Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Kupujemy używaną paletę z przegubem
Autor: Betty   
30.07.2009.
 
Sprawdź jak dany model przegubu wpina się do Twojej przedłużki, czy nie ma przy tym niechcianych luzów, czy problemów z zatrzaśnięciem.

Przycisk wypinający musi działać bez problemów w każdych warunkach, a jeśli problem pojawia się jeszcze przed zejściem na wodę, wymień na inną paletę. Często najtańsze modele mają tendencję do zapiaszczania się.

Dokładnie, prawie z lupą, obejrzyj elementy gumowe pod kątem ewentualnych pęknięć.

Sprawdź ewentualne pęknięcia wszelkich elementów plastikowych.

Sprawdź luzy na połączeniach bolca i przegubu. Ruchomość na połączeniach nie gwarantuje nam bezpieczeństwa i przyśpiesza zużycie.

Spróbuj przykręcić paletę do skrzynki podmasztowej.

Sprawdź czy średnica śruby jest odpowiednia do szczeliny w skrzynce podmasztowej. Niektóre skrzynki podmasztowe w customach mają bardzo wąską szczelinę, do której pasują jedynie stare palety Fanatica/ART`a.

Lepiej dokonaj zakupu przegubu zintegrowanego z paletą niż obu elementów osobno (bezpieczeństwo). Warto także skompletować zestaw jednej firmy (paleta z przegubem + przedłużka/stopa). To większa pewność, że nic nam się nie wypnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeśli w komplecie nie ma osłonki na paletę, chroniącej stopy przy pływaniu na boso, kup ją. Drobny uraz stopy w bardzo słonym morzu, po tygodniu urośnie do rozmiarów wielokrotnie większych, czasem uniemożliwiając pływanie.

 

Wybrana grafika

 

Jeśli używasz dużych żagli, zaopatrz się w gruby i twardy przegub; miękkie są przeznaczone na małe żagle i zestawy wave`owe.

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2022 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.