|
Kolejnym miejscem godnym polecenia, gdzie można dobrze popływać, i które chciałbym przybliżyć czytelnikom, jest jedna z wysp archipelagu Kanarów - Fuerteventura.
Dojazd Samolotem z Berlina 284 euro/ na osobę w dwie strony. Można tez promem z Cadizu na Gran Canaria i stąd na Fuerte. Zakwaterowanie Polecam Hotel Melia Gorrines – jest przy samym centrum windsurfingowym. Hotel Bahia Grande – oddalony od centrum windsurfingowego o 30 km. Ze względu na małe odległości, zakwaterować można się w zasadzie wszędzie. Koszt wynajmu auta na 6 dni to 32 euro (Citroen C3) !!! Pływanie Okres pobytu: I polowa grudnia, temp wody 22, powietrza 20. 6 dniowy pobyt obfitował w piękną pogodę i wiatry rzędu 20-30 węzłów. Dokładne miejsce pobytu to Rene Egli, Las Playitas. Ośrodek składa się z dwóch części.
Pierwsze centrum Od 24 lat jest doskonałym miejscem do uprawiania windsurfingu, umiejscowione w naturalnej dyszy Sotavento. Silne i stałe wiatry z płytką wodą oraz falami czasem dochodzącymi do 2 m, są wyróżnikiem tego miejsca. Sotavento jest doskonałym miejsce do Freestyle`u, Speedu , Slalomu oraz Wave`u.
Drugie centrum ... to tzw, Laguna położona 3km od centrum. Spot ten nadaje się zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Laguna jest miejscem, gdzie występują odpływy i przypływy! Poza laguną jest morze, gdzie można spokojnie pływać niezależnie od pływów.  Freestylowcy oraz osoby uczące się, znajdą tam dla siebie raj. Jedynym mankamentem jest to, że nie można tam używać długich stateczników (max. 20-25 cm). W wypożyczalni i szkółce są one obcięte. Jeśli posiada się swój sprzęt, statecznik o zmniejszonej długości można wypożyczyć. W obu centrach można wypożyczyć sprzęt. Wszystko jest prawie nowe; z całą paletą żagli i desek na każdy rodzaj umiejętności. Koszty wypożyczenia są dość znaczne. Koszt wypożyczenia całego sprzętu na 3 godziny to 45 Euro. Wynajęcie sprzętu na 6 dni, w tym do dyspozycji 7 rożnych desek i 25 żagli, które można zmieniać w zależności od panujących warunków, to koszt 211 Euro, natomiast na 14 dni to koszt rzędu 399 Euro. Oczywiście można zabrać swój sprzęt, ale nie wiem jakie są koszty przewozu. Poza pływaniem
Dzięki możliwości wypożyczenia samochodu, wyspę można zwiedzić w dwa dni, odnajdując piękne widoki i miejsca godne polecenia, jak np. pustynia w okolicy Corralejo. Jest tam doskanała plaża i warunki do uprawiania surfingu.  |
| 1. |  |
| | 2. |  |
| | 3. |  |
| | 4. |  |
| | 5. |  |
| | 6. |  |
| | 7. |  |
| | 8. |  |
| | 9. |  |
| | 10. |  |
| | 11. |  |
| | 12. |  |
| | 13. |  |
| | 14. |  |
| | 15. |  |
| | 16. |  |
|
|
Pozdrawiam - Hypnonaish |