Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Mistrzostwa Europy Techno293 & Raceboard
Autor: Pablo   
07.01.2010.
 
Na przełomie roku w Kadyksie rozegrały się Mistrzostwa Europy windsurfingowych klas Techno293 oraz Raceboard Masters. Tegoroczne regaty były wyjątkowe, nie tylko ze względu noworocznego klimatu, ale również, ponieważ stawka była nadzwyczaj wysoka.
Zawodnicy klasy Techno293 walczyli o zakwalifikowanie kraju do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które rozgrywane będą w 2010 w Singapurze. Tylko 4 miejsca czekały na chłopców i 4 na dziewczęta, więc rywalizacja była naprawdę zacięta.

Ponad 160 zawodników i zróżnicowane warunki wiatrowe sprawiły, że zwycięsko wyszli najbardziej wszechstronni deskarze. Wśród chłopców dominowali zawodnicy z Francji najlepsi Polacy plasowali się na miejscu 16 - Robert Pellowski i 30 -Szymon Sobieszczyk (Oboje SKŻ Hestia Sopot).  

Wśród dziewcząt do ostatniego dnia o zwycięstwo rywalizowała Hania Idziak (SKŻ Hestia Sopot), która ostatecznie musiała ustąpić miejsca reprezentantce Francji Lea Mattei. Hania wywalczyła srebrny medal i jednocześnie miejsce dla naszego kraju na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Jest to kolejny ogromny sukces sopockiego i polskiego windsurfingu.

Sopocki Klub Żeglarski Hestia Sopot po raz kolejny pokazał, że należy do nielicznego grona klubów, które posiadają znakomitych zawodników w każdych warunkach i każdym wieku. W kategorii Masters z powodzeniem startował Paweł Frydrychowicz, który zakończył regaty na 5 miejscu. 
 
Źródło: www.skz.sopot.pl
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.