Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Chorwacja w czerwcu...

Tutaj możesz zaprezentować ulubione miejsca do pływania, "secret spots", zachęcić innych do odwiedzenia Twojego spotu.

Chorwacja w czerwcu...

Postprzez Piórek » 7 mar 2010, o 20:28

Witajcie

Moja luba namówiła mnie na dwutygodniowy wypad do Chorwacji w pierwszej połowie czerwca. Mam pytanie do Was odnośnie cen. Ile kosztuje mniej więcej camping dla 2 osób + auto + namiot? Jakie są mniej więcej ceny życia w Chorwacji? Jaki region polecacie? Ile kosztują bilety wstępów jak chce się pozwiedzać? Może macie jakiś swój sprawdzony camping blisko wody i z dobrym zejściem na dechę? Generalnie interesuje mnie wszystko... :mrgreen:
Pozdroo...

Piórek ;-)
Piórek

-#admin

Zdjęcia: 7

Podziękowania:
Rozdane: 165
Otrzymane: 279

Postprzez Qroofka » 7 mar 2010, o 21:38

Piorek, szkoda, że Cię nie namówiła na drugą połowę czerwca bo wtedy mielibyśmy może okazję popływać razem.
Ale do rzeczy. Jeśli interesowałby Was Peljesac, okolica Orebica to mogę Ci podesłać sporo informacji a także konkretne adresy. Ten okres to jeszcze przed sezonem i jeśli nic się nie zmieniło (a raczej chyba nie) to mały apartament czyli sypialnia z wyposażoną kuchnią i łazienką plus zazwyczaj tarasik etc kosztuje w tamtym rejonie 25 Euro za dzień. Za kamping wliczając w to cenę za samochód, rozbicie namiotu oraz dwie osoby zapłacicie pewnie niewiele mniej. Natomiast różnica w standardzie wypoczynku i podróży znaczna.
Poszukaj dla porównania w necie info o kampingu MAESTRAL w Viganj.
W razie konkretnych pytań pisz na prv
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Postprzez maxiek » 7 mar 2010, o 21:44

Czesc Piorek,

Jak bys byl nadal zainteresowany campingiem :

---------

Jako ze ostatnie i przedostatnie wakacje spedzilem na windsurfingu wlasnie w chorwacji opisze spot uchodzacy za jeden z najlepszych w tym kraju - Orebic / Viganji na polwyspie Pelijesac.

- Region : Dalmacja - pd Chorwacja , okolo 100 km od uroczego i wartego zwiedzenia Dubrovnika

- Odleglosc z Krakowa to okolo 1300 km - bardzo dobra droga, praktycznie same autostrady

- Windsurfing : male zafalowanie - plywa sie miedzy brzegiem ( kamienisty ) a wyspa Korcula ( warta zwiedzenia )
Fajna zapozyczona fota pogladowa : miejsce plywania
Zawsze jechalismy na 2 tygodnie z tego 7-8 dni na zaglach okolo 7 metrow, 3/4 na zaglach 5/6 metrow. Ze 3/4 dni z 14 zdarzaja sie bez slizgu :( Zaczyna regularnie wiac praktycznie codzinnie kolo 12 -13 godziny ( ze wschodu patrzac na fotke z linka )

- Camping : sa 2 warte polecenia :
Maestal http://www.maestral-camping.hr/
oraz
Perna http://www.club-adriatic.hr/hoteli-i-tu ... ja-qorebiq - ja tu bylem 2 razy z namiotem i polecam - duzo cienia, 90% windsurferow i taniej :) Bardzo blisko plaza - mozna rozbic sie doslownie przy samej plazy. Z ciekawostek to co roku mieszka tam w camperze i plywa na windsufingu Karol Strasburger :)

Co do cen - camping generalnie tanio - mnie okolo 400 - 500 zl na osobe wychodzilo za 2 tygodnie ( w tym samochod, prad, duzy namiot ). Co co kosztow to mnie srednio caly wyjazd tam wychodzi okolo 1500 zl za 14 dni na osobe ( camping + paliwo + autostrady + jedzenie) a jechalismy w 5 osob oszczednym vanem ;)

