Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Naxos-Cyklady

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

Naxos-Cyklady

Postprzez mihumor » 22 sie 2010, o 20:45

Przez ostatnie 2 tygodnie lipca miałem przyjemnośc popływać na greckiej wyspie Naxos. Pływaliśmy na spocie zwanym Laguną koło miasta Naxos. Na 13 dni przez 10 wiało minimum 4-5 bf w tym przez 3 dni 5-7 bf, z tego 9 dni wiało od rana do popołudnia non stop, przeważnie koło 17tej nieco wiatr słabł. Miejsce składa sie z dwóch częsci, dosyć płytkiej zatoki (max 2m ale raczej 1-1,5m na 90% powierzchni) o szerokści 400 m i długości 1500 m ograniczonej cyplem, wyspą i podwodną rafą skalna co znacznie ogranicza zafalowanie. Miejsce jest reklamowane jako "płaska woda" niemniej przy 5 bf i wietrze od morza, który dominuje to jest to raczej "kartoflisko" z małą ale gęsto pracujacą falką. W rafie jest niewielka "przerwa" umożliwiająca wypłynięcie poza tzw lagunę a tam to już jest poważna fala i coś dla miłośników wave. Przy lagunie 2 wypożyczalnie oraz jedna na plaży (zwykle z falami) obok. Jest to świetne miejsce do nauki waterstartu, pływania w ślizgu czy też spraw związanych z falami, super róznież do pływania z bardzo dużymi prędkosciami. Jest to spot bardzo bezpieczny, "łatwy i przyjemny" w obsłudze. Wadą może być niezbyt imponujący rozmiar laguny co poniekąd rekompensuje kierunek wiatru - pływa się przeważnie w skos po jej długości, drugi minus to dosyć spora ilość windsurferów - niemniej też nie ma tragedi czy wielkiego tłoku na wodzie. Okolica bardzo przyjemna bo rzut beretem do miasteczka z masą knajp, nocnym życiem jak i fajnym starym miastem. Jesli kogoś coś więcej interesuje to służę informacjami.
To moja wycieczka
Do końcóweczki kawałeczka
mihumor

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez Pablo » 23 sie 2010, o 08:05

Bardzo chętnie skorzystamy! Czy mógłbyś i chciałbyś zrobić nieco szerszą relację ze zdjęciami do umieszczenia na portalu? Podeślij proszę wszystko na maila do mnie (pawel@hotis.pl) to wstawię gdzie trzeba ;-) Z góry dziękuję.

Nawiasem mówiąc chętnie bym się tam wybrał z rodzinka i deskami, skoro tak wieje!
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez mihumor » 23 sie 2010, o 09:46

Dobrze, napiszę kilka słów gdy wrócę do domu w końcu tygodnia. Fajne miejsce i chyba niezbyt u nas znane.
To moja wycieczka
Do końcóweczki kawałeczka
mihumor

Podziękowania:

Postprzez kington » 23 sie 2010, o 09:56

Dzięki Hotis.pl będzie bardzo wśród polskich windsurferów znane :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sandalacci!!!
kington

Podziękowania:
Rozdane: 52
Otrzymane: 30

Postprzez Pablo » 23 sie 2010, o 09:56

jeszcze raz dziękuję ;-)
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez Qroofka » 23 sie 2010, o 11:18

Proszę napisz jak najwięcej takich praktycznych rzeczy. Jak wygląda dojazd, transport sprzętu lub wypożyczanie? Jakie jest zakwaterowanie? Standard, odległość od plaży, koszty itp? Jak z wyżywieniem?
Z góry dzięki :mrgreen:
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Re: Naxos-Cyklady

Postprzez hary1966 » 17 gru 2011, o 11:59

Witam ! byłem na Naxos cały sierpień 2010 ,najpiękniejsza wyspa na cykladach, do zzatoki miałem z plaży Agios Prokopis ( swięty prokop ) z pięć minut nie więcej,bardzo dużo amtorów tego pieknego sportu ,przystępne ceny bo to wyspa dla Greków ,stosunkowo mało angoli ,troche francuzów,polecili mi ją znajomi Grecy ,którzy tam z resztą mieszkają całe lato,nieazapomniane wrażenia z jazdy po wyspie motocyklem ,terenówką mam,serpentyny ,przepaście ,fantastyczne w smaku owoce ,warzywa polecam wszystkim tą wyspę ,trzeba tylko wcześniej zarezerwować bilet na prom na samochód z Pireusu .będę próbował w 2012 ją odwiedzić ponownie ,może nawet spróbuje powalczyć w tej zatoce ,bo spodobało mi sie to jako kibicowi pozdrawiam hary
hary1966

Podziękowania:

Re: Naxos-Cyklady

Postprzez Bartek Świderski » 17 sty 2012, o 11:32

Naxos, Agios Georgios.
Osoby zainteresowane tym spotem zapraszam do opisu opracowanego przez Kubę Żółcika.
Wg mnie świetna robota.
Jeżeli ktoś zna jakiś fajny spot i chce opracować opis spotu - proszę o kontakt :-)
Pozdrawiam
Bartek Świderski
www.vistulasurf.pl
Bartek Świderski

Podziękowania:
Rozdane: 37
Otrzymane: 34

Powrót do Prezentacja spotów