Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Allegro Cup tuż, tuż.
Autor: Morgon   
17.07.2009.
 
Jeśli będziecie w Łebie lub okolicy między 29 lipca a 2 sierpnia na pewno nie przegapicie tegorocznego Allegro Cup 2009. Pomijając co roczne zabawy na plaży, w tym roku w klimacie Brazylisjkim, czeka na was sportowa rywalizacja na najwyższym światowym poziomie.Już teraz swoją obecność zapowiedział aktualny lider klasyfikacji Formuły Windsurfing Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel. Oprócz niego odpowiednią dawkę emocji zapewniać będą Brytyjczycy Wilhelm Schurmann i Ross Williams zajmujący kolejno drugie i trzecie miejsce w rankingu. Czy tym razem czterokrotny zwycięzca allegrocup i absolutny rekordzista w tym zakresie Steve Allen pokona przeciwników? Na pewno sympatia Polaków do tego mieszkającego w Polsce Australijczyka przysporzy mu dodatkowego wiatru. W tym roku przyjął dodatkowo funkcję sportowego ambasadora regat.
Oczywiście na tej klasy zawodach nie może zabraknąć również naszych reprezentantów m.in. Wojtka Brzozowskiego aktualnego mistrza świata w Formule Windsurfing. Czy jednak dwuletnia przerwa w startach spowodowana poważną kontuzją nie okaże się zbyt długa?
Problemu tego na pewno nie będzie miał Michał Polanowski trzeci zawodnik ostatnich mistrzostw świata, który zajmując piąte miejsce w światowym rankingu wyprzedza tylko o jedną lokatę następnego polskiego reprezentanta Pawła Hlavatego. Stawkę Polaków w czołowej dziesiątce swiatowego rankingu zamyka Hubert Mokrzycki (POL-25), sklasyfikowany na 9. pozycji.
 
Niemniej gorąco zapowiada się również rywalizacja kobiet. W czasie zawodów wszyscy Polscy kibice na pewno wypatrywać będą żagla Marty Hlavaty (POL-111), która na pewno wykorzysta doświadczenie zdobyte w zawodach PWA na Costa Bravie gdzie zajęła 3 miejsce. Był to trzeci raz w historii gdy Polak stanął na podium tej rangi zawodów. Liczymy na to, że aktualna mistrzyni świata w Formule Windsurfing nie zawiedzie swoich kibiców.

Oficjalna rejestracja uczestników Allegro Cup 2009 rozpocznie się w środę 29 lipca i pewno będzie to bardzo dobra okazja by dostać autograf swojego faworyta. Pierwszy możliwy start zaplanowano na czwartek 30 lipca na godzinę 11.00. Ostatni wyścig może sie odbyć w niedzielę 2 sierpnia. Podczas zawodów może być rozegranych maksymalnie 15 wyścigów, jednak nie wiecęj niż 4 jednego dnia. Aby zawody były ważne, potrzebny jest przynajmniej jeden w pełni rozegrany wyścig. Warto wspomniec, że tuż po zakończeniu Allegro Cup 2009 zawodnicy przeniosą sie do Sopotu, gdzie będą rywalizować o medale mistrzostw Europy. Już dziś zawody w Pobierowe, Łebie i Sopocie przez wielu zagranicznych organizatorów są nazywane „potrójną polska korona”.

Na Allegrocup na pewno nie zabraknie, światowych sław windsurfingu, rywalizcji, emocji a także imprez związanych z tymi zawodami więc nie może zabraknąć również i Ciebie!
Pamiętaj między 29 lipca a 2 sierpnia musisz znaleźć się w Łebie!
 
Poniżej prezentujemy zdjęcia gwiazd których nie zabraknie na Allegro Cup 2009
 
 
Wybrana grafika
 Gonzalo Costa Hoevel
 
 Wybrana grafika
Wilhelm Schurmann
 
Wybrana grafika
Ross Williams 
 
Wybrana grafika
Steve Allen
 
 Wybrana grafika
Wojtek Brzozowski
Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.