Zwiedzanie - trzeba koniecznie przeznaczyc 1 dzien gdy nie wieje na wycieczke do Dubrovnika - piekne historyczne miasto. Warto tez odwiedzic wyspe Korcule ( tam urodzil sie Marco Polo ) - plynie sie statkiem / promem 5 km od campingu. Lubej powinno sie podobac ;)

Foto - pozwole sobie dodac linka do fotek Jeziera ktore idealnie oddaja tamtejszy klimat :

Perna - windsurfing

W razie pytan chetnie pomoge.
maxiek

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez Piórek » 7 mar 2010, o 22:23

Qroofka, maxiek bardzo dziękuję za wszelkie info. Bardzo mi pomogliście w podjęciu decyzji gdzie jechać :-) Widzę że Orebic jest bardzo popularny, plusem jego jest także to ze blisko jest do Dubrovnika i innych ciekawych miejsc. Jak coś będę jeszcze pytał i prosił o namiary na jakieś kwatery i inne potrzebne rzeczy :-)
Pozdroo...

Piórek ;-)
Piórek

-#admin

Podziękowania:

Postprzez Pablo » 7 mar 2010, o 22:55

No proszę :-D My wybieramy się z rodzinką 15-24 czerwca na Camping Zaton, 10km od Zadaru ;-)
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez Morgon » 7 mar 2010, o 23:03

Pablo, zara zara uderzasz do Ninu :-D??? W mordę jeża a ja tam jadę na Boże ciało. Czegoś nic nie mówił??
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:
Rozdane: 6
Otrzymane: 4

Postprzez Grażyna » 7 mar 2010, o 23:40

6 raz jedziemy do Chorwacji na camping Zaton. z firmy Selectcamp.Super camping dla rodzin z dziećmi -baseny,place zabaw,konie i kucyki,łagodne i piaszczyste zejście do morza.wydzielone kąpielisko.Dla dorosłych korty tenisowe.siatkówka plażowa,codzienne dyskoteki .basen dla dorosłych,super-sam,bary i restauracje. Blisko do Ninu -2 km.gdzie widać deskarzy.do Zatonu-3km.do Zadaru 10km.Warto zobaczyć wąwozy Paklenica gdzie był kręcony film Winnetou,wodospady rzeki Krka i koniecznie Jeziora Plitwickie.Miasto Sibenik i Zadar-zabytki. Obok campingu znajduje się największa dyskoteka w Chorwacji.Ścieżki rowerowe.
Grażyna

Podziękowania:

Postprzez Piórek » 8 mar 2010, o 10:17

Długi weekend Bożego Ciała jest 3-6 czerwca :-) A dokąd dokładnie jedziecie? Może spotkamy sie na miejscu? Pablo my akurat 14 wyjeżdzamy :(

Grażyna dziękuję za info, ale chyba na tym Campingu nie jest za spokojnie, co ja bardzo sobie cenię... :)
Pozdroo...

Piórek ;-)
Piórek

-#admin

Podziękowania:

Postprzez Pablo » 8 mar 2010, o 10:39

Morgon, Ty również wcześniej nic nie pisałeś ;-)
Pozdrawiam,
Pablo

-#admin

Podziękowania:
Rozdane: 19
Otrzymane: 13

Postprzez Morgon » 8 mar 2010, o 15:06

Pablo napisał(a):Morgon, Ty również wcześniej nic nie pisałeś ;-)

Nom ale ja tam co roku jestem to się rozumie samo przez się :-) że jak będzie jakiś dłuższy weekend to jadę ;-). W mordę to tak jak z Qroofką minę się w drodzę.

