Witaj, nie jesteś jeszcze zalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się | Odzyskaj hasłoSprzęt, wydarzenia, ludzie
serwis zagli
Surfnation
go2hel.pl
Kolporter RSS

Nowość od MauiSails - GHOST
Autor: Piórek   
09.06.2009.
 

Sezon 2009 w pełni, a firma MauiSails już przygotowuje się do następnego. Na 2010 rok MauiSails przedstawiła nowy ultralekki wave’owy żagiel TechnoraTM o nazwie GHOSTXT. Nazwa mówi sama za siebie. GHOSTXT zapewnia surrealistycznie lekką manewrowość, jest idealny zarówno na lekki wiatr, jak i sesje wave’owe.

MauiSails logo

Współtwórca żagla Art Szpunar o żaglu GhostXT: „Po zastosowaniu materiału TechnoraTM w naszej serii żagli XT typu race, przez ostatnie dwa sezony spostrzegliśmy doskonałe połączenie ultralekkości i doskonałej trwałości, nie mogliśmy powstrzymać się od zrobienia wave’owych prototypów. Zeszłej zimy używałem prototypu 5.3 GHOSTXT na niezwykle dużej fali w sesjach na lekkim wietrze i zakochałem się w tym żaglu. GHOSTXT będzie idealnym żaglem na dni z lekkim wiatrem, spokojne pływanie i dla wszystkich żeglarzy szukających dodatkowych możliwości podczas pływania wave’owego. GHOSTXT dostępny będzie w następujących rozmiarach: 5.0, 5.3, 5.7, 6.1 oraz 6.7”.

MauiSails

Co to jest TechoraTM ?

TechnoraTM to bardzo mocne i lekkie włókno. Jego odporność na rozciąganie w porównaniu do wagi jest 3x większa od włókna szklanego, poliestru czy nylonu które są innymi popularnymi tworzywami w produkcji żagli. Technora jest również niezwykle odporna na uszkodzenia, co oznacza że trzyma się świetnie przy powtarzających się obciążeniach, rozciąganiu, otarciach i działaniu promieni UV. Tworzywo TechnoraTM użyte w produkcji żagla GHOSTXT łączy ze sobą lekkość i stabilność z doskonałą trwałością. 

MauiSails

Źródło: MauiSails

Polecane

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkownika

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© http://www.hotis.pl, Wszystkie zawarte w wortalu artykuły są naszego autorstwa i jakiekolwiek kopiowanie ich w całości, bądź fragmentach jest zabronione i podlega Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dn. 4.02.1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz.83) wraz z późniejszymi zmianami.