Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Zawody Win Diss Jump, lipiec 2010- krótka relacja
Autor: Karol Politański   
19.07.2010.
 

To już trzecia z rzędu edycja zawodów Win Diss Jump, a pierwsza w roku 2010, tym razem dla odmiany odbyła się w Juracie.

Przykładowa grafika

Na zawody zgłosiło się 29 zawodników, z wieloma słynnymi nazwiskami polskiego wave’u na czele. Po godzinie 14.00 wiatr zaczął wzmagać na sile i większość zawodników udała się na wodę. Wiatr wiejący z północnego zachodu wiał z siłą 5-6 bofortów, przez ok.3 godziny. Fala nie osiągała zawrotnych rozmiarów, przez co wykonywanie nawet najprostszych tricków było nieco trudniejsze. Zawody rozpoczęły się ok. godziny 16.00 i podczas ostatnich heatów wiatru zaczęło pomału brakować. Mimo to podziwiać można było takie tricki jak Back Loop, Ponch, Shuve it tweaked, Front Loop, czy nawet pare tricków na zestawie slalomowym w wykonaniu Maćka Rutkowskiego.

Przykładowa grafika

Zawodnicy zostali podzieleni na 7 grup po 4 osoby w każdej (w ostatniej grupie znajdowało się 5 osób). Najlepiej punktowanym trickiem okazał się Back Loop w wykonaniu Roberta Bałdygi.

Przykładowa grafika

Na dalszych miejscach znaleźli się Jacek Bednarski i Piotr Grzymski, obaj wykonując najwyższe Front Loopy dnia.
Dla mnie przypadło zaszczytne dodatkowe miejsce za wykonanie najefektywniejszej gleby, najwyraźniej wykonanie Table Top Forward okazało się zbyt trudne. Jednak jak na pierwsze pływanie w tym roku na morzu i tak nie jest źle;)

Przykładowa grafika

W najbliższym czasie ukaże się więcej zdjęć i filmik z zawodów, oraz pełna relacja od organizatorów.

Foto: Małgorzata Politańska

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.