Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Grudzień z 'Mikołajami na deskach 2014"
Autor: Aleksandra Pleśniar   
29.12.2014.
 
Przedświąteczna zakupowa gonitwa próbuje chyba każdego odciągnąć od rzeczy w sumie ważnych lub istotnych. Warto w tym czasie znaleźć chwilę dla bliskich i siebie ale warto też wzbudzić iskrę „chcenia czegoś” dla innych. Jak pokazuje już blisko czteroletnia historia akcji Mikołaje na deskach, jedyne czego brakuje by stać się zakręconym darczyńcą, to właśnie ten impuls.
 
Przykładowa grafika
Bez względu na orkany, deszcze, wiatry czy mrozy 6 grudnia pojawiamy się na Kempingu Małe Morze . Tak było i w tym już kończącym się roku 2014. Karawana aut z dechami na dachach dotarła na miejsce z Trójmiasta , Władysławowa i ich okolic , ale też i innych całkiem odległych miast .

Surferzu i surferki, z paczkami cuksów dla dzieci , w Mikołajkowych strojach spotkali się po raz kolejny by wspomóc i wywołać uśmiech dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Łebczu.

Czwarta edycja była wyjątkowa z kilku powodów. Uczestników przywitała skuta lodem zatoka (!), która nie dawała złudzeń , co do możliwości popływania na deskach. W tym roku pojawiła się też specjalna edycja koszulek „Mój Mikołaj pływa na desce”. Drugi powód to tegoroczna hojność sponsorów , firm i uczestników akcji, która zaskoczyła nie tylko dzieciaki ze świetlicy ale też przedstawicieli gminy Puck i samych organizatorów!

W tym roku otrzymaliśmy ogromny, odzew od wielu firm oraz osób prywatnych. Dzięki zgromadzonym środkom oraz rzeczom obdarowaliśmy dodatkowo 8 świetlic opiekuńczo – wychowawczych z całej gminy Puck!

Zamarznięta zatoka i mróz nie przeszkodził w rozegraniu zawodów i konkursów sprawnościowych. Otuchy do walki dodawał gar parującej grochówki i kilka termosów ciepłej herbaty oraz głośny bit nakręcany przez Kaszebe Kite School.

Konkursy rozegrane zostały m.in. w konkurencjach: ratowanie rannego renifera, biegi sprawnościowe Mikołajów, sztafeta z bombką na wiośle SUP, rzut precyzyjny worem do komina, czy rzut ciężkim worem w dal. Ostateczny ranking został ustalony po rozegraniu konkurencji w przeciąganiu liny.

Nasi tegoroczni , świąteczni zwycięzcy w konkursach drużynowych Mikołajów :

I m-ce Zespół JP Christmas (przedstawiciel drużyny: Bartek)
II m-ce Zespół Świąteczne stateczniki (przedstawiciel drużyny: Kamila)
III m-ce Zespół Mikołajkowe Palety (przedstawiciel drużyny: młody Zaleś)
IV m-ce Zespół Helskie Renifery (przedstawiciel drużyny: Galu;)

Dawid Trepczyk

„Niestety w tym roku w porównaniu z ubiegłym wiatr nie dopisał. Mimo to organizatorzy zadbali o rozrywkę i o to żebyśmy się nie nudzili i nie zamarzli . Ciekawe były konkurencje więc kto miał ochotę ten mógł się zabawić. Dzięki sponsorom jak zwykle były fajne nagrody ale najważniejsze jest idea tej imprezy-dzięki hojności uczestników ,dzieci otrzymały słodycze i upominki. „

W konkursie na najlepsze przebranie świąteczne, bezkonkurencyjny okazał się zielony Grinch, zaraz po nim Człowiek Karp (odważnie walczący z lodem na zatoce) oraz tradycyjny Mikołaj.

Ogromne podziękowania należą się Mikołajom za ich wytrwałość oraz naszym sponsorom i patronom medialnym bez których ta akcja nie osiągnęłaby tak dużego rozgłosu i nie miała tak wspaniałych efektów!
 
