Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Steve Allen ponownie wygrywa Allegro Cup
Autor: Pablo   
02.08.2009.
 
Steve Allen (AUS 0) z Australii wygrał piątą edycję regat Allegro Cup. W zawodach, które w tym roku są jedną z pięciu najważniejszych na świecie imprez w Formule Windsurfing, drugi był Polak Paweł Hlavaty (POL 11), a trzeci Anglik Ross Williams (GBR 83). Najlepsza w klasyfikacji kobiet była Marta Hlavaty (POL 111) z Polski.
 
Wybrana grafika
Wybrana grafika

Tuż za Martą na podium stanęła Sarah Herbert (ARM 1), Francuzka pływająca w barwach Armenii, i Agnieszka Pietrasik (POL 19) z Polski. Klasyfikacja zawodów została ustalona już wczoraj. Z powodu zbyt słabego wiatru, który wiał z prędkością ok. 5 – 6 węzłów w ostatnim dniu regat Allegro Cup 2009 nie rozegrano żadnego z zaplanowanych wyścigów. W sumie przez cztery dni odbyło się osiem startów dla mężczyzn i sześć dla kobiet.  

Dla Steve’a Allena to piąta wygrana z rzędu w rozgrywanych w Łebie regatach Allegro Cup. Mieszkający od kilku lat w Polsce Australijczyk potwierdził tym samym swoją wysoką formę. Przypomnijmy, że Allen wygrał również międzynarodowe regaty Euro Challenger zakończone tydzień temu w Pobierowie i jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w rozpoczynających się we wtorek mistrzostwach Europy w Formule Windsurfing.

Wybrana grafika

Wyniki zawodów wpływają na kolejność w światowym rankingu Formuły Windsurfing. Dotychczasowy lider Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3), który zajął dziewiąte miejsce podczas Allegro Cup został wyprzedzony przez Brazylijczyka Wilhelma Schurmanna (BRA 999), który w Łebie był dziesiąty.  Paweł Hlavaty dzięki dobrej drugiej lokacie awansował na czwarte miejsce rankingu.

W pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników regat Allegro Cup zmieścili się także pochodzący z Polski Przemysław Miarczyński (POL 126), Wojtek Brzozowski (POL 10) i Michał Polanowski (POL 16), którzy zajęli kolejno czwarte, siódme i dziesiąte miejsce. Wynik Brzozowskiego, który jest aktualnym mistrzem świata Formuły Windsurfing, pozwolił mu awansować na  piąte miejsce światowego rankingu.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się o 20.30. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szesnastego, poza punktami do światowego rankingu Formuły Windsurfing, mogą liczyć na premie finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów – internetową platformę aukcyjną Allegro.pl. Steve Allen otrzyma prawie 5 000 euro. Kolejni na podium Paweł Hlavaty i Ross Williams dostaną odpowiednio ok. 3 900 i 2 900 euro. W rywalizacji kobiet wysokość nagród wynosi ok. 2 800 euro za pierwsze miejsce oraz 1 700 i 1 000 euro za drugie i trzecie.

Wybrana grafika

 

Niedziela to już ostatni dzień regat, w których o pulę nagród w wysokości 30 000 euro, rywalizowało 106 mężczyzn i 12 kobiet z 22 krajów. Zmaganiom sportowców przez wszystkie 4 dni zawodów towarzyszyły imprezy na plaży. W niedzielę ok. 20.30, odbędzie się jeszcze koncert zespołu Stereo MC’s, po którym na scenie zaprezentuje się grupa Kosheen.

Oficjalne informacje o Allegro Cup stronie regat: www.allegrocup.pl .

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.