Zmień rozmiar tekstu

Windsurfing

Artroskopia stawu barkowego

Jak się zabezpieczyć przed urazami, uszkodzeniem sprzętu,niebezpieczeństwami.

Artroskopia stawu barkowego

Postprzez Pipin » 2 sty 2013, o 17:42

Zrobiłem badania rezonansem magnetycznym mojego stawu barkowego i wyniki wg lekarza wskazują jednoznacznie na wykonanie artroskopii, po której podobna ma być znacznie lepiej. Muszę teraz zapisać się na termin zabiegu, nie wiem jeszcze jak długo to potrwa. Nie mniej, mam pytanie do kolegów, czy mieli taki zabieg, jak długo trwa rehabilitacja i pełny powrót oczywiście do pływania na desce ?
Uraz powstał 3 lata temu, na basenie przy wyskakiwaniu na brzeg, jak na deskę, niestety cały ciężar przeniosłem na prawą rękę i coś gruchnęło. Leczenie w naszej służbie zdrowia wygląda jak wygląda, w końcu się zdenerwowałem i zrobiłem 2 tygodnie badania, RTG, USG i RM i mam konkretną diagnozę.
Od 3 miesięcy ćwiczę na swojej domowej siłowni, z niedużymi obciążeniami, aby nie bolało i skutki są super. Zachęcony ćwiczeniami jeszcze bardziej mnie to mobilizuje. Ale wyniki badań są jednoznaczne. Gdyby nie pływanie na desce, to nigdy bym nie poszedł do lekarza z barkiem, nic nie boli, ruchomość jak na moje lata bdb. Ale w pewnych sytuacjach jak np. wchodzenie na deskę, wyciąganie linki po maszcie nagłe ukłucie, chwilowy ból i po minucie już ok.
Załączniki
100_0228.JPG
Deski Tabou : Rocket 145 STD 2013, Rocket 115 STD 2011
Żagle Gaastra: Savage 9.0 2012, Savage 7.2 2012, Savage 6.2 2011, Matrix 5.5 2010 i Naish Global 4.6 2010
Pipin

Podziękowania:
Rozdane: 9
Otrzymane: 81

Re: Artroskopia stawu barkowego

Postprzez Pipin » 6 sty 2013, o 21:39

Mimo nieciekawych wyników z rezonansu zdecydowałem się pierw na profesjonalną rehabilitację, na cięcie skalpelem zawsze będzie czas, to już ostateczność.
Żagle Gaastra: Savage 9.0 2012, Savage 7.2 2012, Savage 6.2 2011, Matrix 5.5 2010 i Naish Global 4.6 2010
Pipin

Podziękowania:

Postprzez Wojtas » 9 sty 2013, o 01:32

Ja bym poszukał jakiegoś dobrego osteopaty albo terapeuty. Doświadczenie mnie nauczyło, że ortopedzi sie czasami mylą i tak na prawdę zajmuja się glownie układem kostnym a większośc problemów to wiązadła. Popytaj znajomych sa tacy terapeuci którzy potrafią "cuda" o których "ortopedom sie nie śniło" albo ich niestety nikt nie nauczył. Może np http://osteopatia.pl/top/specjalisci . Czasami lepszy jest osteopata czasami masażysta albo terapeuta. Trudno powiedzieć znam przypadki w których pomagał każdy specjalista z wymienionych wymienionych. Najrzadziej masażysta bo to zwykle papracy po kilkugodzinnych kursach. Jeżeli chodi o terapeute to nie może to być taki rutyniarz, który wykonuje w gabinecie jakieś krioterapie czy lasery które zapisał lekarz ale wykonuje też techniki manualne i usprawnia ćwiczeniami.
Poza tym taki osteopata zwykle potrafi dać świetna diagnozę która moze się różnić od tej lekarskiej i na ogół lepszą.
A wzmocnienie mięśni i rozciagnięcie zastałych ścięgien na pewno wyjdzie tylko na zdrowie.
Wojtas

Podziękowania:
Rozdane: 23
Otrzymane: 192

Postprzez Pipin » 24 sie 2013, o 22:39

Nawet dobrze ;-) . Po konsultacjach, nie zdecydowałem się na zabieg, trochę za wcześnie w moim przypadku a i nie wiadomo co by było po. Natomiast systematycznie od tamtego czasu ćwiczyłem i nadal ćwiczę i nie tylko ramiona (moje ulubione rotatory). No i obowiązkowa rozgrzewka przed pływaniem. Nie ma lepszego lekarstwa od ruchu, ćwiczeń. I efekty są na plus. A na dodatek mogę powiedzieć, że WS działa pozytywnie na moje ramiona. Po prostu, uczę się z tym defektem żyć.
Na dodatek ten sezon mogę zaliczyć już do bardzo udanych. 5 tygodni na Gardnie w Surfcampie zaowocowało postępem. Pełny ślizg w strapach (miałem trudności z przejściem z jednego na dwa tylne) i w trapezie, domykanie żagla. Pierwsze rufy w ślizgu, może nie do końca płynne, ale ustane. No i starty z wody coraz lepiej. Teraz tylko ćwiczyć i czekać na wiatr.
W celu ochrony moich ramion stosuję przy taklowaniu nową korbę, a do wyciągania żagla z wody, GTX Race 8,5 fał na hak trapezowy. Mega zadowolenie a miałem zamiar się go pozbyć.
Pipin

Podziękowania:

Postprzez Pipin » 21 lis 2013, o 07:46

Bez zmian, ogólnie dobrze i chyba ciut lepiej, tylko dlatego że rozsądnie go obciążam i sporo nim ćwiczę. Ilość urażeń zmalała prawie do zera, po prostu unikam sytuacji gdzie mógłby być na to narażony. Pływanie za to na desce widać mu służy.
Natomiast w celu dodatkowej ochrony wyposażyłem się w super korbę, ułożyskowaną, własnej roboty. Spisuje się znakomicie, tak że zapomniałem o zamiarze kupna przedłużek NS XTR(I). Piszę o tym, bo najczęściej urażałem sobie bark podczas trymowania. Teraz jestem na końcowym etapie zrobienia porządnych regulacji po bomie, na trzech największych żaglach. Pełnić będzie to ochronę mojego barku i możliwości szybkiego trymowania. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Zimę chcę poświęcić na odpowiednią, a nawet sporą dawkę treningu (basen, rower, narty biegowe, domowa siłownia itp )odpowiedniego do moich możliwości.
Pipin

Podziękowania:

Postprzez grzeralts » 21 lis 2013, o 17:12

Pipin, pływanie to nie jest akurat dobry sport dla barku (chyba, że pływasz wyłącznie żabką ;) ). Masz jakiegoś dobrego rehabilitanta, który cię prowadzi i regularnie kontroluje?
GrzeR-ALT+s
grzeralts

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 5

Postprzez Pipin » 21 lis 2013, o 19:18

W zimie pływam dwa razy w tygodniu. W tym żabka, kraul i grzbiet, 1,2km. I nie odczuwam żeby coś pobolewało. Mimo że badania wykazały, jak dziadowski jest ten bark, to gdyby nie sporty, to nigdy bym do lekarza nie poszedł. Zaniepokoiło mnie to urażanie przy szarpnięciach, w pewnych sytuacjach. Badania zrobiłem prywatnie. Chodziłem na rehabilitację też prywatnie, może finansowo wykończyć. Jak nie jesteś zawodnikiem na którym komuś zależy, to polaku lecz się sam. Staram się z tym żyć i jakoś idzie.
To jedno z moich ulubionych ćwiczeń na rotatory
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=EY2 ... =endscreen
Nie powiem, po ubiegłorocznej przetrenowanej zimie, spokojnie robię 10 pompek, a nie robiłem nic. Po tej powinno być jeszcze lepiej. Zaniedbałem się strasznie. Tak jak z wagą, 10 lat temu 115kg/176cm, dzisiaj 68kg/176cm/57lat. Jak coś postanowię to realizuje. Nie powiem, WS swoją motywacje tu ma.
Pipin

Podziękowania:

Postprzez grzeralts » 21 lis 2013, o 21:37

Rehabilitacja w Polsce w zasadzie tylko prywatnie istnieje. Jakieś tam możliwości robienia tego na NFZ niby są, ale realnie niewielkie - sam chodziłem prywatnie, po ostatnim złamaniu nogi, chociaż miałbym możliwości zrobić to na NFZ, ale takim zachodem, że doliczając koszty dojazdów wolałem już zapłacić na miejscu i mieć mniej kłopotu. Pytam, bo akurat sam mam bark po dwóch operacjach i kraulem w zasadzie pływać mi nie wolno (to mocno zużywa staw), ale to już kwestia osobnicza - jeśli tobie pozwolili, to OK. Mnie też WS trzyma w jakiej-takiej formie, jakby nie patrzeć :) w każdym razie motywuje do walki o nią :)
GrzeR-ALT+s
grzeralts

Podziękowania:
Rozdane: 2
Otrzymane: 5

Postprzez NastkaPo4 » 7 wrz 2014, o 17:41

Byłam w podobnej sytuacji. Bałam się zabiegu i nigdy się na niego nie zdecydowałam. Wystarczyła dobra rehabilitacja i mogę powiedzieć, że już jest wszystko ok. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
NastkaPo4

Podziękowania:
Rozdane: 0
Otrzymane: 0

Postprzez NatTadi23 » 9 wrz 2014, o 13:05

Rejent odezwij sie jak stan Twojego zdrowia ?
NatTadi23

Podziękowania:
Otrzymane: 0

Postprzez orbit » 10 wrz 2014, o 21:53

Chyba zrobił sie z tego wątek reklamowy. Rejent oferuje ćwiczenia pamięci, a Julita1 kremację w toruniu i drzwi w Bydgoszczy :P Piórek zrób coś :P
Life is better at the beach

Poozdro..
Orbit :)
orbit

Podziękowania:
Rozdane: 45
Otrzymane: 28

Postprzez gavin » 11 wrz 2014, o 11:53

Proszę zgłaszać takie posty "wykrzyknikiem". Czuwaj.
Obrazek
Starboard iSONiC 135, F2 Stoke 115 | Ezzy Cheetah 8.5, Ezzy Lion 9.5, NorthSails Natural 6.6
gavin

-#moderator

Zdjęcia: 5

Podziękowania:
Rozdane: 83
Otrzymane: 109

Postprzez Michal81 » 3 lis 2017, o 09:28

A mial ktos zdiagnozowany SLAP kategorii II (uszkodzenie górnej części obrąbka panewki stawu ramiennego) kategorii II? Niby z definicji do operacji ale poki nie boli i nie ma ograniczenia w ruchach to moze odlozyc operacje? Z drguiej strony nie jest tak ze dodatkowe obciazenia barku na desce moga poglebic ten uraz?

Ktos moze sie podzielic wlasnymi doswiadczeniami?

Pozdrawiam
Michal81

Podziękowania:
Otrzymane: 2

Powrót do Bezpieczeństwo