Grażyna napisał(a):Blisko do Ninu -2 km.gdzie widać deskarzy

Najwięcej kitesurferów. Na deskach to nieskromnie albo my albo całkiem mocna ekipa z Zadaru (fajni ludzie - idzie pogadać) których od 2 lat tam spotykamy ale oni na mniej niż 5tkę nie przyjeżdżają (a właściwie to tylko na Borze ich widać).
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Morgon, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Kto słucha rad mądrych, ma raz rybę, a raz herbatę. Kto słucha rad wszystkich, utopi swą rybę w herbacie.
Morgon

Podziękowania:

Postprzez Qroofka » 8 mar 2010, o 15:14

Morgon, my pojedziemy dopiero ok.18-19 czerwca ale nic nie stoi na przeszkodzie zebysmy się spotkali na Dziećkach albo ja Pablo ogłosi regaty no to na zalewajce!!!! :-D
Qroofka

TabouRocket 135; Mistral SCORE 111; GUN Cannonball 7,5; Natural 6,6; Areotech AirX 5,2
Qroofka

Podziękowania:
Rozdane: 64
Otrzymane: 49

Postprzez troc » 9 mar 2010, o 17:16

Witam

Ze znajomymi planuje wyjazd do Peljesac od 30 maja do 20 czerwca. Chcemy skorzystac z oferty biura podrozy i mieszkac pod namiotem. Mamy tylko jeden, ale za to ogromny problem - jak przetransportowac tam 3 deski z 5 pednikami? Nie mamy wlasnego auta a biuro nie podejmie sie przewozu autokarem ktorym dojezdzamy sami. Czy ktos ma jakikolwiek pomysl jak przewiezc sprzet? Jestesmy z Zielonej Gory, jezeli ktos mialby mozliwosc zabrania naszego bagazu moglibysmy zaplacic(nie wliczajac dozgonnej wdziecznosci ;-) ) chociaz niesety watpie, zeby ktokolwiek mial tyle wolnego miejsca ;}
troc

Podziękowania:

Postprzez Morgon » 9 mar 2010, o 19:13

troc napisał(a):Chcemy skorzystac z oferty biura podrozy

Matko. Czemu z biura podróży? Jest masę firm które autokarem wożą po europie. Biuro dodatkowo z was zedrze.
Pod namiot wystarczy telefon i pewno jakieś miejsce tam zabukujecie (zresztą to zawsze do załatwienia na miejscu). Niestety z transportem sprzętu będzie problem. Może pożyczenie samochodu od rodziny ;-) ? Inne rozwiązanie to wypożyczenie sprzętu na miejscu to już rozwiązanie totalnie bez zmartwień co zabrać i jakiej wielkości.
Obrazek
Morgon

Podziękowania:

Postprzez troc » 9 mar 2010, o 19:47

Wiesz moze ile kosztuje wypozyczenie na 3 tygodnie? Biuro nie zdziera moim zdaniem, z transportem i noclegiem bez wyzywienia wychodzi nam ~1400zl za caly pobyt. Jak jest na miejscu z cenami zywnosci? Slyszalem o zakazie przewozu jedzenia z Polski do Chorwacji - jak z tym jest w praktyce? Czy warto ryzykowac i obkupic sie na miejscu w wszelkiej masci konserwy?
troc

Podziękowania:

Postprzez Morgon » 9 mar 2010, o 20:01

troc napisał(a):Slyszalem o zakazie przewozu jedzenia z Polski do Chorwacji - jak z tym jest w praktyce?

Bzdura my wwieźliśmy lodówkę turystyczną pełną jedzenia :-). Na granicy w praktyce wygląda to tak: patrzą na paszport, patrzą na rejestrację (EU?), do widzenia.
Nie wiem kto takie ploty rozpuścił i też się tym martwiłem ale potem okazało się że było to jakieś niedomówienie. Ceny jak łatwo zgadnąć wyższe niż u nas - szczególnie ceny soków i innych napojów mnie uderzyły. Za to masz domace wino :-).
Obrazek
Morgon

Podziękowania:

Następna strona

Powrót do Prezentacja spotów