Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

PWA Sotavento, Fuerteventura 2009
Autor: Betty   
04.08.2009.
 
Fantastyczne dwa tygodnie na Fuerteventura już za nami. Do historii imprez PWA wpisuje się kolejne zwycięstwo Antoine Albeau (JP / NeilPryde) w konkurencji slalom, który już w pierwszym dniu zawodów wygrał trzy z czterech wyścigów. Doskonałe warunki, czyli wiatr, którego siła nie spadała poniżej 30 węzłów pozwoliły na rozegranie jednych z najciekawszych wyścigów jakie kiedykolwiek obserwowano podczas imprez PWA.
 

Walka o drugie miejsce na podium rozegrała się między Finianem Maynardem, a Kevinem Pritchardem. Różnice punktowe między nimi w każdym z wyścigów były naprawdę nieznaczne, dopiero finałowa rozgrywka potwierdziła trzecie miejsce Kevina Pritcharda.

 

Start do finałowego wyścigu odbył się bardzo blisko plaży. Było to spowodowane zmianą kierunku wiatru, który zrobił widzom niemałą niespodziankę.

 

Uwagę zwraca niezły start Josha Angulo w slalomie. Gdyby nie pech podczas trzeciego dnia zawodów Josh Angulo (Angulo/MauiSails/Dakine) mógłby zaistnieć w czołówce slalomu. Powodem tego, że w efekcie zajął on 9 miejsce było „nieszczęśliwe zdarzenie” podczas półfinałowego wyścigu. Po prowadzeniu od linii startu Josh Angulo „wykatapił” przed samą linią mety i przekroczył ją bez swojego zestawu, który został po jej drugiej stronie. Odbiło się to  niekorzystnie na jego końcowym wyniku (9 miejsce).

W czasie zmagań w konkurencji Freestyle warunki okazały się nieco mniej łaskawe. Na pięć dni, podczas których rozegrać się miały eliminacje, jedynie dwa były odpowiednio wietrzne, pozwoliło to na przeprowadzenie tylko jednej pełnej podwójnej eliminacji.

Wśród kobiet ponownie dominowała Sarah-Quita Offringa (Starboard / NeilPryde), na której występ zwrócone były oczy wszystkich. Jej niesamowita technika oraz łatwość w wykonywaniu trików bezpardonowo zepchnęły Daidę Ruano Moreno (North Sails) w finale na drugą pozycję mimo perfekcyjnie wykonanego przez nią one-handed ponch, trzecia była Japonka Junko Nagoshi (Tabou/Simmer Style/Dakine). 
 
 
 
 
Wśród mężczyzn triumfował Jose „Gollito” Estredo (Fanatic / North Sails / MFC), który w finale zmierzył się z Tonky Fransem (F2/Gaastra). Tonky próbował zdobyć przewagę wykonując swój flagowy trik forward-flaka, ale obie próby zakończyły się „niedokręceniem” triku i ustanym jedynie loopem. Trzecie miejsce przypadło Marcillo Browne (Fanatic / North Sails / MFC). 
 
 

 

Jakub Kosmowski POL288, uplasował się na wysokiej 13 pozycji.
 
 
A oto co możemy zobaczyć: Freestyle Podcast z PWA na Fuerteventurze, odcinek 1, który przedstawia niektórych zawodników trenujących przed zawodami. Kuba obiecał również, że powstanie jeszcze jeden odcinek podsumowujący całe zawody. 
 

 

Źródło: www.pwaworldtour.com 

Fot. John Carter 
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.