Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Składany wózek do przewożenia sprzętu
Autor: Emil-Gdynia   
02.02.2009.
 
Niejednokrotnie przyjeżdżając na ulubiony spot okazuje się że musimy przetransportować cały sprzęt co najmniej kilkadziesiąt metrów. Rozwiązaniem tego problemu może być poręczny składany wózek przedstawiony na zdjęciu. Na desce w prosty sposób możemy zamocować pozostały ekwipunek.
 
Wybrana grafika

Wybrana grafika

Pneumatyczne koła doskonale się spisują się na utwardzonej nawierzchni. Bez problemu można pokonywać niewielkie przeszkody terenowe(krawężniki, schody). pamiętając  o dość wysoko umieszczonym środku ciężkości.

Wybrana grafika

Wybrana grafika

Zaletą tego wózka jest możliwość wykonania jego we własnym zakresie niewielkim nakładem kosztów. Całość została wykonana z wykorzystaniem rur o średnicy 25 mm(stosowanych w systemach regałów rurowo-kulowych ) Koła o średnicy 21cm.Wysokość wózka dostosowałem do swojego wzrostu, aby uniknąć schylania lub podnoszenia deski. Początkowo całość zmontowałem przy użyciu złączek z w/w systemu regałów jednak po pierwszej jeżdzie  złączki zaczęły się luzować. Poszczególne elementy połączyłem przy użyciu nitów samozrywalnych oraz połączeń śrubowych przy elementach ruchomych Oczywiście nakrętki muszą być samokontrujące. Do połączenia elementów wykorzystałem łączniki z blachy. Można je wyciąć jednak ja wykorzystałem te elementy ze starego łóżka polowego.

 Wybrana grafika

Wybrana grafika

Zdjęcie poniżej pokazuje części składowe wózka. Podane wymiary są orientacyjne  można je zmieniać dostosowując do własnych potrzeb. Część pierwsza połączona jest z częścią drugą obrotowo za pomocą śrub, w miejscu pokazanym przez białą strzałkę. Łącznik z taśmy należy połączyć z rozpórkami dobierając jego długość w ten sposób, aby po rozłożeniu obydwie części tworzyły kąt ~90 stopni (niebieska strzałka). Podpórkę należy zamocować w miejscu pokazanym przez strzałkę zieloną. Długość podpórki nie powinna wystawać po złożeniu po za oś. Podpórkę po złożeniu w czasie transportu sprzętu zabezpieczam dodatkowo taśmą przypinając do cz. nr 1.

 Wybrana grafika

Taśmy służące do mocowania deski przynitowałem do poprzecznych rur, na które nałożyłem otuliny z pianki. Wcześniej  śrubami do osi przymocowałem koła.

Wybrana grafika

Autor: Krzysztof  Wylegała - „Emil-Gdynia”

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.