tu zmieści. Nawet w szczycie sezonu nie ma tłoku, bo jednak powierzchnia wody spora, toteż zapraszam każdego początkującego jak i zaawansowanego - na pewno się zmieścimy, a jak wszystkim wiadomo, w kupie siła :mrgreen: :mrgreen:
sail fast, live slow
Zapraszamy do Powidza !
karciuskipper

Zdjęcia: 1

Podziękowania:
Rozdane: 3

Postprzez del_pablo » 2 cze 2011, o 14:30

He na ja mam taki spot, nigdy tam jeszcze nikogo nie widziałem, a warunki extra, Sułomino, północny brzeg zalewu Szczecińskiego, bardzo dobre warunki wiatrowe, zachod, czasem lepiej wchodzi niż na morzu, można pływać przy prawie wszyskich kierunkach wiatru, nawet od brzegu wtedy akwen zamienia sie w toro dla speed, jak wieje od wody powstaje nawet dluzsza falka, ale daleko od brzegu
del_pablo

Podziękowania:

Postprzez cwirus88 » 28 wrz 2012, o 09:15

Odpowiem na pytanie autora wątku w kontekście mojego lokalnego spotu - Dzierżna Dużego (znane również jako Rzeczyce)

Generalnie jeżeli chodzi o windsurfing na tym zbiorniku to ja z ojcem i wujkiem jesteśmy w pewnym sensie pionerami :-) Chociaż jezioro było wszystkim w okolicy znane to nikt zasadniczo na nim nie pływał ze względu na rzekome zanieszczyczenia (co było i jest bzdurą).
Zaczęliśmy tam "rodzinnie" pływać jakoś chyba około 2000 roku i powoli, sukcesywnie poszła fama, że zbiornik oferuje o wiele lepsze warunki do pływania aniżeli pobliskie Pławniowice. I z roku na rok przybywa tam żeglarzy, ale wciąż nie jest to ilość która powoduje tłok i zmniejszenie atrakcyjności zbiornika. Jest to mniej więcej o kilku już lat stała paczka - spora część ludzi nie jest jeszcze do Rzeczyc przekonana. I jak dla mnie niechaj taki stan rzeczy się utrzyma :-P
Natomiast jest druga strona medalu - jezioro stało się w lato dzikim campingiem - wielu ludzi przyjeżdża tutaj pod namioty. Powstała jakaś mini strefa gastronomiczna. W lato w pogodne dni (w szczególności w weekendy) jest olbrzymi tłok. To z kolei przekłada się na spore zanieczyszczenie linii brzegowej (fekalia, śmieci, groźne dla nas windsurferów szkło i ogólnie już mówiąc brud).
Podsumowując - dla mnie lepiej jak jeziorko cofnęło by się "sławą" kilka ładnych lat wstecz gdzie był to istny secret spot na Śląsku - stała paczka ludzi, zero pseudoturystyki i spokój!
cwirus88

Podziękowania:

Postprzez JP69 » 28 wrz 2012, o 19:50

Na słynny secret spots w Łebie wpadła dziś straż miejska i wszyscy , windsurferzy dostali mandaty . Obawiam się , że to koniec pięknego miejsca :-x :-x :-x
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 54

Postprzez galu3 » 29 wrz 2012, o 09:01

To trochę kasy zgarneli...
Jutro szykuje się pływanie-gdzie jechać,parkować ?
galu3

Podziękowania:
Rozdane: 20
Otrzymane: 66

Następna strona

Powrót do Prezentacja spotów