Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Pierwsze wyścigi Allegro Cup za nami
Autor: Pablo   
31.07.2009.
 

Dennis Littel (NED 13) z Holandii jest liderem klasyfikacji mężczyzn po pierwszym dniu regat windsurfingowych Allegro Cup, czyli jednej z pięciu najważniejszych na świecie imprez w Formule Windsurfing. Drugie miejsce na podium zajmuje Polak Przemysław Miarczyński (POL 126), a trzecie Australijczyk Steve Allen (AUS 0). Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie dotychczas dwóch wyścigów.
 
Wybrana grafika

Liderzy nie mogą się jednak czuć bezpiecznie. Rywalizacja jest zacięta. Tuż za podium znaleźli się Paweł Hlavaty (POL 11) z Polski i Martin Erwin z Estonii (EST 202), którym do prowadzącego brakuje tylko kilku punktów. Walczyć o pozycje musi m.in. ambasador Allegro Cup, czterokrotny zwycięzca zawodów Steve Allen. Drugi z ambasadorów imprezy Wojtek Brzozowski (POL 10) po dwóch startach znajduje się na 14 miejscu. Na wyniki Marty Hlavaty (POL 111), która również jest ambasadorem zawodów, trzeba jeszcze poczekać. Starty kobiet kilkakrotnie odwoływano z powodu dużych zmian kierunku i prędkości wiatru.

Wybrana grafika
Fot: Przemysław Miarczyńsk

- Warunki są trudne. Wiatr choć silny to jednak często zmienia kierunek nawet o 30 stopni – mówi Wojtek Brzozowski aktualny mistrz świata w Formule Windsurfing. – Bardzo trudno obrać właściwą taktykę – dodaje.

Wybrana grafika

Fot: Steve Allen

Aktualny lider światowej klasyfikacji Formuły Windsurfing Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3) z Argentyny zajmuje dopiero 9 miejsce. Zawodnik ten odniósł niedawno poważną kontuzję kręgosłupa i jego występ na Allegro Cup stał pod znakiem zapytania. Decyzję o starcie podjął dopiero wczoraj na plaży w Łebie i pomimo kontuzji ma szanse na miejsce w czołówce. Przed nami jeszcze 3 dni zawodów, w których rywalizuje ze sobą 118 zawodników. Wśród 106 mężczyzn i 12 kobiet są reprezentanci zarówno zimnej Norwegii jak i gorącej Brazylii.

Rywalizacji sportowej na wodzie nieustannie towarzyszą, odbywające się na plaży, gorące imprezy w rytmie brazylijskiej samby. Przez cały dzień na plaży B w Łebie plażowicze mogą skorzystać m.in. z darmowych masaży, pograć w siatkówkę, puszczać latawce, uczyć się samby czy ćwiczyć aerobik. Wieczorem czekają na nich jeszcze dodatkowe atrakcje. O 20.30 odbędzie się ceremonia otwarcia zawodów, po której wystąpi zespół  Audiofeels i Kasia Rościńska. Przed nami jeszcze 3 dni zmagań sportowców i imprez towarzyszących na plaży. Kolejne starty surferów odbędą się najwcześniej w piątek 31 lipca o godzinie 11.00.

Allegro Cup to cykliczne zawody windsurfingowe zaliczane do najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie. Pierwsze zawody odbyły się w 2005 roku w Chałupach. Od 2006 turniej cyklicznie rozgrywany jest w Łebie. Tegoroczne zmagania zaliczane są do cyklu Grand Prix i zaliczają się do pięciu najważniejszych regat światowych w tej klasie. Pula nagród sięga 30 000 euro. W zawodach startuje cała światowa czołówka oraz najbardziej utytułowani polscy zawodnicy.


Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.