Przykładowa grafika
 
To dzięki nim obdarowaliśmy prezentami jeszcze większą grupę dzieci niż w poprzednich latach W paczkach znalazły się słodycze, ale także gadżety od sponsorów, czapki, koszulki, bluzy, spodnie, smycze, naklejki oraz wiele innych niezapomnianych prezentów. Dzięki sponsorom i uczestnikom sfinansowane zostaną ponadto półkolonie dla dwójki dzieci z świetlicy oraz wspólne zajęcia dla grupy blisko 30 dzieci w największym parku trampolin JumpCity.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować :

• Blue Media za wsparcie finansowe imprezy oraz sfinansowanie wypoczynku letniego dla podopiecznych świetlicy
• HYDROSFERA za nagrody specjalne dla uczestników konkursów oraz coroczne wsparcie imprezy.
• Surfoteka za przekazanie odlotowych ubrań z kolekcji Mystic oraz innych gadżetów dla dzieciaków wspieranych w ramach akcji
• allblue.pl – za coroczne wsparcie imprezy , projekt plakatów i skład graficzny
• UNDA SURF – za przekazanie specjalnie przygotowanej kolekcji koszulek „Mój Mikołaj Pływa na Desce” , która trafiła do ponad 30 dzieciaków
• ABCSurf za nagrody dla uczestników konkursów oraz wypożyczenie sprzętu do konkurencji sprawnościowych
• Easy Surf Shop za olbrzymią paczkę z ubraniami, czapkami dla dzieciaków.
• JUMPCITY za przekazanie Vouchera dla 30 dzieciaków na niesamowitą lekcję WF w największym parku trampolin
• What The Hel za przekazanie paczki oraz koszulek dla dzieci
• After Work Jam Session za wsparcie imprezy nagrodami i paczkami dla dzieci
• Dr. Oetker – za przygotowanie słodkich piernikowych paczek dla dzieci.
• Grupa Wodna - za wsparcie akcji i rabat na pólkolonie
• Go2Hel za nieustające wparcie inicjatywy, nagrody i paczki dla dzieciaków
• Sport Definition za wsparcie uczestników konkursów suplementami
• Za wsparcie medialne akcji szczególne podziękowania należą redakcjom:
? Hotis.pl
? Windurfing.pl
? Vistulasurf.pl
? Sieplywa.pl
? Telewizja TTM
? Radio Kaszebe
? Wladek.pl
• Oraz wszystkim uczestnikom za paczki dla dzieci , ducha walki i entuzjazm.

Serdecznie podziękowania kieruję do Marysi Olewczyńkiej za zorganizowanie zawodów Mikołajów oraz do Aleksandry Pleśniar za wsparcie organizacyjne imprezy. Bez was impreza byłby jedynie cieniem tego co wydarzyło się 6 grudnia 2014.
 
Przykładowa grafika
 
Dzieciaki z Świetlicy pojawiły się również na Małym Morzu , razem z wychowawczynią i przedstawicielką Urzędu Gminy Puck, dzielnie walczyły w konkurencjach sprawnościowych.

Kamila Dettlaff Gmina Puck.
„Przekazanie słodyczy pozostałym dzieciom ze świetlicy odbyło się w Łebczu dnia 10 grudnia. Oprócz poczęstunku w świetlicy dzieci otrzymały paczki a to co zostało (a było tego bardzo dużo) podzielono i przekazano pozostałym ośmiu świetlicom opiekuńczo – wychowawczym z całej gminy Puck. We wszystkich świetlicach odbędzie się świąteczne pieczenie i wspólne dekorowanie pierników.
Wójt Gminy Puck wraz z wychowawcami oraz dziećmi ze świetlic opiekuńczo – wychowawczych z terenu całej Gminy składają serdeczne podziękowania Hotis.pl za zorganizowanie tak wspaniałej akcji oraz wszystkim firmom i osobom przekazującym wszystkie podarunki.
Chciałabym jeszcze nadmienić, że współpomysłodawczynią całej akcji jest mieszkanka Łebcza – p. Joanna Gajdamowicz, na ręce której, składamy serdeczne podziękowania."
 
Przykładowa grafika

Tak wspaniałe efekty, które osiągnęliśmy w tym roku motywują nas jeszcze bardziej do wzmożonego działania w przyszłym sezonie! Mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją zwiększy się nie tylko nasze grono Surf - Mikołajów lecz także i dzieci, którym będziemy mogli pomóc!

Relacje foto i video z akcji w lokalnych mediach:
• TTM : http://www.telewizjattm.pl/dzien/2014-12-07/31801-mikolaje-na-deskach.html?play=on

• puck.naszemiato.pl http://puck.naszemiasto.pl/artykul/mikolaje-na-deskach-2014-kemping-male-morze,2671216,gal,t,id,tm.html

• wladek.pl http://wladek.pl/fotorelacja-mikolaje_na_deskach-2552.html

Pozdrawiamy
Aleksandra Pleśniar, Marysia Olewczyńska, Wojtek Dec
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.