Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Goczałkowice /Wisła Mała/Wielka - Śląsk

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

Goczałkowice /Wisła Mała/Wielka - Śląsk

Postprzez Pająk » 18 maja 2012, o 21:45

Hej,
Pływa/ł ktoś z was na Goczałkowicach?
W tym tygodniu zdarzyło mi się kilka razy przejeżdżać obok tego zbiornika i coraz bardziej jestem zainteresowany tą sadzawką. Zbiornik jest dużo większy od Dziećkowic oraz Łąki ( stąd sądzę iż ma większy potencjał niż w/w zbiorniki), z tego co dzisiaj widziałem pływają tam żaglówki oraz jest dość fajny dojazd od strony Wisły Małej/Dużej. Jadąc od Pszczyny za przystanią żeglarską skręca się w pierwszą możliwą drogę polną w lewo i dojeżdża się nad samą wodę ( droga ma długość może z 200m ). Zejście do wody piaszczyste, brzeg pokryty trawą ogólnie same +, ino zastanawiam się czy nie ma tam jakiś niespodziewajek pod wodą.
Dajcie proszę znać jeżeli ktoś z was tam pływa/ał. Jeżeli prognoza w najbliższym czasie dopisze + będzie ciepło to przejadę się tam z żoną na próbę zobaczyć jak tam jest.
Zawodowy koncentrat pomidorowy made in fabryka dzikich reniferów
Pająk

Zdjęcia: 5

Podziękowania:
Rozdane: 41
Otrzymane: 76

Re: Goczałkowice /Wisła Mała/Wielka - Śląsk

Postprzez Major » 19 maja 2012, o 09:27

hmmm... z tego co wiem to tam jest zakaz pływania. Sam sie tym tematem interesowalem poniewaz ogolnie to jest jeden z wiekszych zbiornikow w Polsce. 3-4 razy taki jak dziecki a chyba z 10 taki jak Łąka :). Jak dowiesz sie cos nowego to daj znac sam bym sie chetnie wybral poplywac jezeli jest zezwolenie.

Pozdrawiam
Major

Podziękowania:
Rozdane: 13
Otrzymane: 17

Postprzez Moju » 19 maja 2012, o 10:50

puma Ty zdrajco :-D :-D :-D :-D :-D :-P pajak01 Ty też :-D :-D :-D :-D :-D :-P :-P :-P
Podobno już można - info chyba w ODGW ?

Cytat z portalu Urzędu Gminy Goczałkowice Zdrój ;-)

"Udostępnienie goczałkowickiego zbiornika dla żaglówek to początek pilotażowego programu. Tak się bowiem składa, że zakaz uprawiania sportów wodnych oraz kąpieli na zbiorniku obowiązuje nadal. Dopuszczono natomiast, w ramach wspomnianego pilotażu rekreacyjno-sportowe uprawianie żeglarstwa, w ograniczonym zakresie. Jednakże przez 3 najbliższe lata, GPW S.A. jako administrator zbiornika, wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego będą badać wpływ żeglugi na stan i jakość wody.
Szczegółowe warunki żeglugi określa Rozporządzenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach w sprawie ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wód powierzchniowych Goczałkowice, powiat pszczyński, województwo śląskie, opublikowane 18 czerwca tego roku, w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego Nr 112 poz. 7941. Zgodnie z postanowieniami w/w Rozporządzenia:

do celów rekreacyjnych udostępniono połowę zbiornika
pływanie jest dozwolone po uzyskaniu pisemnej zgody administratora zbiornika. Administratorem wszystkich portów jest administrator zbiornika wodnego czyli GPW S.A.
ilość jednostek pływających dopuszczonych do pływania wynosi 50 sztuk, przy czym jednocześnie na wodzie może znajdować się maksymalnie 30 jednostek
zabronione jest użytkowanie silników spalinowych, z wyjątkiem manewrów portowych i powrotu najkrótszą drogą do portu w przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających pływanie z wykorzystaniem siły wiatru
głównym portem stanowiącym bazę dla jednostek żaglowych jest Port jachtowy Wisła Wielka
w sytuacjach awaryjnych dopuszcza się korzystanie z portów w Goczałkowicach oraz w Łące.
W tym krótkim okresie od wydania Rozporządzenia wytyczono bojami na wodzie obszar do pływania (ok. 15 km2). Gotowe są mapy batymetryczne jeziora, zakupiono kilka łódek. „Teraz przygotowujemy port. Trzeba też zorganizować jednostkę WOPR oraz placówkę policji wodnej, bo bez zapewnienia bezpieczeństwa pływanie nie jest możliwe” mówi Pan Andrzej Siudy – Kierownik zbiornika."
Pozdrawiam Wojtek
Mistral SL 120, Mistral SLE 311, Loft Switchblade 7,3 - sprzedam, Severne Reflex R7 8,6 i 7,0.
Formula Patrik, Severne Reflex 6 11,5 - NS Warp F2009 11,0.
Sailboard Porsche Design, Ezzy ? 9,0.
Moju

Podziękowania:
Rozdane: 18
Otrzymane: 34

Postprzez Pająk » 19 maja 2012, o 19:59

Moju, to info które dałaś jest chyba z 2009, w najbliższym czasie przejadę się tam i popytam co i jak.
Także w następnym tygodniu jeżeli nie będzie wiało to podjadę tam i zdam relację na forum.
Szczególnie że dojazd do wody jest dużo przyjemniejszy niż na kamionkę :lol:
Pająk

