Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Table Top
Autor: Karol   
16.08.2009.
 

Table Top to jeden z bardziej widowiskowych tricków wavowych. Sam Table Top nie jest na tyle trudny jak tricki typu Forward Loop, Back Loop. Jeżeli umiesz wybijać się w powietrze na minimum 2 metry, masz lekką wavową deskę i wiatr w granicach 5-7 bofortów, trick jest w twoim zasięgu.

Przykładowa grafika

Warunki

Optymalny wiatr to 5-7B i warunki side-shore, czyli wiatr wiejący z boku do fali.

Sprzęt, ustawienia

Zarówno żagiel jak i deskę wybierz o charakterystyce Wave, bądź Freestyle-Wave. Bom ustaw nieco wyżej, ułatwi ci to szybsze najechanie na falę i lepszy wyższy skok.

Wykonanie

Płynąc półwiatrem nabierz dobrej prędkości. Przesuń przednią rękę jeszcze bliżej masztu, bom trzymaj nachwytem. Wyczep się z linek trapezowych. Wybij się w półwietrze. Pamiętaj że lepiej wybić się bardziej z wiatrem niż pod wiatr.

Przykładowa grafika

Tuż po wybiciu przyciągnij żagiel do siebie. W miarę wzbijania się w powietrze kieruj deskę ugiętą tylną nogą w górę. Rękę szotową prostuj coraz bardziej i uginaj tylną. Nie próbuj deskę obracać daleko od masztu. Deskę obracaj przy samym maszcie, głównie tylną nogą. W efekcie w najwyższym punkcie skoku wykonasz typową dla Table Top pozycję. Pędnik trzymaj blisko tułowia, a nogi niemal w całości wyprostuj.

Przykładowa grafika

Lądowanie rozpocznij od ugięcia nóg i podciągnięcia tylną ręką bomu. Deska opadnie poniżej wysokości żagla i pozostanie wylądować jak przy zwykłym skoku.

 
1.
11 table top.jpg
2.
12 table top.jpg
3.
13 table top.jpg
4.
14 table top.jpg

Błędy


1.Lądowanie w pozycji gdy deska nie została wystarczająco obrócona.

Za niskie wybicie. Wybicie pod wiatr.

Table Top przy niezbyt wysokim skoku zazwyczaj tak się kończy. Staraj się ćwiczyć na ostrej fali i wybijaj się w półwietrze.


2.Deska nie ustawia się na wysokości żagla w najwyższym punkcie skoku.

Zła rotacja deski.

Jeżeli będziesz próbował obrócić deskę daleko od masztu to nie starczy ci ani czasu, ani długości nóg, aby tą rotację dokończyć.

 

Autor: Karol Politański (karolpolitanski.pl)
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.