Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

gran canaria

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

gran canaria

Postprzez karol los » 4 cze 2008, o 11:41

witam czy ktoś był lub jedzie w lipcu na gran canarie playa de ignles prosze o informacje czy da się tam pływać czy trzeba korzystac zclubu mistral czy zabrać własny sprzt i wypożyczyć auto.
karol los

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez Dorian » 14 sty 2009, o 13:34

My bylismy we wrzesniu. Z ciekawosci bylismy zobaczyc jak wyglada Club Mistral, niestety baza wygladala jakby o niej ktos zapomnial pare lat temu. Sprzet stary, mocno wyeksploatowany, nikogo na wodzie... Szkola Dunkerbecka chyba jeszcze gorsza, bardzo ciezko ja znalezc, a tak naprawde nie warto jej nawet szukac. Jest polozona na ogrodku jakiegos domu, zadnej reklamy, leza pod plotem jakies archaiczne deski i bomy...
Generalnie slabo to wyglada z wypozyczalniami na GC. W Pozo mozna wypozyczyc cos w sklepach, ktore sie tam znajduja(jeden nazywa sie Hullon, drugiego nazwy nie pamietam), niestety nie kojarze cennika.
Podsumowujac: Najlepiej wziac swoj sprzet. Pamietaj, ze w lipcu jest tam hardcore, wiatr na zagle 3 z groszami, male dechy...
Dorian

-#instruktorWS0

Podziękowania:

Re: Gran Canaria

Postprzez Mawik » 10 sty 2012, o 15:36

Hej
W nowym roku w nowym kro......na nowym spocie, czyli planowanie wypadu na 2012 rok czas zacząć.

W tym roku wypadło na Gran Canaria (ja obstawiałem Maroko, ale kumple mnie przegłosowali) i legendarny spot Pozo. Planujemy wypad w drugiej połowie maja. Lecimy z własnymi gratami.

Pytanie do kolegów którzy mieli już okazję pływać na tej wyspie odnośnie logistyki takiego wyjazdu. Zanim pójdziemy do biura, chciałbym zasięgnąć języka, co wybrać, na co zwrócić uwagę a czego się wystrzegać.

Na wstępie, wykupić całą wycieczkę w biurze czy szukać jakiś prywatnych apartamentów na miejscu?
Samo Pozo to w sumie dziura, jaka była by najlepsza miejscowość na bazę wypadową?
Jakie hotele/apartamenty byście polecili a jakich się wystrzegać (celujemy w niższą półkę)?
jak wygląda transfer sprzętu na kanary, bardzo kasują ?

Tyle na początek.
Mawik
Mawik

Zdjęcia: 1

Podziękowania:

Re: gran canaria

Postprzez kosmita » 10 sty 2012, o 16:27

Ja byłem na GC dosyć dawno, więc wiele nie pomogę, ale:

Samo Pozo to w sumie dziura, jaka była by najlepsza miejscowość na bazę wypadową?

Moi znajomi, jeśli nie mieszkali w Pozo, mieszkali w Play'i, tam chyba głównie wysyłają Polaków biura podróży.

Sprawdźcie też ofertę Cutre, mają jakieś pakiety: wypożyczanie+spanie+auto
Wygląda to sensownie, ale trzeba by się dowiedzieć jak jest z ubezpieczeniem sprzętu i auta.

jak wygląda transfer sprzętu na kanary, bardzo kasują ?

Podejrzewam, że standardowo 20-50 euro za paczkę do 30kg w jedną stronę. Na Teneryfie dosyć skrupulatnie to sprawdzają, więc pewnie podobnie jest na GC, nie ma co kombinować, trzeba grzecznie zapłacić, bo mogą to policzyć za nadbagaż.
Jeśli lecielibyście nie z PL, to linie Air Berlin mają jakąs kartę za około 50euro, z którą można zabrać quiver do 30kg na każdy przelot w danym roku.

Jak będziecie na miejscu, to bardzo pilnujcie sprzętu. Znajomy był latem, to mówił, że kradną na potęgę wszystko, co tylko ma jakąś wartość.
"Pod koniec życia wygrywa ten chłopiec, który zgromadził najwięcej zabawek"
kosmita

-#moderator

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 28
Otrzymane: 113

Postprzez del_pablo » 14 sty 2012, o 21:13

Też słyszałem, że kradną, najlepie swpje graty, no dokładnie w żagle 3m2 z groszami, mam w planie jechać do Pozo w 2012 na wiosne, ale moj najmniejszy zagiel 4,0m2, napewnoe będzie za duży, trzeba kupić 3,3 i maszt 340cm, Aloha
del_pablo

Podziękowania:
Otrzymane: 1

Postprzez Mawik » 15 sty 2012, o 11:35

My planujemy wyjazd na drugą połowę maja, lecimy z Wawy. Podobno najbardziej kuje w lipcu.
Mam pancerne Voodoo 3,7 co przy moich wymiarach powinno wystarczyć (kumple pewnie wcześniej wymiękną). Jeśli będzie za dużo, pozostają inne plaże w okolicy. Choćby Vargas gdzie zazwyczaj wieje o pół metra mniej niż na Pozo.
Jakie są ceny żarcia w knajpach na kanarach, w porównaniu do polski ?

Pozdrawiam
Mawik
Mawik

Podziękowania:

Postprzez Mawik » 16 sty 2012, o 10:26

W chwili obecnej mamy dylemat. Wynająć "apartament" Pozo czy pełną wycieczkę w biurze.
Każda z opcji ma swoje zalety i wady.
Opcja mieszkania w Pozo jest fajna ale trudno oszacować pełne wydatki.

Del pablo jak ty planujesz, hotel czy apartament ?

Mawik
Mawik

Podziękowania:

Postprzez JP69 » 16 sty 2012, o 15:09

Na twoim miejscu bardziej martwiłbym się o wiatr . W II połowie maja może być kiepsko
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 54

Postprzez Mawik » 16 sty 2012, o 15:44

dzięki za wyczerpujące info.

>martwiłbym się o wiatr.
szkoda zdrowia na rzeczy na które nie ma się najmniejszego wpływu.
Mawik

Podziękowania:

Postprzez JP69 » 16 sty 2012, o 17:15

szkoda zdrowia na rzeczy na które nie ma się najmniejszego wpływu.

Masz wpływ i to wielki . Możesz pojechać w innym terminie :-D
JP69

Podziękowania:
Rozdane: 16
Otrzymane: 54

Postprzez kosmita » 16 sty 2012, o 17:34

Ja bym zaczekał na posta od Kapusty albo do niego napisał, bo zdaje się, że kilka razy był tam akurat w interesującym Cię terminie :)
"Pod koniec życia wygrywa ten chłopiec, który zgromadził najwięcej zabawek"
kosmita

-#moderator

Zdjęcia: 2

Podziękowania:
Rozdane: 28
Otrzymane: 113

Postprzez Mawik » 16 sty 2012, o 19:25

Termin został wybrany, jest najlepszy z dostępnych, miejsce też. Nie ma się co przejmować, taki sport. Trzeba mieć w zanadrzu alternatywne opcje: surfing, zwiedzanie, pochlaj, dziewczynki, góry, rower, nurkowanie. Nie koniecznie w takiej kolejności ;-)

Czytałem kilka relacji Kapusty (i/lub Leszka), bywali w maju i nie narzekali. Nawet w "100%" terminie może nie wiać, trzeba się z tym pogodzić.

pozdr
Mawik
Mawik

Podziękowania:

Powrót do Prezentacja spotów