Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Chorwacja w czerwcu...

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

Postprzez Morgon » 5 maja 2010, o 17:12

yogi napisał(a):Morgon
możesz podrzucić jak dojechać na spot do Ninu

mapka

Musisz wjechać na drogę łączącą Zadar z Ninem - jak na mapce i ciśniesz cały czas po głównej do czasu kiedy po lewej miniesz taki charakterystyczny zabytkowy kościółek praktycznie nie do przegapienia bo jest osamotniony na małym kopcu

Obrazek

Jeśli go miniesz będziesz się zbliżać do skrzyżowania które widoczne jest na tym zdjęciu

[img]http://www.aurora-apartments.com/images/map/Nin%20Road%20Map%20Image_1024.jpg][/img]

na którym trzeba skręcić w prawo (tak jak strzałka "road to Murvica") a paręset metrów dalej w lewo tą wykropkowaną drogę (będziesz przejeżdżał obok takich dziwnych zbiorników z wodą - widoczne na zdjęciu z których pozyskiwana jest sól). Kiedy miniesz po lewej stronie stary/odnowiony most prowadzący do centrum Ninu zaraz trzeba skręcić w małą drogę w lewo (dalej tak jak pokazują kropki) powinny być znaki na kamping Zdrijac.
Parking płatny jest na przeciw kampingu. Spot poznasz jeśli będzie wiało po wysoko latających latawcach ;-) na zdjęciu w lewym dolnym rogu:

Obrazek

Łatwiej na zdjęciach się orientować jeśli je sobie w głowie połączysz bo strzałką zaznaczony jest ten sam apartament "aurora". Przed nim latem jest postawiony beach bar gdzie można wypić kawę albo karlovacko.

Ważne info warto walić tam na prognozę kiedy na windguru po słonecznej prognozie wchodzi ni stąd ni zowąd pochmurny dzień z mocno wygwiazdkowanym wiatrem z północy - znaczy to że będzie wiać Bora i ona rzadko nie wchodzi. Lokalesi z okolicy właśnie na Borę tam przyjeżdżają. Borę zapowiadają chmury leżące na górach i zmiana wiatru z zachodu (najczęściej wiejącego) na północny - na 99% tego samego dnia albo następnego wejdzie dym :mrgreen: . Z reguły trzeba wtedy zapakować małe żagle. Pływa się równolegle do linii brzegowej na zdjęciu wyżej.
Reszta kierunków to loteria ze wschodnim praktycznie nie da się popływać a zachodnim tylko z dużymi żaglami ale parę dni na 6.5 też było.
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 4

Postprzez yogi » 9 maja 2010, o 19:01

Morgon wielkie dzięki
Pablo może byśmy się skontaktowali na maila i
spotkali się w chorwacji
ja będę miał internet więc z prognozą nie będzie problemu
yogi

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez weektor » 30 maja 2010, o 18:31

Pozdrawiamy z trocem z Kuciste Perna na półwyspie Peljesac. :-D

Dało radę przewieźć 1800 km 3 deski, 5 żagli, 4 maszty, 3 bomy i 5 osób :)

Jakby ktoś chciał nas odwiedzić to zapraszamy :) Jesteśmy do 16 czerwca.
weektor

Podziękowania:

Postprzez Qroofka » 30 maja 2010, o 20:25

No to gratulacje dla Was i rodziców Troca :mrgreen: , że przeżyli Wasza wyprawę. Pływajcie tam równo i dawajcie znać jak tam jest. My jedziemy na drugą zmianę po Was
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Postprzez Morgon » 30 maja 2010, o 21:06

weektor, nom i ja już liczę dni do swojego wyjazdu :-). Niestety będę miał za daleko do was i proszę nie zabierajcie całego wiatru a odpuśćcie trochę na północ ;-).
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:

Postprzez weektor » 31 maja 2010, o 13:27

Od trzech dni nie wieje nic ponad 3 bft...:D

Zaliczyliśmy już pierwszą wpadkę kupując fioletowego vigora, który okazał się być koktajlem zamiast wódki smakowej :D
weektor

Podziękowania:

Postprzez Morgon » 31 maja 2010, o 14:09

weektor, to zła wiadmość bo mogę tylko mniejszy zestaw zabrać ale może jeszcze powieje :-). Ja tam wole albo domace albo karlovacko ;-). Jak chcesz coś co mocno kopie zapytaj o rakije :mrgreen:
Obrazek
Morgon

Podziękowania:

Postprzez maxiek » 2 cze 2010, o 23:11

Weektor, dajcie znac jak sytuacja wiatrowa co jakis czas - bardzo jestem ciekaw bo wybieram sie tam po raz trzeci 16 Lipca. Jak pogoda?
maxiek

Podziękowania:

Postprzez weektor » 18 cze 2010, o 10:59

Wybacz, że nie odpisywałem, ale zabrano nam jedyne aktywne połączenie Wi-Fi :(

Pogoda idealna przez 16 dni, chmur ze świecą szukać.. natomiast wiatr...co tu dużo mówić, z 20 dni pobytu, 3 dni ślizgowe na żagle 7.0 i 1 na 5.8. Zawiodłem się, choć samo miejsce nieco zrekompensowało smutek :)
weektor

Podziękowania:

Postprzez Pablo » 25 cze 2010, o 17:43

My dziś wróciliśmy z okolic Zadaru (Zaton). Na 9 dni pobytu na miejscu, przez 6 dni wiało ślizgowo - 3 dni na duże deski i 3 dni na małe zestawy (Bora z deszczem i temp. poniżej 18C).
Załączniki
Bora.jpg
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Re: Chorwacja w czerwcu...

Postprzez Surffan » 18 lis 2013, o 00:46

Bardzo dobry pomysł z tym wyjazdem do Chorwacji, fajnie że dałeś się namówić :). Nie wiem jak tam z windsurfingiem, ale zam wyjazd na własną rękę i nocowanie na polach namiotowych to świetna sprawa. Większość z nich oferuje bardzo dobre warunki (jako, że Chorwacja jest bardzo popularna m.in. wśród wybrednych Niemców).

Sam byłem trzy razy w Chorwacji - zawsze samochodem na własną rękę, i każdy wyjazd był udany. Mam nadzieję, że Twój również :)
Surffan

Podziękowania:

Re: Chorwacja w czerwcu...

Postprzez Malgorzata_Kompas » 21 cze 2018, o 14:32

Jeśli chodzi o ośrodek Zaton to jest to jeden z najfajniejszych obiektów w Chorwacji. ma kamping ale i apartamenty 3*/4*, mobilne domku i pole namiotowe każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku zrobili własne namioty wygląda to super. na terenie obiektu jest stadnina koni, korty tenisowe, cała promenada z restauracjami i sklepani. Fajnie przygotowana plaża pod kątem dzieci w sezonie mnóstwo animacji dla dzieci i dorosłych. Nikt nie będzie się tam nudził. My w swojej ofercie mamy ich apartamenty 3*/4* i mobilne domki ale sprzedaje się już wszystko na początku sezonu potem zostają nam poszczególne dni. Polecam ten obiekt doradca biura podróży Kompas Poland
Malgorzata_Kompas

Podziękowania:

Poprzednia strona

Powrót do Prezentacja spotów