Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Postawa windsurfera
Autor: Hypnonaish   
26.11.2009.
 
Windsurferzy ... można nas określić jako społeczność, którą łączy wspólny sport. Każdy odbiera windsurfing na swój sposób. Dla jednych to fajny sport wakacyjny, dla innych weekendowa rozrywka, dla niektórych to pasja i styl życia.
 
Wybrana grafika
 
Często jako instruktor spotykam się z osobami uczącymi się.  Osobom takim wydaje się, że ci co już pływają będą się śmiać z tych uczących się, że wpadają do wody, że dużo wolniej płyną, źle coś robią  itd. Jak bardzo są w błędzie nie mają nawet pojęcia! Każdy z nas tak zaczynał, a osoba ucząca się jest kolejnym nowym członkiem naszej społeczności.

Najfajniejszą sprawą jest to, że na spocie czy też forum spotykają się ludzie o rożnym poziomie wykształcenia, różnym statusie społecznym (np. wykładowca – student). Wszyscy  są jednak na jednym poziomie w społeczności, wszystkich łączy wspólna pasja. Słowa Pan, Pani  nie istnieją. Każdy jest równy - 50 latek i 13 latek.
 
Windsurferzy, podobnie jak żeglarze często sobie pomagają. Wiele razy słyszałem opowieści jak komuś linka strzeliła, ktoś inny mu dał, żagiel się rozdarł - ktoś miał taśmę, a nawet pożyczył  żagiel czy nawet cały zestaw. Bezinteresownie, bezpłatnie. Pomoc przy rozkładaniu sprzętu, w ustawieniu zestawu czy wskazówka  jak wykonać jakiś manewr jest też bardzo często spotykana. Także pomoc na wodzie (kwestia bezpieczeństwa), pomoc dotarcia do brzegu, pomoc przy naprawie sprzętu na wodzie, a także pomoc  kajciarzom, którym ucieknie deska, czy maja problem z latawcem.
 
Wybrana grafika

Jak płyniemy i widać osobę leżącą dłuższy czas w wodzie, podpłyńmy, spytajmy czy jest OK. Jak mocno wieje i nas nie słychać pokażmy:
 
Wybrana grafika
 
Jeżeli dostaniemy taką samą odpowiedź, to wszystko gra.

Nie spotkałem nigdy w życiu osoby, która lepiej pływając nie pomogła innej osobie, wiec pamiętajmy o tym aby pomagać, a tym co potrzebują pomocy aby poprosili o nią. Takie zachowania są godne postawy windsurfera. W życiu codziennym ciężko spotkać takie relacje miedzyludzkie. Pokażmy innym że windsurfing jest sportem ludzi kulturalnych, sportem w którym nie liczy się fakt, że ja pływam szybciej niż ty, a ty skaczesz wyżej niż on. Cieszmy się z przyjemności pływania razem, zawierajmy znajomości, rozmawiajmy o tym co nas jednoczy, wymieniajmy się wiedzą.

Fajną sprawa jest tez pozdrawianie siebie na drodze. Gdy widzę oznakowane auto (naklejki , bagażnik z owijkami), deskę na dachu , staram się zawsze pomachać. Takie coś można spotkać w całej europie, wiec nie wstydźmy się tego ?
 
Jak w każdej dziedzinie i tu zawsze znajdzie się jakaś czarna owca. Ale tym się nie przejmujmy i raczej pokażmy tej osobie jak wygląda postawa windsurfera z prawdziwego zdarzenia  i czym jest prawdziwy windsurfing. Świećmy przykładem.
 
Wybrana grafika

Pozdrowienie wszystkich windsurferów , surferów i kajciarzy
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Pokaż 1 z 1 komentarzy

1. 26-11-2009 14:06 - rafalwind

Święta prawda :) nic dodać nic ująć ;)

Pokaż 1 z 1 komentarzy

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.