Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Pierwsze próby na morzu
Autor: Karol   
11.02.2010.
 

Umiesz już pływać, masz za sobą pewne doświadczenia. Aby nauczyć się pływać na windsurfingu poznałeś podstawowe wskazówki „współpracy” z naturą. Jeżeli chcesz się nauczyć pływać na morzu, nie jest ci potrzebne nic więcej jak tylko te same podstawowe umiejętności. Musisz jedynie pamiętać o tym że morze to trudniejsza i bardziej niebezpieczna wersja tego co nauczyłeś się do tej pory. Dlatego nie warto go lekceważyć.

Zapewne od wielu osób usłyszysz opinię,  iż aby pływać na morzu musisz umieć waterstart, rufę, sztag itd. Te opinie są jak najbardziej trafne, jednak każda umiejętność w windsurfingu nie daje Ci więcej jak większą pewność siebie i doświadczenie. O tym czy masz ochotę pływać na morzu decydujesz Ty! Morze, jest to pewien etap w życiu rozwijającego się windsurfera i nie przekraczaj go jeżeli naprawdę tego nie chcesz, szybko się zniechęcisz, jednak nie odpuszczaj po pierwszych próbach. Twój upór i determinacja na pewno przyniosą dobry efekt.
Wszystkie najważniejsze wskazówki co od pływania na morzu zostały zawarte w tych dwóch artykułach: Jestem za słaby by pływać na morzu i Fala i morze- jakie warunki wybrać?


Dodam jeszcze, że umiejętność dobrej obserwacji zmieniających się warunków, jest podstawową umiejętnością podczas pływania na morzu. Jeżeli tylko uważnie dobierzesz warunki, nie grozi Ci prawie żadne niebezpieczeństwo, poziom trudności zwiększaj ze wzrostem doświadczenia, a zobaczysz że będziesz czerpał z morza maksimum zadowolenia.

 

Autor: Karol Politański (karolpolitanski.pl)

 


Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.