Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Triple Forward by Campello
Autor: Pablo   
24.07.2009.
 

"Wild man" Ricardo Campello udowodnił, że ustanie potrójnego loopa to tylko kwestia czasu. Podczas pobytu na Gran Canarii, gdy tylko konczyły się hity, niestrudzenie zakładał swój kask, wzmocnioną piankę i ruszał na falę by wykonać jeden z najtrudniejszych manewrów na desce - Triple Forward Loop.

Wybrana grafika

Arena Pozo co roku przyciąga tłumy widzów, chcących na żywo obserwować poczynania zwariowanego "dziecka z Wenezueli", który pragnie wpisać się do historii windsurfingu w nuklearnych warunkach, jakie co roku o tej porze trafiają się na Pozo. Próby rozpoczyna od kilku naprawdę wysokich double loop`ów. Po kilku minutach tłum na plaży zrywa się na równe nogi i wiwatuje. Ricardo obraca sie w powietrzu jak zwariowany. Wielu ludzi krzyczy, że on to naprawdę zrobił. Biegną do menadżera JP i mówią, żeby wyjmował książeczkę czekową (JP i Neil Pryde ufundowali nagrodę w wysokości 10000$ jeśli tylko wykona trzy pelne obroty w powietrzu). Ricardo nie jest pewny manewru, więc próbuje raz jeszcze. Trafia na kolejną rampę, tym razem jeszcze wyższą, obraca się jeszcze szybciej ... i kończy manewr niebezpiecznie wyglądającym upadkiem.

Wybrana grafika

Ludzie na plaży ponownie zrywają się na równe nogi obawiając się o zdrowie kilkukrotnego mistrza świata we Freestyle`u. Na szczęście po chwili podnosi się i wraca na brzeg. Tam okazuje się że doznał bolesnego urazu ręki i prawego kolana, którym rozbił pokład swojej deski. Mimo wszystko jest szczęśliwy i z uśmiechem udziela wywiadów fotoreporterom.

Natychmiast pojawiają się dyskusje: był potrójny czy nie? Następnego dnia, sztab JP i Neil Pryde, po kilku godzinach analiz przed monitorami, podejmuje decyzję: ... nie było trzech pełnych rotacji. Jednoczesnie zapada kolejna niespodziewana decyzja. Ricardo dostaje premię 5000$, za niewiarygodny pokaz, motywując go tym samym do kolejnych prób.

Źródło: www.jp-australia.com

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.