Podziękowania:

Postprzez Moju » 19 maja 2012, o 22:53

Info z lipca 2010 r.nic nowszego nie znalazłem - może, oby coś się zmieniło :-/
Pozdrawiam Wojtek
Mistral SL 120, Mistral SLE 311, Loft Switchblade 7,3 - sprzedam, Severne Reflex R7 8,6 i 7,0.
Formula Patrik, Severne Reflex 6 11,5 - NS Warp F2009 11,0.
Sailboard Porsche Design, Ezzy ? 9,0.
Moju

Podziękowania:
Rozdane: 18
Otrzymane: 34

Postprzez qba_wrc » 20 maja 2012, o 08:27

Koledzy nie chce was martwic ale jest na 99% zakaz. Mama byla zastepca kierownika :) wiec mam temat oklepany. Jest na emeryturze juz 2 rok ale powiem jej aby sie dowiedziala jak sie sprawy maja wiec dam znac :) pozdrowienia
Proste drogi sa dla szybkich samochodow natomiast krete dla szybkich kierowcow
qba_wrc

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 1

Postprzez kraw!ec » 2 cze 2012, o 21:30

Witam.
Z racji faktu, iż w tym roku będę pełnił służbę na Goczałkowicach pytałem o przepisy i na chwilę obecną obowiązują te, które podał Moju. Jakby co się zmieniło to dam znać....
Prawdziwy optymista nawet na cmentarzu zamiast krzyży widzi plusy:-)
kraw!ec

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez bocianl » 10 wrz 2012, o 12:44

Czy słychać coś nowego w temacie?

Zakaz jest na 100% ale kajcaiarze sobie z niego nic nie robią i pływają tam non stop. Czasem ich policja pogodni ale nie bardzo za co mają wlepiać mandaty - było za złe parkowanie ale dogadali się z właścicielem jednej z działek i tam parkują.

Podobno czasem widać tam pływających WS.

Link strony FB: http://www.facebook.com/pages/Kitesurfi ... 4510519156
bocianl

Podziękowania:

Postprzez Pająk » 10 wrz 2012, o 21:29

Jak to ktoś kiedyś powiedział nieznajomość prawa szkodzi i nikogo nie usprawiedliwia.
Z tego co widziałem to policja ma tam dosyć fajnego riba ( taki większy ponton z fajnym silnikiem ) i na spokojnie jest wstanie dogonić każdego na wodzie a użerać się z nimi później jakoś mi się nie chce. Jak ktoś z was podczas pływania tam będzie miał konfrontację z policją to niech potem napisze bo rzeczywiście mimo zakazu może można tam pływać.
Pająk

Podziękowania:

Postprzez gajjan » 25 wrz 2012, o 22:38

Witam
Chyba w czwartek pojadę poplywać w myśl idei no risk no fun :-D
Ktoś chętny jeszcze?

Pozdrawiam

Gajjan
The Dark Side of Windsurfing
gajjan

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 3

Postprzez arturs » 26 wrz 2012, o 17:55

W czwartek? :) Dzisiaj kulo okrutnie: 5.6+115 bylo za duzo. Pozdrowienia dla kolegi na formulce... o ile zyje :552: chyba ze siadlo pod wieczor :-)

PS Uwaga na drodze Strumien-Wisla Mala/Wielka - niebiescy susza a przekroczyc 50 km/h latwo jak sie z daleka widzi upragniony akwen :(
arturs

Podziękowania:
Rozdane: 132
Otrzymane: 35

Postprzez arturs » 27 wrz 2012, o 22:13

Kolejne mega pływanie na Goczałach. Pełna tuba o 7-8 rano, kto się spóźnił musiał czekać do przedpołudnia aż znowu włączą pełną moc. Na wodzie pięć desek od 76 l do... czuję się zwycięzcą w kategorii największa deska na spocie - 115 l (+4.7). Oj, była walka! :D
Przy okazji: kolega kajciarz zasugerował krótsze halsy tzn. nie podpływanie w pobliże południowego brzegu (ptactwo, Natura 2000 itd.). Doradzał trzymanie się miejscówki na której jesteśmy tolerowani jak się wyraził "półlegalnie".
arturs

Podziękowania:

Postprzez gajjan » 28 wrz 2012, o 20:30

Moje plany się zmieniły i wylądowałem na Dziećkowicach przez kumpla co wypenkał ze względu na warunki morskich fal jakie ponoć się tam pojawiają przy takiej pompie jak w czwartek ? Następne pływanie na Goczalach rezerwuje :lol:
Pozdrawiam
Gajjan
The Dark Side of Windsurfing
gajjan

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 3

Postprzez arturs » 1 paź 2012, o 08:29

Fala dla mnie rekordowa ale tez warunki byly wyjatkowe... kawalek dalej pod Bielskiem drzewa z korzeniami rwalo. :) Natomiast kolega ktory zawital na Goczaly w przerwie miedzy wyjazdami wave okreslil zafalowanie pogardliwie -nazwal je "czopikiem" :lol:
arturs

Podziękowania:

Postprzez szmarek » 2 paź 2012, o 18:00

W którym miejscu wchodzicie do wody? :)
szmarek

Podziękowania:

Następna strona