Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoserwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

LOTTO WINDSURFING CUP 2015 ŁEBA - relacja
Autor: PSW   
05.08.2015.
 
W sobotę 1.08 zakończyły się regaty LOTTO WINDSURFING CUP 2015 - Puchar Europy Formuły Windsurfing w Łebie. Na zawody przyjechali zawodnicy z wielu krajów. M.in. z Danii, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rosji. Nie zabrakło również reprezentantów naszego kraju.
 
Przykładowa grafika

W planach były trzy dyscypliny: Puchar Europy Formuły Windsurfing, Mistrzostwa Polski Slalomu i Mistrzostwa Polski SUPa. Dzięki wspaniałej aurze rozegraliśmy wszystkie dyscypliny już do soboty także niedzielę jako dzień rezerwowy mogliśmy przeznaczyć na plażowanie.

 

Przykładowa grafika

 

Pierwszego dnia walcząc z falami i bardzo silnym, porywistym wiatrem przekraczającym momentami 30 węzłów udało się rozegrać rozegrały się dwa wyścigi Formuły. W tych warunkach bezkonkurencyjny okazał się Michał Polanowski.

 

Przykładowa grafika

 

Kolejny dzień obfitował nie tylko w wiatr ale i słońce! Odbyło się 6 wyścigów slalomowych. Było na co popatrzeć, bo fala dochodziła do 3 metrów, a silny wiatr zmusił zawodników do używania swoich najmniejszych 5 i 6 - metrowych żagli. Plażowicze żywo kibicowali, ponieważ nasi mistrzowie startowali ze sprzętem z samej plaży! Pierwsze trzy miejsca należały do naszych rodaków! Również tego dnia Michał Polanowski okazał się niezwyciężony. Dopływał do mety z ogromną przewagą. Drugie miejsce zajął Wojciech Mroczyński, a na trzeciej pozycji Michał Aftowicz. W kategorii Kobiet najlepiej radziła sobie Anissa Mohrath, reprezentantka Danii. Co ciekawe dopływała w połowie stawki mężczyzn, co dla wielu chłopaków było wielkim zaskoczeniem.

 

Przykładowa grafika

 

Ostatniego dnia rozegrały się kolejne i ostatnie już w tych zawodach dwa wyścigi Formuły. Tym razem w warunkach light wind i pięknym słońcu. Prowadzenie utrzymał Michał Polanowski, na drugiej pozycji również bez zmian – Wojciech Mroczyński, z kolei Michał Aftowicz oddał trzecie miejsce na podium Filipowi Korczyckiemu. W klasyfikacji Kobiet zwyciężyła Mistrzyni Świata Agnieszka Pietrasik. Tego dnia oprócz podziwiania rozgrywek na wodzie na kibiców czekało mnóstwo atrakcji na plaży, fitness na i konkurs budowy zamków z piasku, w których podziwialiśmy projekty aż 25 rodzin.

Mistrzostwa Polski SUPa rozegrane zostały również w sobotę trzeciego dnia regat. Rywalizacja była bardzo ciekawa, ponieważ trasa wyścigów była ustawiona tuż przed pełną ludzi plażą i mogliśmy podziwiać zawodników w dwóch konkurencjach. Bardzo krótki i dynamiczny SUP-Slalom, w którym nie obyło się bez spektakularnych wywrotek jak i long dystans pod falę, na którym zdecydowanie dominowały długie SUP’owe deski racingowe. Po trzech wyczerpujących wyścigach Mistrzem Polski SUPa został Michał Polanowski, Vice Mistrzem Artur Banach, a brązowy medal trafił do rąk Damiana Bartosa. Mistrzynią Polski SUPa została Agnieszka Pietrasik, Srebrną Medalistką - Anissa Mohrath, a brązowy medal trafił do Alie Gibson. Licznie zebrani zawodicy SUPa zaproponowali, aby na przyszły rok wprowadzić ograniczenie długości desek do 12 stóp tak, żeby zachować racjonalne rozmiary i łatwość transportu tego sprzętu.

 

Przykładowa grafika

 

W ciepły, sobotni wieczór, tuż po zachodzie słońca odbyło się uroczyste zakończenie LOTTO WINDSURFING CUP w Łebie. Ogromny namiot na plaży wypełnił się widownią, która najpierw posłuchała bardzo przyjemnego koncertu Aurelii, po czym zostały wręczone medale, puchary i czeki pieniężne we wszystkich dyscyplinach. Po części oficjalnej zawodnicy w świetnych humorach bawili się w namiocie i na plaży do białego rana, a rozmowom i tańcom nie było końca!

Zatem… do zobaczenia na następnych regatach LOTTO WINDSURFING CUP w Rewie

Aurelia Krząkała

PSW

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Komunikaty

Od jakiegoś czasu Hotis.pl zagościł na portalu Facebook, na którym to publikowane są najnowsze informacje ze świata windsurfingu, dostępna jest duża galeria zdjęć oraz inne ciekawe rzeczy :-) Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

 Hotis.pl Facebook - https://www.facebook.com/Hotispl-Vademecum-Windsurfera-115852858438623/

Przykładowa grafika
 
Dzięki pomysłowi jednego z naszych redaktorów - Hypnonaisha, społeczność windsurferów portalu hotis.pl oferuje bardzo pomocną dla wszystkich opcję transportu sprzętu pomiędzy miastami, bez płacenia kurierom setek złotych za przewóz jednego masztu czy deski.
 
Przykładowa grafika
Czytaj całość
 
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.