Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Rodos z n1surf
Autor: n1surf   
30.08.2012.
 

Przed nami kolejny wypad do wiecznie słonecznego i wietrznego Prasonisi na południowym zakątku wyspy Rodos. Jeśli jesteście ciekawi jak było z nami w zeszłym roku koniecznie sprawdźcie nasz filmik http://www.youtube.com/watch?v=RzngcXoig9k.

Przykładowa grafika

Dzięki ukształtowaniu tamtejszej linii brzegowej mamy możliwość pływania w zupełnie różnych warunkach i do tego na dwóch różnych morzach - Śródziemnym (pływanie freeride, freestyle) i Egejskim (pływanie wave). Dodatkowo wiejący tam termiczny wiatr Meltemi lokalnie przyspiesza, osiągając niemal codziennie prędkość powyżej 5 stopni w skali Beauforta.

Przykładowa grafika
 

Wszystko to sprawia, że jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych i fenomenalnych miejsc na świecie do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu zarówno w stopniu początkującym, jak i zaawansowanym. Poza wyjątkowymi warunkami dla surferów ogromną zaletą tego miejsca jest tamtejszy, śródziemnomorski klimat. Piękne zielone wzgórza, błękit otaczających mórz i niezmienna, słoneczna i wietrzna pogoda przez cały sezon letni. Dzięki wieloletniej znajomości i współpracy naszej szkółki z bazą PrasonisiCenter zorganizowaliśmy wypad do tego miejsca w wyjątkowo niskiej cenie. W cenie 200 euro wliczone mamy 7 dniowe zakwaterowanie w hotelu PrasonisiClub z wyśmienitymi śniadaniami każdego poranka oraz wypożyczenie na cały pobyt samochodu, który będzie czekał na nas na lotnisku dając nam możliwość niezależnego poruszania się po całej wyspie.  Koszty przelotów w obie strony samolotem (WAW – RHO - WAW) ulegają ciągłym zmianom i na to nie mamy już żadnego wpływu (trzeba liczyć około 1000zł)Zakwaterowani będziemy w najbliższej od Prasonisi miejscowości Katavii, znajdującej się niecałe 10minut (jazdy samochodem) od Prasonisi. Niewielka, bo licząca niespełna 180 mieszkańców wioska oferuje nam typowo grecki klimat, przyjaźnie nastawionych lokalnych Greków oraz wyśmienite tradycyjne jedzenie, którego można skosztować aż w 7 restauracjach. W Katavii większość turystów to surferzy (i oczywiście piękne surferki), którzy zjeżdżają się tu z całej Europy, więc w okresie letnim jest to typowo surferskie miasteczko. Wszystkie apartamenty są 2 osobowe, klimatyzowane, posiadają darmowy dostęp do internetu oraz obszerny balkon (bez problemu mieści się torba na kite’y). W każdym pokoju znajduję się łazienka oraz aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem i podstawowym zestawem naczyń kuchennych. Dla chcących poprawić swą technikę pod okiem instruktora przygotowaliśmy opcje szkolenia windsurfingowego, które będzie trwać 7 dni, po 3 godziny dziennie. Treningi prowadzane będą przez wykwalifikowanych i licencjonowanych instruktorów, w niewielkich kilkuosobowych grupach.

 Przykładowa grafika

Szkolenia kitesurfingowe prowadzić będziemy według programu IKO (International Kiteboarding Organization)  na 3 poziomach wtajemniczenia. Po zakończeniu każdego levelu otrzymacie międzynarodową licencje IKO I, IKO II lub IKO III, uprawniającą do wypożyczania sprzętu kitesurfingowego na całym świecie. Szkolenia wind & kite będę ściśle dopasowane do Waszego stopnia zaawansowania, a w czasie samodzielnego pływania będziecie mogli szlifować swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć z instruktorem. W czasie zajęć dysponujemy podwodnym aparatem z możliwością kręcenia filmów HD, kamerką z 40-krotnym zoomem optycznym oraz kamerką GoPro Helmet HD. Gadżety te pozwolą nam na wyłapanie i korektę wszystkich Waszych błędów podczas wieczornych videoanaliz oraz uwiecznią te niezapomniane chwile w tym WINDSURFINGOWO-KITESURFINGOWYM RAJU.

 Przykładowa grafika

Jeśli nie interesuję Cię szkolenie i chcesz pływać we własnym zakresie, miejscowa szkółka Prasonisi Center (www.prasonisicenter.com ) oferuję nam z 10% rabatem  wypożyczenie najnowszego sprzętu z 2011 roku (deski Starboard i Fanatic, pędniki North Sails) W cenie wypożyczenia zawarta jest asekurację na wodzie, wynajęcie linek trapezowych i kamizelki ratunkowej, a przede wszystkim ubezpieczenie od zniszczenia sprzętu. Dodatkowe informację znajdziecie na naszej stronie internetowej www.n1surf.pl lub na naszym facebook’owym funpage’u „n1surf”. Jeśli jesteście ciekawi kto już zdeklarował się na wyjazd możecie to sprawdzić tutaj - www.facebook.com/events/228040373965010/

Macie pytania lub chcecie poznać więcej szczegółów – dzwońcie do Bartka pod numer +48 503 968 190, lub piszcie na bartek@n1surf.pl

Do zobaczenia na Rodos!

n1surf

 

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.